Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 08.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Проблем, няма палене!нови  
АвторBacилeв (Нерегистриран)
Публикувано19.03.09 15:35



Здравейте колеги,имам проблем с колата и сега ще опиша какво стана и какво съм проверявал до момента.

Значи колата ми е Опел Вектра А 89год. 2.0 i , значи на едно кръстовище чакайки светофара при зелено потегляйки колата изгасна като че ли съм изпуснал съединителя по-рязко,правя 3 опита да запаля на бензин и на газ като и при двета вида горива колата върви перфектно,след като изобщо не поиска да запали реших че може да съм я задавил изчаках 1 час пак пробвах да запаля нищо,после ме дръпнаха пак същата работа изобщо не ще да запали пробвах на бензин и на газ същата работа,след което ще ви кажа какво съм проверил до момента...

1-во Проверих ключето за превключване на газ-бензин с друго такова не е от него
2-ро Бушоните всичките,нямаше изгорял бушон
3-то Сложих една свещ да видя дали има ток и се оказа че не подава при палене никаква искра
4-то Кабела от бобината също проверявах дали има ток,при палене има но много слабо едвам-едвам искри
5-то Кабела с датчика на Хол ми беше напукан и оголен на места,купих оригинален на SIEMENS за 60 лв,след което пак не ще да пали
6-то Това ще е утре да взема от един приятел бобина и да проверя дали не е от бобината,защото ако не е от нея остава компютъра който не се продава нов а втора употреба е 200-тина лева

Кабелите на свещите,самите свещи и дистрибуторната капачка съм ги сменял с оригинални преди година дал съм 190 лв всичко

Колеги чакам от вас помощ и съвети какво друго да гледам че от другата седмица съм без работа и финансово съм зле сега!
Благодаря ви много предварително



Тема Re: Проблем, няма палене!нови [re: Bacилeв]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано19.03.09 17:16



А преди да "наплюеш" бобината, колега, провери ли, дали на нея ВЪОБЩЕ идва захранване?

Щото гледам - до някъде си карал страшно методично, от там нататък - през просото - тайни изагадки.



Тема Re: Проблем, няма палене!нови [re: Bacилeв]  
Автор maistorabg (GSIманияк)
Публикувано19.03.09 18:58



Провери ли датчик КВ





Тема Re: Проблем, няма палене!нови [re: maistorabg]  
АвторBacилeв (Нерегистриран)
Публикувано19.03.09 22:02



Относно - датчик КВ - какъв е този датчик? къде се намира и каква функция изпълнява,ще ме улесниш повече с подробности за какво става въпрос и да открия по-бързо проблема :)



Тема MOTRONICнови [re: Bacилeв]  
АвторBacилeв (Нерегистриран)
Публикувано20.03.09 16:09



Така колеги, пробвахме и с друга бобина и пак не ще да запали, стигнахме момента, проблема да ми е в компютъра MOTRONIC 0 261 200 131, виждам че на самия компютър има винтове не е капсулован което ме навежда на мисълта че има шанс да се смени съответната джаджа преди да купувам друг който друдно се намирал и е скъп, питането ми е къде мога да се обърна да ми го оправят или най-малкото да го тестват дали работи наистина или е изгорял ,преди да се набутам с пари за втора употреба без да съм сигурен че в компютъра ще ми е проблема!

Благодаря ви предварително,разчитам на вас!



Тема Re: Проблем, няма палене!нови [re: Bacилeв]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано20.03.09 17:24



С риск да стана нахален ще попитам пак, Вие проверихте ли, дали на бобината има захранване (не просто напрежение, а поне 10.5-11 волта)?

Редактирано от VladoR на 20.03.09 17:25.



Тема Re: MOTRONICнови [re: Bacилeв]  
Авторdrawmaster (Нерегистриран)
Публикувано20.03.09 17:59



компютърът би трябвало да ти е последна грижа, ако се справяш с английския, погледни тук:

http://mail.dir.bg/~drawmaster/Engine dont start.PDF

и това от imitev, ако си сигурен, че се подава гориво към мотора:

1. Първо акумулатора - като въртиш на стартер ако напрежението пада под 9-10 волта - или го зареди или го смени.

2. Като не пали сваляш една свещ и гледаш дали има искра - ако няма - хол датчика (за този мотор може да е друг датчик) не контактува добре в буксата на делкото или не работи.


Успех!



Тема Re: Проблем, няма палене!нови [re: Bacилeв]  
Автор cooler64 (ATC controller)
Публикувано22.03.09 20:57



Колега аз имам и Вектра 1,6 моно и съм имал подобен проблем . При мен се оказа комутатора. Карай подред, че както си тръгнал ще вземе да си купиш нова хубавица.
Последното в кръга на шегата и дано по-скоро да я оправиш и пиши като разрешиш проблема.

Живота е борба да си осигуриш мързела



Тема До Имитев [re: Bacилeв]  
АвторBacилeв (Нерегистриран)
Публикувано23.03.09 15:07



Здравей Имитев,моля те да ми кажеш ако имаш инфо някъде или знаеш най-вероятно дали имам комутатор на моята Вектра А 89 год. 2.0 i че един "уж" майстор ми вика че съм нямал а други че съм имал ама в делкото или под бобината, прати ми линк с снимка да го видя как изглежда и как да разбера дали е повреден ако имам такъв и къде да го видя че се отчаях вече,а не искам да давам 200 лева за компютър 2-ра употреба за който майстора предполагал че ми е от него причината,но нали разбираш че не съм толкова богат че да дам 200 лв един вид за проба дали е от него


Мерси предварително
п.с Ще се радвам и други да ми помогнат с нещо!



Тема Re: До Имитевнови [re: Bacилeв]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.03.09 17:46



Сменяш майстора и плащаш след като ти оправи колата.

Комутатора ако не е в делкото ти е под бобината и се управлява от ЕКУ.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.