Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:14 30.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Отново избор на кола.нови  
Автор mocker (Opel фен)
Публикувано09.12.09 21:52



Здравейте, колеги.
Последния път когато помолих за помощ при избор на кола ми бяхте много полезни и в резултат на това се сдобих с един прекрасен Вектор Z18XE от който съм много доволен. Сега настана време отново за избор за кола само че не за мен а за тъста ми който след 20 и няколко години се реши да зареже старата си лада и да си купи кола за около 6000 лв. И говорил с някой който му казал че 16 клапановите двигатели не били добри си наумил че му трябва нещо като 1.6 но с 8 клапана и след 2000 г. което според мен си е някакво противоречие. И тъй като не съм го виждал да вдига повече от 90 км/ч моето мнение е че една астра комби 1.4, 90 кс би му била идеална.(Ладата му е комби и му пасва идеално като размер).
Та какво мислите за този варант и до колко са надеждни тъй като не съм се интересувал от този модел до сега.
Незнам дали да не го посъветвам и да помили и за фабия комби, същата година. (Държи на бензин)



Тема Re: Отново избор на кола.нови [re: mocker]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.12.09 22:27



Астра Г комби - сравнително голяма и със здраво окачване.

Ако няма да я кара много - който и да е от бензиновите двигатели ще му свърши работа.

Да има предвид обаче че поддръжката на Астра Г не е като на Астра Ф и Кадет.

Аз имам Г комби 1.6 моно.




Тема Re: Отново избор на кола.нови [re: mocker]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано10.12.09 08:50



Нищо лично и нищо общо с това, че тук е форум на Опел, но Ти возил ли си се на Фабия повече от 2 пресечки?

А иначе то едно време майсторята и за инжекционите тотално говореха, че били много по-зле от карбуратор, ама към сега карбураторът вече е история.

Иначе да, едно 16V, навряно в малък кош, не е най-ремонтопригодната комбинация, която можеш да си представиш.

Това, че държи на бензин, вероятно е следствие от факта, че 20 години е карал лада. Иначе бих препоръчал да се погледне и
1. Лагуна 1 фаза 2 (1998-2001) с мотор 1.9ДТИ (не ЦДИ) или
2. Пежо 406 с моторетка по ваш вкус (по мой щеше да е пак 1.9 дизел и не 2.0 ХДИ). Това Пежо отзад не е с торзиони, а с пружини и независимо окачване и се оказва май един доста здрав автомобил, направо нетипично като за френски).

Успех с избора!



Тема Re: Отново избор на кола.нови [re: mocker]  
АвторStinks (Нерегистриран)
Публикувано10.12.09 10:09



От няколко месеца си карам едно Мондео от 2001г. Много е добро за сега. Визията му е като на съвременен автомобил , интериора му е супер. Икономични са. Много отскоро го имам и не знам за здравината, но нали няма даго кара много. Цената им е много добра. За тези пари(7хил.) може да си вземе по-нов автомобил. Имам Вектра Б , но вече ми изглежда доста ретро. Успех с избора.



Тема Re: Отново избор на кола.нови [re: mocker]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано10.12.09 12:49



Препоръчвам астра г комби с 1,4 16клапана. Мисълта ми е че определено не може да се каже че 16кл двигатели се чупят ревдовно и трябва да им се правят ремонти - все пак не купуваш кола за да я ремонтираш!!!
Та определено едно комби 1,4 16 кл с обикновена газова ще му дойде много добре, а пък за разликата в цената на поддръжката - да така е на астра Г поддръжката не е като на кадет!!! - може на всеки 100км да си слага 1лев в касичка - поне толкова му е разликата в разхода спрямо ладата

..
Имам две астри Г с такъв двигател и двете са с газ - определено предостатъчно мощност за това купе. Едната е с ГИ другата с обикновена газова - какво да ти кажа не знам какъв беше смисълът да го слагам това ГИ!!!



Тема Re: Отново избор на кола.нови [re: mocker]  
Автор filidor ()
Публикувано10.12.09 22:33



Идеята ти за Астрата е много добра (според мен). Ако можете да намерите с двигател 1,6 моно , още по-добре. 75к.с. са напълно достатъчни на "дядото" , много добре понася газифициране , смяната на агренажен ремък е евтина и електрониката е по-малко от тази на екотеците. Друг вариант за спокоен водач е дизела - 1,7д или 1,7тд.
В крайна сметка вие решавате. Има други марки и модели.



Тема Re: Отново избор на кола.нови [re: filidor]  
Автор mocker (Opel фен)
Публикувано11.12.09 12:00



По какво се различава Астра Г (маската се вдига с капака ли) , и до кога се слага 1,6 МI на Астра?

Редактирано от mocker на 11.12.09 12:13.



Тема Re: Отново избор на кола.нови [re: mocker]  
АвторTT (Нерегистриран)
Публикувано11.12.09 19:11



Да, "полицейската" астра е Г.
А за тъста ти, който карал 20 г. Лада и сигурно е към 60 г. всяка кола от гореспоменатите ще му се стори като самолет. И ако прави годишен пробег около 5-7 хил.км. то през следващата петилетка няма да й пипне нищо. Цената - тези коли не струват повече от 5 000 лв., но с малко повече търсене ще намериш и под 4000. Вчера гледахме за един приятел една много добра Астра комби, но с Исузо двигател (нов внос от Швейцария)за 3600 лв.
Между другато що не погледнете Деу Нубира или Ланос. Реално те са Опел с 8 клапанния двигател. На същите години цените им са на половина от опелските.



Тема Re: Отново избор на кола. [re: TT]  
Автор kopeeц (непознат )
Публикувано11.12.09 22:20



Че цените на Нубира и Ланос са по-ниски е вярно, но са двувалки пълен инжекцион. Далаверата е, че се газифицират с обикновено АГУ, иначе горят повечко от Опелите.



Тема Re: Отново избор на кола.нови [re: kopeeц]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано12.12.09 00:41



Нубира и Ланос има с 8 клапанови двигатели пълна инжекция.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.