Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 28.09.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Opel Astra / Vectra около 2000 годинанови  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.04.09 14:00



Здравейте,

замислям се да сменям старата астра с нещо по-ново. За сега съм се спрял на Astra G 1.7 DTI или Vectra 2.0 DTI. Търся нещо 2000-2002 година, седан или комби.

предварителното ми проучване в mobile.bg показва, че що-годе прилични на външен вид екземпляри се предлагат за около 7-8 хиляди. Тепърва разбира се ще се обикаля да се гледат конкретни коли.

Но като за начало искам да събера информация за тези коли - често срещани дефекти, разход на ГСМ, на какво да обръщам внимание при огледите и дали тези двигатели са добри или да се ориентирам към някой друг?
Всъщност дали е добре да взимам 10 годишен дизел? чувам, че много скъпи им били ремонтите, пък рискът да се развалят - не малък.

И последно - как изглежда една сервизна книжка? 80% от колите са с такава. Ама то и аз мога да си принтирам два листа, да ги сгъна на четири и да наудрям разни размазани печати на немски



Благодаря на всички отзовали се!



Тема Re: Opel Astra / Vectra около 2000 годинанови [re: f(x)dx]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано09.04.09 14:10



Лично мнение: дизелов екотек на старо - НИКОГА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Докато са били до 200.000 км ... хмммм - може би, ама след това е мазохизъм. Статистиката се брои за точна наука



Защо: ако знаеш немски, чети тук: www.motor-talk.de.



П.С. Считай, че получаваш този отговор от заклет дизелджия - имам ги понястоящем 2 в семейството, но дойде ли време да не мога да си купя дизел без електроника - пишете ме бЕгал от групата на дизелджиите.

Редактирано от VladoR на 09.04.09 14:15.



Тема Re: Opel Astra / Vectra около 2000 годинанови [re: f(x)dx]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.04.09 14:20



Газчица му е майката...




Тема Re: Opel Astra / Vectra около 2000 годинанови [re: imitev]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.04.09 14:39



в такъв случай какъв двигател ще ми препоръчате?



Тема Re: Opel Astra / Vectra около 2000 годинанови [re: f(x)dx]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано09.04.09 14:44



Ами то май ти останаха бензиновите екотеци.



1.6 за Вектрата ще ти е малък, пък и му се носи славата (за съжаление и сатистиката) на маслояд мотор. Но пък иначе СТАВА за обикновена газова.

Според мен гледаш за екотек 1.8 или 2.0.

П.С. Малко оффтопик: абре колеги, 'що се плашите от Омегите?



Тема Re: Opel Astra / Vectra около 2000 годинанови [re: VladoR]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.04.09 14:56



Ами мерси за съветите. А нещо друго по останалите въпроси - къде да гледам и за сервизната книжка?

Иначе Омегата е огромна просто. Айде аз кажи-речи бих се оправил с нея из уличките в центъра на София, ама жената. Не искам да й причинявам този стрес.



Тема Re: Opel Astra / Vectra около 2000 годинанови [re: f(x)dx]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано09.04.09 15:30



За сервизната книжка - нищо не мога да кажа.

Виж по въпроса с жената - моята когато се запознахме нямаше книжка. От тогава до сега (без да броим учебната кола) е карала Поло1, Поло 2, Голф, Рено 21, Омега Б (бензинови) и още Рено 9, Клио и Омега А (дизелови). Най си се чувства в свои води в Клиото 1.9D, а по въпроса с Омегите коментарът и беше, че на жена в Омега останалите участници в движението очевАдно не правят такива мръсни номера, като на жена в Клио (демек откри топлата вода

). Става въпрос за София.



П.С. Аз ще ти пиша какво да гледаш, когато кандисаш за Омега Иначе вече без майтап - ако знаеш немски - виж какво пишат колегите в сайта, който ти дадох.

Като цяло - стандартните проблеми с датчици, тези, които са с въздушна помпа (една явна грешка в еволюционното дърво) имат склонност да пукат изпускателни колектори, според дойчовците Вектрите правят от време на време проблеми с лагерите на диференциала.

Редактирано от VladoR на 09.04.09 15:39.



Тема Re: Opel Astra / Vectra около 2000 годинанови [re: VladoR]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.04.09 16:11



брей, твоята жена е цял Томи Макинен



ние не сме така, то аз съм карал по-малко коли от нея. Иначе дума да няма - Омегата е кола за цялото семейство та дрънка. Ама наистина ни е голяма.

Сетих се да питам още нещо: доста често в обявите за коли на VW групата пише "блокаж на диференциала". Това някаква екстра ли е?



Тема Re: Opel Astra / Vectra около 2000 годинанови [re: f(x)dx]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано09.04.09 16:40



Да, като си спрял примерно с едното двигателно колело на лед и искаш да тръгнеш с обикновен диференциал си е мизерия, защото започва да се върти основно колелото върху леда. При блокиран диференциал 2-те клела се въртят с еднаква скорост и имаш много повече шанс да издрапаш.



Тема Re: Opel Astra / Vectra около 2000 годинанови [re: VladoR]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.04.09 17:04



аз пък си мислех, че е някаква контузия






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.