Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:54 26.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос относно настройка на газова уредба  
Автор docentaa (canon)
Публикувано02.03.09 23:11



Опел Корса C14NZ и изпарител STARGAS
Така проблема ми е следния:
Тихите ми обороти не са ми много тихи осеща се, че оборотите са повече отколкото трябва да бъдат, вследствие на което при градско разхода ми скача на 12-13 а преди не беше повече от 9. При извънградско разхода си ми е около 7.

Незнам дали има връзка но от време на време при спиране или при изключване от скорост коалта гасне. Не се случва често но когато започне да го прави е много досадно защото гасне на всяко кръстовище.

Та въпроса ми е как да си намаля тихите обороти за да ми падне разхода?
Ако може някой да даде обяснение от типа: завърти винт 1 докато......после винт 2.......защото нямам идея как се казват двата винта. Намирам обяснения, но се говори за някакви тройници....пък аз нямам идея кое ми е тройника ако въобще имам.

Прилагам снимка на изпарителя с номерирани винтовете и линк с модела изпарител:







Тема Re: Въпрос относно настройка на газова уредбанови [re: docentaa]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано03.03.09 10:04



Купи си един нов въздушен филтър, и намали винт 2 с половин оборот.
Може и за мембрани да си, на колко км ти е уредбата.



Тема Re: Въпрос относно настройка на газова уредбанови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор docentaa (canon)
Публикувано03.03.09 18:53



филтъра е на няма 1000км.
уредбата е на 3години и 17000км. Би трябвало всичко да е наред, преди време познат бърника и прецака нещо а не може да го оправи.

Благодаря за отговора утре ще пробвам.

И все пак за какво служат двата винта и кой върху какво влияе? има ли някакви подробни инструкции?



Тема Re: Въпрос относно настройка на газова уредбанови [re: docentaa]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано03.03.09 21:58



Тогава не сменяй филтъра, само навий винт 2 с половин оборот. Ако колата придобие по-нормални обороти и не гасне - навий още половин оборот.

Като вземе да прави номера - върнни го в предходната позиция, т.е. последния половин оборот го върни обратно.




Тема Re: Въпрос относно настройка на газова уредбанови [re: imitev]  
Автор docentaa (canon)
Публикувано04.03.09 01:01



дано не ставам нахален, но винт 1 за какво служи?
2 мисля, че е за притока на газ.....



просто ми е интересно няма да го въртя (много)



Тема Re: Въпрос относно настройка на газова уредбанови [re: docentaa]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано04.03.09 15:52



1. Тройник - определя макс. количество газ към мотора, от там макс. скорост. От него се влияе до голяма степен разхода. Ако е много отвит колата набира повече и лапа повече, ако е много завит - колата не набира и пак лапа повече. Аз лично го развивам докато колата може да вдигне на равното 130-140 на 4та

2. Винт за количеството газ на празен ход.




Тема Re: Въпрос относно настройка на газова уредбанови [re: imitev]  
Автор docentaa (canon)
Публикувано04.03.09 17:51



Благодаря за изчерпателния отговор.
Днес регулирах оборотите на празен ход с 3/4 оборот и вече ми се струват нормални, но първите 5мин. ми гасне ако не подавам газ, но нататък е идеално даже когато спирам не се опитва да загасне, както правеше преди.

Ако имам как да стане така, че да не ми гасне докато загрее малко ще е супер, ако няма здраве да е.

Остава да засеча разхода.

Пак благодаря за точните отговори.



Тема Re: Въпрос относно настройка на газова уредбанови [re: docentaa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.03.09 20:11



Не е така!Компютъра на колата определя оборотите на двигателя,освен при груба намеса,в случая твоята!Колата най-вероятно има проблем и на бензин.Не трябва да сваляш оборотите от изпарителя,да не кажа,че от там трябва да търсиш максимални обороти при минимално количество вредни газове.Търси квалифициран човек-сервиз!



Тема Re: Въпрос относно настройка на газова уредбанови [re: aз]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано04.03.09 20:43



ИМ за оборотите на колата е стъпковия мотор, но той в крайна сметка контролира чрез сечение, а колко газ, през винт 2!!!



Тема Re: Въпрос относно настройка на газова уредбанови [re: aз]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано04.03.09 23:20



Колата е моноинжекцион. Въртенето на винта на изпарителя няма да увеличи оборотите - моторчето за празен ход ще ги компенсира.

Ако сутрин палиш колата на студено на газ е нормално да ги пригаснява. Аз лично препоръчвам като е под 15 градуса да си палиш на бензин за 1-2 минути да подгрее.

Така си карам колите от 10 г. и не съм имал проблеми.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.