Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:38 28.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема Какво е...  
Автор ПИHГBИHO ()
Публикувано10.12.09 23:09



Имам Опел Вектра от 97г. На багажника пише " DI " Това какво трябва да е? Преди да го видя това мислех, че има турбо, защото като дам газ дърпа мн, а е 85 коня , а и всеки, който се е качвал ме е питал дали има турбо, защото мн дърпа (като се качи над 2 500 оборотомера не се чува никво турбо, ама си дърпа някак си мн повече за тия 85 коня дет ги има). Нещо не ми е ясно, я някой да ми обясни, ако може. Има ли турбо, няма ли? Какво е DI?

Редактирано от ПИHГBИHO на 10.12.09 23:13.



Тема Re: Какво е...нови [re: ПИHГBИHO]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано11.12.09 10:39



Като почне да ти се чува турбото значи е за ремонт.




Тема Re: Какво е...нови [re: ПИHГBИHO]  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано11.12.09 12:00



82 коня трябва да е всъщност, така известният двигател X20DTL, няма интеркулер.

Аз карам същата. Не върви много по мои наблюдения.

Тук е момента да попитам - дава ми грешка при диагностика за повреден спирачен шалтер - стоп машинка.

Тука тя служи веднъж за стоповете и веднъж да гаси турбото като натиснеш спирачката. В сервиза ми го смениха този шалтер, но са сложили някакво безбожно менте и чек контрола севти постоянно. Дайте моля идея откъде да търся оригинална стоп машинка. Не съм се занимавал с проблема сериозно засега.

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Какво е...нови [re: METHOD]  
Автор ПИHГBИHO ()
Публикувано11.12.09 20:08



"82 коня трябва да е всъщност, така известният двигател X20DTL, няма интеркулер. "

ДА наистина е 82 коня, а я обясни малко по - ясно ако може, че не разбирам мн. Какво е интеркулер. Последно има ли турбо няма ли. Да сега голям смях ще падне ако интеркулара се окаже, че е турбо.



А относно твоя проблем, отиди в някоя морга и там си свали части от друг опел иначе ще береш ядове.



Тема Re: Какво е...нови [re: ПИHГBИHO]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано12.12.09 00:40



Чукча писатель, чукча не читатель.

Intercooler = междинен охладител.

Когато увеличаваш налягането на газ се повишава температурата му, от там се намалява плътността му. Това става след компресора (турбо или суперчарджър), който увеличава налягането.

За да се намали температурата се монтира интеркулер. Той охлажда въздуха и така в мотора влиза повече количество кислород, обусловено от повишената плътност на охладения (спрямо неохладения) въздух в смукателния колектор.

Винаги съм се учудвал как може младежта в нашата мила родина да е толкова нелюбознателна...




Тема Re: Какво е...нови [re: imitev]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано12.12.09 13:19



Винаги съм се учудвал как може младежта в нашата мила родина да е толкова нелюбознателна...

недей така. Виж човекът си пита, проявява любознателност демек.
От друга страна, той може да си е много любознателен, но примерно в областта на ашладисването на джанки с портокали, при което получаваш джанка с размер на портокал. Или портокал с вкус на джанка. Ха, последното ще е интересно каква ракия ще даде.



Тема Re: Какво е...нови [re: ПИHГBИHO]  
АвторAcтpьo (Нерегистриран)
Публикувано12.12.09 20:36



А не можеш ли да вдигнеш капака и да видиш дали има турбокомпресор. Ако не можеш да го познаеш, иди при някой дето знае или питай google да видиш на снимка поне как изглежда едно турбо.



Тема Re: Какво е...нови [re: Acтpьo]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано12.12.09 20:48



Не го нападайте човека - аз както е видно обясних преди да се възмущавам.

Но това е тенденцията.




Тема ИМА турбонови [re: ПИHГBИHO]  
Авторtarambuka (Нерегистриран)
Публикувано13.12.09 14:37



има турбо.

толкоз :)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.