Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 26.04.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какво масло за Корсата?  
Авторлюбo (Нерегистриран)
Публикувано28.01.10 23:53



Здравейте! Какво масло да сложа на Опел Корса 1.2 м.и.?



Тема Re: Какво масло за Корсата?нови [re: любo]  
АвторUUU (Нерегистриран)
Публикувано29.01.10 10:30



Калиакра Сандвич





Тема Re: Какво масло за Корсата?нови [re: любo]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано29.01.10 13:29



В книжката пише.

Ако нямаш книжка - Opel 10W40 или някакво друго 10W40




Тема Re: Какво масло за Корсата?нови [re: любo]  
Автор filidor ()
Публикувано30.01.10 17:38



10W40 мисля , че е полусинтетика и е по-скъпо. Ако колата не е първа младост спокойно можеш да слагаш 15W40 т.е. минерално . Марката - според личните ти предпочитания и финансови възможности.



Тема Re: Какво масло за Корсата?нови [re: filidor]  
АвторX2OXEV (Нерегистриран)
Публикувано30.01.10 19:39



аз карам с Lukoil LUX 15W40 вече трета година и нямам проблеми.



Тема Re: Какво масло за Корсата?нови [re: любo]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано31.01.10 21:39



Както казва Митев, само с полусинтетика карам същата като твоята Корса, за 5 тодини съм ползвал само брандирани туби с масла Neste, Opel, Selenia, Motul и IGOL, от варел никога. Износване в буталната група на мотора нямам, компресията е отлична, никакъв преразход и доливане при пробег от 9 - 10 000 км. до смяна.



Тема Re: Какво масло за Корсата?нови [re: Tarbox]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано31.01.10 22:10



За тия коли няма значение дали минерално или полусинтетика - все ще си вървят без проблем ако е свястно маслото. Също не помагат и големите изхвърляния със синтетики.

Аз в момента съм с масло ГМ от варел...




Тема Re: Какво масло за Корсата?нови [re: imitev]  
Авторoтo (Нерегистриран)
Публикувано01.02.10 16:35



Винаги от варел, защото излиза по-евтино. Имам приятел маслар и той внася само качествени и гарантира само варелите. Тубите ги вземат от другаде.



Тема Re: Какво масло за Корсата?нови [re: любo]  
Автор filidor ()
Публикувано01.02.10 18:58



По причина , че все карам таралясници , които си горят масло не правя разлика при различните масла , които наливам. На комбайни Клаас с двигатели на Мерцедес един път за икономия и след големи увещания от доставчика наляхме масло ИНСА. Уж същия клас по спецификация , ама почнаха да го горят още по средата междусменните моточасове ( на 125м/ч , а се сменя на 250м/ч) След това почнахме да работим с АДИНОЛ турбодизел - наливно. Не бутат маслото докато не дойде време за смяна. По нашенски табиет налях и на кадетчето. Проблеми никакви . Даже взе да го гори по-малко.



Тема Re: Варел ли ...?нови [re: любo]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано03.02.10 07:05



При последната смяна на масло, момчето в пункта упорито настояваше, че маслото във варела на Lubrica е със същото качеството, като на запечатаните туби. Само съм се набутвал с тия 5 лв. за смяната с донесено от мен масло IGOL 10W40.
Както и да е, използвах времето за смяна на маслото да подменя и въздушния филтър, момчето нямаше отверка за скобата, извадих моя и за минутка привърших, но докато изхвърлях стария филтър, съм оставил отверката си на рафта до канала.
Тръгнах да се прибирам, след километър се сетих за отверката и завъртях на кръстовище в обратна посока да си я прибирам. Спрях отстрани на пункта и погледнах през прозореца, а там момчето здраво преливаше с ливела масло от друг варел в тоя с 10W40 на Lubrica. При влизането си смутолевих, че идвам за отверката, на рафта си беше, близо до варелите, а на другия си пишеше с голям шрифт на етикета M10Д .




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.