Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:44 20.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Каква Зафира да избера от 2000 до 2004гнови  
Автор larybalky (непознат )
Публикувано22.05.09 21:39



Кой според вас е най-добрия мотор от бензиновите през тези години и кой модел да избера .Помогнете защото се омотах от четене съвсем.



Тема Re: Каква Зафира да избера от 2000 до 2004гнови [re: larybalky]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано22.05.09 21:46



И най-добрия като модел да вземеш - ако е скапан си е скапан.

1.8 16В




Тема Re: Каква Зафира да избера от 2000 до 2004гнови [re: imitev]  
Автор rade6ki (професионалист)
Публикувано22.05.09 23:29



1.8 16V е добро от към съотношение разход-мощност и здравина(здрави са) ако нямаш претенции за разход 2.0 16V.



Тема Re: Каква Зафира да избера от 2000 до 2004г [re: rade6ki]  
Авторlarybalky (Нерегистриран)
Публикувано24.05.09 19:32



А кой двигател мога да газифицирам без особенни проблеми?



Тема Re: Каква Зафира да избера от 2000 до 2004гнови [re: larybalky]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано25.05.09 01:19



С газов инжекцион - всичките на зафира А.




Тема И аз съм на същата дилема.нови [re: larybalky]  
Авторopex (Нерегистриран)
Публикувано23.06.09 11:58



И аз реших да сменям колата и се чудя за зафира. И без туй ще ходя до Германия за няколко седмици и ще имам време да търся. Обаче явно зафирите се търсят доста и средната цена за година 2001-2002 е 6000 евро. За същите пари вървят и вектрите ( каравана ), но по-нови 2003-2004. Гледам в мобиле.де и виждам има много по-голям избор на вектри, и средните километри са по-малки ( доколкото може да се вярва ).
Та се чудя кое по си заслужава.



Тема Re: И аз съм на същата дилема.нови [re: opex]  
АвторИнфo (Нерегистриран)
Публикувано24.06.09 00:40



Това на километрите пък най-малко може да се вярва.
Брой 25-30 000 км на година и се ориентирай грубо.



Тема Re: И аз съм на същата дилема.нови [re: Инфo]  
Авторb.m (Нерегистриран)
Публикувано24.06.09 08:54



аз познавам няколко човека със зафира б от германия 2006г. на по 160 000 км. така че това не смятам, че би могъл да е някакъв ориентир. имайте предвид, че бензиновите са на поне 2 пъти по - малко километри. дизеловите в 80% от случайте се продават като минат 200 000 км.
според мен 1.8 (х18хе1) не е лош мотор, но може да се очаква прецакване на компа и блок бубината. тези ecu-та се прецакват в промишлени количества - в момента всички -вектри, зафири, астри 1999, 2000г.... включително и на моята. след това мисля че вече слагат другия мотор.
по другия въпрос - аз лично бих предпочел вектра пред зафирата. все едно да сравняваш вектрата със старата астра г. единственото предимство на зафирата за мен е 7-те места, но това не е предимство за мен.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.