Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:45 12.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Олио от фритюрник!нови  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано22.05.09 21:56



Здравейте! Искам да споделя нещо.Един приятел днес ми каза че е налял олио от фритюрник във вектрата си мотор 1,7 дизел.Казали му че с ъс старо олио може да кара и няма да има никакви проблеми.И тъй като колата отдавна беше за смяна на масло а човека няма пари та така решил проблема.За мен това е пълна идиотщина грничеща с безгранична глупост.Какво ще кажете вие?



Тема Re: Олио от фритюрник!нови [re: Mиpo]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано22.05.09 22:19



Май има грешка - сипал е олио в резервоара на Вектрата, не е сменил моторното масло с отработено олио, нали?



Тема Re: Олио от фритюрник!нови [re: Tarbox]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано22.05.09 23:50



Хм. Не знам какво точно е направил но разбрах че е налял илиото в колата.Може и да се е помайтапил че е сменил маслото.По принцип не разбирам много.Има ли практика да се сипва в резервоара?



Тема Re: Олио от фритюрник!нови [re: Mиpo]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.05.09 07:43



Какво ти дреме ?






Тема Аз пък знам един...нови [re: Mиpo]  
Авторцoньo (Нерегистриран)
Публикувано25.05.09 08:58



Скоро освен пари, приятелят ти няма да има и зафира.



Тема зависи какво точно е направил, и какнови [re: Mиpo]  
Автор Tarambuka35OO (пристрастен)
Публикувано25.05.09 17:33



1) ако е сипал олиото вместо двигателното масло, най вероятно вече ремонтира блокиралият си мотор някъде. Надали това е направил



2) ако го е сипал в резервоара, то проблеми особени няма. Най важното е да се филтрира максимално олиото, за да се отстранят всички твърди частици. Трябва да се отстрани и водата от него.

При 1-2 резервоара предполагам всичко ще е ОК, но за редовно каране се необходими и други подобрения по автомобила. Иначе се запушват помпи, филтри, прецакват се уплътнения, такива работи.
Статии в мрежата по темата - кое как защо има много.

Важното е, че като цяло няма никакъв проблем, особено със 'конвенционален' дизел (не помпа дюза/комън-рейл и т.н.

Редактирано от Tarambuka35OO на 25.05.09 17:44.



Тема Re: зависи какво точно е направил, и какнови [re: Tarambuka35OO]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано26.05.09 08:44



По т.2: Колега, трябвало е да болдваш ВСИЧКОТО и да го напишеш с големи букви

По т.3: На конвенционален дизел няма проблеми с далече повече от 1-2 резервоара и без подобрения по автомобила. Да, горивният филтър се сменя малко по-често, а това за уплътненията е по-скоро в графа митове и легенди - изчел съм бая "литература" в немскоговорящия нет и там колегите са на мнение, че агресивното гориво по отношение на старовремските гумени уплътнения е био-дизелът (заради разните му там химии, с които още е наблъскан). В сравнение с него отработеното олио е просто безвредна течност (е, все пак не "по-безвредна" от чистата нафта, разбира се). Потвърждението: от над 1 година карам с такова гориво Омега А 2.3 турбо интеркулер и от около половин година Клио 1.9 атмосферен дизел. И последен съвет (взет "назаем" от немските колеги): за да няма ядове - не повече от 70-80% олио в горивото, другото - нафта.

П.С. Относно филтрирането: целта не е да се отстранят само твърдите частици (това е лесно) и водата. Целта е още да се извади и "мармалада" от отработеното олио. Дойчовците 2001-2003 год са филтрирали на 1 микрон, моя милост даже и утаява след това филтрата по няколко седмици.



Тема Re: зависи какво точно е направил, и какнови [re: VladoR]  
Авторficho (Нерегистриран)
Публикувано26.05.09 13:53



Боже, хората с какви глупости се занимават.



Тема Re: зависи какво точно е направил, и какнови [re: ficho]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано26.05.09 16:28



Ами всеки луд с номера си

.

При полжение, че "глупостите" при мен лично не отнемат повече от половин час на седмица, а в същото време ме откъсват от обичайните професионални и домашни ментални ангажименти, го приемам повече в графа хоби, забавление или фън. Страничните ефекти са екология, намалени разходи за гориво и малко фитнес - демек все неща, които на никого не биха били излишни.

И накрая - писали са го и немските колеги - като видиш опулената физиономия на някого, който се чуди, стоейки зад колата ти, на какво точно му мирише - просто ти става весело за часове наред/напред. Това можеш да го отчетеш в граве "здраве".



Тема Re: зависи какво точно е направил, и какнови [re: ficho]  
АвторCekoMinew (Нерегистриран)
Публикувано28.05.09 00:19



то преди 15 години и за газовите така викаха :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.