Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 28.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема Вектра Б размер на гуми - неяснотанови  
Автор KCV (непознат )
Публикувано03.03.09 21:00



Здравейте !
Отскоро съм собственик на Вектра Б 1.6 16V.
Предишния собственик я е обул със зимни гуми 175/70 14 дотук добре предишната ми кола
( Вектра А 1.6) беше с такива и ми се стори логично, но ми даде и летните с които я е внесъл колата от Германия, а те са 195/65 15 което ме зачуди !
Отворих книжката за Вектра Б и чета за Х16ХEL
175/70 14 Q M+S
185/70 14 T или H
195/65 15 T или H

Тук се по затрудних в смисъл искат да ми кажат че 175/70 14 е само за зимни гуми или ?!?
А за летни са другите 2 размера?!
И другото странно, че ако се сметне размера
http://www.avtogumi.com/
то между 175/70 14 и 195/65 15 е близо 34мм и ми се вижда много
даже между 185/70 14 и 195/65 15 е 20мм и пак не малко
някак си е по-логично да е 195/60 15 ама знам ли….

И понеже наближава време за слагане на летните трябва да направя избор. Отделно
2 от старите 195/65 15 с които ми продадоха колата са за изхвърляне( преко сили 1 сезон ама..)
При всички случай трябва да се купува.
Аз не си падам по спортното каране(карам предимно градско) т.е да устойчива за високи скорости по завои и т.н. за да предпочитам по-широките(195) от друга страна 195 ще ми повиши разхода предполагам(ако някой има опит по сравнени с 175 или 185 нека каже) а 15” ще спъне макар и леко и без това не особено силния х16хел ( тук ако някой има също опит да каже усеща ли се при ускорение) а и са по-скъпи гуми….но пък имам 4 х 15” джанти даже и резервната е такава..

Ако може да хвърлите светлина по въпроса изобщо с какви размери летни гуми карате Вектричките Б?
Да взема на джантите от зимните да сложа 175/70 14 или 185/70 14 ?

И странното защо от Опел са оставили като заменяеми гуми които имат големичка разлика в размера?!



Тема Re: Вектра Б размер на гуми - неяснота [re: KCV]  
Автор rade6ki (професионалист)
Публикувано03.03.09 23:26



185х70х14 или185х65х15



Тема Re: Вектра Б размер на гуми - неяснотанови [re: KCV]  
Автор nik159 (непознат )
Публикувано04.03.09 11:25



Аз бих избрал по-широките гуми.Освен при по-високи скорости ,те са по-стабилни и при спиране.Не знам дали много дигат разхода,но когато Мерцедеса пред теб ряско набие спирачките,мисля че ще е по-добре да можеш и ти да спреш.По евтино ще ти излезе.По-широките гуми имат по-добро сцепление с пътя.Преди време карах моята Корса В с гуми 155,но след като щях да "испусна" два завоя при рязко намаляване (гумите повлякоха),си сложих гуми на 165.За мен разликата се осеща доста и не бих си заменил "новите" гуми за "по-малък разход".Колкото до зимните гуми,те винаги са малко по-тесни и по-меки от летните,при сняг и при хлъзгаво така било "по-добре" според теорията,аз нямам опит карал съм само с летни.И не гледаи само числата,виждал съм гуми с еднакви числа (бяха зимни)но на практика с различна височина.Второто число показва височината на гумата до началото на грайфера,но на някой гуми грайфера почва малко по "отстрани" и като цяло гумата става малко по висока.Най-добре отиди в магазина и си избери едни гуми с хубава шарка и по вазможност по широки дето да ти отиват на колицата и леко и безавариино шофиране..



Тема Re: Вектра Б размер на гуми - неяснотанови [re: nik159]  
Автор Frog (непознат )
Публикувано05.03.09 10:54



Аз карам със 195/65/15 зимни и 205/60/15 летни (не че съм ги искал - с такива я купих).

В книжката пишеше че 195/65/15 е стандартен размер за вектра Б и затова взех такива за зимни. Чак толкова голяма разлика в разхода едва ли има, а и дори да е така - какво ти пука, трябва да минаваш сума ти километри за да ти се отразява осезаемо на бюджета...



Тема Re: Вектра Б размер на гуми - неяснотанови [re: KCV]  
АвторKCV (Нерегистриран)
Публикувано05.03.09 21:08



Явно ще покарам с наличните 195/65 15 за да усетя нещата !
Идеята беше да не спъна колата от към ускорение а тя понеже е 1.6 си е спъната... и за сметка на това да вдигна и разхода, но ако си е предвидено за такива... пък после ще преценявам




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.