Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:12 24.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема проблем в кормилната рейканови  
Автор тъжнo тигъpчe (непознат )
Публикувано05.06.09 10:15



Ако при деветгодишна кола е налице изтичане на масло (маншонът е омазнен), това достатъчно основание ли е да не я купя, при положение че всичко друго й е наред? Диагностицирана е в сервиз, кормилната рейка е единственият й технически проблем.

Предварително благодаря.



Тема Re: проблем в кормилната рейка [re: тъжнo тигъpчe]  
Автор Bat Jorko (член)
Публикувано05.06.09 10:56



Ако само това е проблема, рециклирането на рейката с всичките му разходи (демонтаж, рециклиране, монтаж) ще ти струва 300 лв. Току що се обадих на сервиза хидравлика в МЕИ (ТУ) - София да ги питам за актуалната цена.
Реглажа на предния мост който е задължителен се прави отделно, струва ок. 25-30 лв. Може да се наложи да си купиш маншон(и), да са 15-20 лв. не повече. Ремонта трае по-малко от един ден.

За същата цена (300 лв.) можеш да намериш и рейка втора употреба от автоморга, но продавача трябва да ти е приятел!

Аз евентуално също мога да съм ти от полза, имам излишна годна рециклирана рейка за Астра Г/99 г. на пробег около 5 000 км. Цена - 100 лв. Намира се в София.

Препоръчвам ти сервиза в МЕИ - 0886 743 356, г-н Андровски. Категорично НЕ ти преопръчвам сервиза на Окръжна Болница. Извън София не знам сервизи за хидравллика.
За реглаж на преден мост препоръчвам сервиз на бул. Климент Охридски, тел. 0889652741.



Тема Re: проблем в кормилната рейканови [re: Bat Jorko]  
Автор тъжнo тиrъpчe (диваче)
Публикувано05.06.09 13:55



Благодаря, бат'Жорко.

Да разбирам значи, че това НЕ Е основание да се откажа от тази кола и да купя друга, изискваща повече, но по-дребни ремонти.

Ще пиша пак.



Тема Re: проблем в кормилната рейканови [re: тъжнo тиrъpчe]  
Автор Bat Jorko (член)
Публикувано05.06.09 14:21



Не, не е.

Ако ти е възможно излез на магистрала и покарай колата с висока скорост - 120-130 км/ч. Гледай за вибрация на волана, виене на диференциал/скоростна кутия или лагери на колелата. Преди тест драйва на магистралата дръпни няколко пъти силно ръчната спирачка и провери след това за прекомерно загряване на задните колела.

Тези проблеми се демонстрират само при висока скорост и при по-новите Опели съответните ремонти са доста скъпи.

Не знам какво сте гледали в сервиза, но един шок тестер амортисьори + проверка на геометрията на ходовата част струва не повече от няколко десетки лева, но може да ти даде доводи при пазарлъка за няколко стотин.

Успех.



Тема Re: проблем в кормилната рейканови [re: тъжнo тиrъpчe]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано05.06.09 17:56



Каква е колата ?




Тема Re: проблем в кормилната рейканови [re: imitev]  
Автор тъжнo тиrъpчe (диваче)
Публикувано05.06.09 18:40



Opel Tigra 1.6



Редактирано от тъжнo тиrъpчe на 05.06.09 18:40.



Тема Re: проблем в кормилната рейканови [re: тъжнo тиrъpчe]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано05.06.09 19:20



Какъв е моторът, X16XE, 106 к.с. или C16XE, 109 к.с.?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.