Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 28.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Високи на Opel Astra 1.6iнови  
АвторFox (Нерегистриран)
Публикувано21.08.09 00:45



Двигатела е Еcotec 1.6 i бензин 95г. От скоро при загрят двигател, оборотите не падат под 1800,а трябва да са около 900 когато не е на скорост. А когато преминавам на по-висока предавка без да натискам педала на газта се форсира.
Колата е без АГУ.
На какво може да се дължи тази аномалия някой имал ли е подобен проблем?
Може ли нещо да се направи или да отивам в сервиза?



Тема Re: Високи на Opel Astra 1.6iнови [re: Fox]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано21.08.09 08:24



Колата си има лампа чек-енджин. Тя може да подскаже нещо.

Иначе най-стандартният отговор е термодатчик, лъжещ компа, че на мотора му е студено. Следствието - високи обороти на загрял мотор. Или "братчето" на тая диагноза: лоша кабелна връзка, водеща до повишено съпротивление по веригата между термодатчика и компа.

Може да има и друга причина.



П.С. При така зададения въпрос насоката е по-скоро: "беж към сервиза".

Редактирано от VladoR на 21.08.09 08:25.



Тема Re: Високи на Opel Astra 1.6i [re: Fox]  
Автор javor_bg (ентусиаст)
Публикувано21.08.09 14:56



По скоро потенциометър на дроселовата клапа.



Тема Re: Високи на Opel Astra 1.6iнови [re: javor_bg]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано21.08.09 15:34



А защо на студено е ОК?



Тема Re: Високи на Opel Astra 1.6iнови [re: VladoR]  
АвторFox (Нерегистриран)
Публикувано24.08.09 08:48



Този проблем го прави както при студен,така и при загрят двигател.
Просто няма ниски обороти. При диагностиката ще може ли да се установи от какво точно е причината да няма ниски обороти?





Тема Re: Високи на Opel Astra 1.6iнови [re: Fox]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано24.08.09 16:19



Ами ако не може, за какво тогава се прави диагностиката?

Друг е въпросът, че тест на двигателя и диагностика са 2 различни неща: за едното трбва тестер, а за другото, тестер и читав диагностик, който да интерпретира данните от тестера. Защото в резултат от теста излиза примерно "ниско ниво на сигнала от датчик Х". Това не означава непременно, че датчик Х е за смяна. Ама вече навлизаме в малко по-дълбоки води ит необходимото.

Затвърждавам си диагнозата "Беж в сервиз". А като кажеш от къде си, тогава колегите могат да ти подскажат евентуално препоръчан сервиз.



Тема Re: Високи на Opel Astra 1.6iнови [re: VladoR]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано24.08.09 20:52



Такаа, да започнем системно.
1во - ако вече ти е светвала лампата направи една самодиагностика.
2ро, точно както са ти казали колегите или термодатчик или потенциометър на дросела. разликата е че когато е от термодатчик оборотите не играят толкова много колкото от потенциометър, потенциометъра като се скапе понякога колата става некараема.
Цената на термодатчика ти е 15тина лв, аз лично на твое място бих го сменил защото той работи през цялото време, а не само докато ти загрява колата и ще има значение и за разход и за вървене и поведение.
Потенциометъра е 50тина лева, ама не съм сигурен.
До тук се свършва с лесните неща.
Провери си всички вакумни маркучета да няма някой закъсан.



Тема Re: Високи на Opel Astra 1.6iнови [re: Fox]  
Автор momchilov (непознат )
Публикувано31.08.09 11:05



Здравей колега. Има ли някакво развитие по твоя проблем? При мен проблемите са същите. Мисля си, че ще остане в потенциометър на дросела. Не ми е светвала лампа за грешки. При диагностика всичко е ОК. Вакумите са здрави. Сменени са свещи и кабели. Почистен е дросела и МПХ-то.

Редактирано от momchilov на 31.08.09 11:08.



Тема Re: Високи на Opel Astra 1.6iнови [re: momchilov]  
АвторFox (Нерегистриран)
Публикувано02.09.09 12:01



Преди да я закарам на майстор,реших да и направя оглед за видими дефекти.
Вие ме насочихте за дефектни маркучета за вакума и стъпковия мотор.
Действително беше излязало едно маркуче за вакума на стъпковия мотор от щуцера(метална бронзова тръбичка) незнайно по каква причина.
След,като пъхнах маркучето,оборотите се оправиха,не се форсира и има ниски обороти,като загрее двигателя.
Благодаря за помоща на всички отзовали се!



Тема Re: Високи на Opel Astra 1.6iнови [re: VladoR]  
Автор montesuma (лаик)
Публикувано12.09.09 08:52



Владо, от този същия датчик ли е стрелката на таблото. И ако да, директно ли управлява таблото или преминава през компа, а той лъже таблото. Защото аз имам подобен проблем с оборотите, но не е постоянен, а стъпковия двигател и потенциометъра са нови и всички вакууми са наред. А стрелката на таблото не забелязвам да шава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.