Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:47 04.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Странно бълбукане  
Автор slowrider (непознат )
Публикувано21.01.10 11:49



От 5 месеца имам Астра Хечбек X16SZR. Беше нововнос и си я обслужих - смених масла, ремъци, филтри, антифриз както подобава. По някое време започнах да чувам бълбукащи звуци при потегляне и си казах - ех, попаднах на издухана гарнитура, дано да е само това. Да, ама след обиколки в 5-6 сервиза навсякъде ми казаха че не виждат признаци за такова нещо - няма бял дим, няма загуба на антифриз, минимално количество конденз под капачката на маслото, отлично парно, дори направихме тест за наличие на изгорели газове в антифриза - отрицателен. По принцип опела е със самообезвъздушаваща охладителна система, но въпреки това направих процедурата по обезвъздушаване - работа на отворен разширителен съд докато отвори термостата. Бълбукането си продължава - от време на време е, не всеки път, при по-разко потегляне, и започва да ми се струва че е свързано с работата на съединителя. Сякаш на полусъединител първо избълбуква, и тотава зацепва. Понякога като запаля на натиснат съединител и двигателя стартира, се чува бързичко "пляк" като пусна педала (пускам го рязко, на изключена скорост разбира се). Знам че не съм с хидравличен съединител, но пък и има "лагер-помпа", а щом е намесена помпа, ще да има и течност... Нещо ми убягва. Бих бил благодарен някой да коментира по въпроса.



Тема Re: Странно бълбуканенови [re: slowrider]  
Автор42O1 (Нерегистриран)
Публикувано21.01.10 12:03



Не е от тръбичката за задната чистачка.Тя минава над десните врати и се вижда като се отвори капачето над задна дясна врата.



Тема Re: Странно бълбуканенови [re: 42O1]  
Автор slowrider (непознат )
Публикувано21.01.10 12:09



Предполагам искаше да кажеш "да не е от тръбичката...". Тази тръбичка тотално липсва - маркучето е отрязано при задната врата, и където и да гледах го нямаше - гледах зад дръжките над вратите, дори махнах коричката вдясно до стъклото - там пак има ревизионен отвор... От помпичката маркучето влиза някъде в шасито посока купето и не мога да го проследя къде му е другия край... Защо да е от него, защо ще бълбука като потеглям ?



Тема Re: Странно бълбуканенови [re: slowrider]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано21.01.10 12:52



В ранна фаза гарнитурата не се хваща никак.

Щом бълбука - значи има въздух в системата.

Климатик има ли - да не е от него?




Тема Re: Странно бълбуканенови [re: imitev]  
Автор slowrider (непознат )
Публикувано21.01.10 12:55



Климатик има, да. На него пък какво може да му бълбука така, че да се чува в купето?



Тема Re: Странно бълбуканенови [re: slowrider]  
Автор filidor ()
Публикувано21.01.10 21:55



Щом се чува при потегляне и ако си сигурен , че колата е с лагер-помпа (и на мен така ми бяха казали , а се оказа , че е с жило) там трябва да търсиш.



Тема Re: Странно бълбуканенови [re: filidor]  
Автор slowrider (непознат )
Публикувано22.01.10 09:23



Благодаря Филидор. Може ли с 2 думи да ми се разясни що е то лагер-помпа и с какво се яде? Как се казва на английски, за да питам чичо Гугъл по въпроса ?



Тема Re: Странно бълбуканенови [re: slowrider]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано22.01.10 20:21



Каква е колата?




Тема Re: Странно бълбуканенови [re: imitev]  
Автор slowrider (непознат )
Публикувано22.01.10 23:09



В първия ми пост пише - Астра Ф хечбек X16SZR, с климатик :-)



Тема Re: Странно бълбуканенови [re: slowrider]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.01.10 09:38



Не пише че е Ф.

Нямаш хидравличен съединител, нито лагер помпа на въпросния.

Имаш въздух в охладителната система.

Обаче много трудно може да се постави диагноза по интернет.


Редактирано от imitev на 23.01.10 09:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.