Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:39 02.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Свършил ли е акумулаторът?нови  
АвторAcтop (Нерегистриран)
Публикувано25.08.09 15:54



Бях надалеч и 1 месец не бях си карал колата. Връщам се - няма грам ток. Окаzа се че съм zабравил едната лампичка в купето светната и акумулаторът естествено е иzдъхнал. Става въпрос zа 55 A/h, maintanance free, напълно zатворен акумулатор. Оставих го zа 1 нощ да се zарежда и на сутринта леко се zамисли но все пак zавъртя и zапалих колата.
На следващата нощ го оставих пак да се zарежда и вече се усеща че върти стартера беz проблем. Проблемът е че има едно проzорче (хидрометър), което преди "светеше" zелено, а сега си стои тъмно. Това оzначава че или електролитът е с ниско ниво или е с нисък вискоzитет. Засега си паля нормално, но се чудя дали все пак не се е прецакал и дали zимата няма да ми прави номерца.
Някой дали има наблюдения от подобни преживелици?



Тема Re: Свършил ли е акумулаторът?нови [re: Acтop]  
Автор hidrazin4o (ентусиаст)
Публикувано25.08.09 18:24



Ами на мен ми беще залепнало релето на подгрявашите свещи и сутринта нямаше никой.След заряд ме изкара лятото и при първите студове умря.
Най-вероятно и при теб ще е нещо подобно.Разредиш ли го толково много (под 10волта) вече си му видял сметката.Никога няма да достигне същият капацитет!



Тема Re: Свършил ли е акумулаторът?нови [re: Acтop]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано25.08.09 20:55



Няма страшно - само го зареди както трябва.

Това че е мейнтенанс фрий не значи че не се отваря за доливане.

Има магазини за акумулатори дето могат да ти го заредят като хората и да му долеят.

Иначе - ти с дестилирана водица и го зареди като хората.




Тема Re: Свършил ли е акумулаторът?нови [re: imitev]  
АвторAcтop (Нерегистриран)
Публикувано26.08.09 18:43



Раzбрано колеги, ще покарам още малко да видя дали хидрометърът ще покаже zелено. Ако не, като дойде zимата ще се мъча да го отварям и да доливам или ще го нося в сервиz. Пък може и да го сменя...
Мерси много zа съветите.



Тема Re: Свършил ли е акумулаторът?нови [re: imitev]  
АвторAcu (Нерегистриран)
Публикувано28.08.09 23:02



Колеги, как се отваря за доливане такъв акумулатор, ако някой има опит нека сподели, че и моят е така.



Тема Re: Свършил ли е акумулаторът?нови [re: Acu]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано29.08.09 23:09



Какъв точно акумулатор? Марка, модел???




Тема Re: Свършил ли е акумулаторът? [re: imitev]  
АвторAcu (Нерегистриран)
Публикувано30.08.09 16:59



Магнет Марели 62 Ah, маинтенас фрии.



Тема Re: Свършил ли е акумулаторът?нови [re: Acu]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано06.09.09 10:59



Отстрани има една черта и ако е чиста пластмасата, на светлина се вижда дали електролита достига до нея, ако не, се долива дестилирана вода. За монбат "maintenance free" се отваря, където е лепенката отгоре, с една отверка от страни, но внимателно че пластмасата се гъне.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.