Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:20 27.04.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Разходи - регистриране на Зафира в КАТ и данък2009  
Автор cooler64 (ATC controller)
Публикувано27.02.09 11:50



Колата е Опел Зафира 2000г 1,8 16v 115кс.
Регистриране на 09.02.2009г в КАТ Пловдив:

1. Подготовка на документи - 13лв.
2. Продуктова такса за МПС до 10г. - 209лв. + превод 10лв.
3. Такса правоползване на рег. № - 2лв.
4. Такса първична регистрация - 4лв.
5. Идентификация на ППС - 6лв.
6. Регистрационна табела - 25лв.
7. Свидетелство за регистрация - 9лв.
8. Знак за извършване на първичен преглед комплект - 2лв.
9. Снимка на евротабелката - 8лв. ( колата е внос от Швейцария )

Общо около 294лв. защото имаше и някакви други такси малки за преводи.


Данък за 2009г.- гр. Пловдив 122,13лв с 5% отстъпка за 11 месеца, иначе е 140,25лв ( някяде в мрежата имаше калкулатор за данък на МПС точно толкова ми показа и той). Някой може да даде линк към него, може да е полезен за колегите. Аз не съм толкова компютърно образован.


Дано инфото да е било полезно и дано не съм отегчил някого.
Безаварийно шофиране на всички и нека горивото никога не свършва.

Сложих и ГИ BRC и след като покарам малко ще споделя впечатления, засега върви като космолет.

Живота е борба да си осигуриш мързела

Тема Re: Разходи - регистриране на Зафира в КАТ и данък2009нови [re: cooler64]  
Автор astra76 ()
Публикувано27.02.09 19:07



Забравил си да сложиш и гражданската отговорност, а ако не се лъжа 2008 и съответно 2009 имаше увеличение на местните данъци и за Варна за 115 к.с данъкът е около 250 лв!



Тема Re: Разходи - регистриране на Зафира в КАТ и данък2009нови [re: cooler64]  
Авторvass (Нерегистриран)
Публикувано27.02.09 19:40








Тема Re: Разходи - регистриране на Зафира в КАТ и данък2009нови [re: astra76]  
Автор cooler64 (ATC controller)
Публикувано27.02.09 21:04



За Варна трябва да е 210лв , ако е над 5г. и до 14г.
Не съм писал и каско и други неща при купуване на кола втора ръка, но айде стига ,че тя стана повече от любовница.


Може да провериш в калкулатора по-долу. За Пловдив е вярна сметката , така че и за Варна трябва да няма разлика.

Живота е борба да си осигуриш мързела

Тема Re: Разходи - регистриране на Зафира в КАТ и данък2009нови [re: cooler64]  
Автор Maлkaтa cekиpa (непознат)
Публикувано04.04.09 11:04



Моля те, пиши колко излиза каското и гражданската, че точно смятам да си купувам Зафира от около 2000-2001 г.



Тема Re: Разходи - регистриране на Зафира в КАТ и данък2009нови [re: Maлkaтa cekиpa]  
Автор cooler64 (ATC controller)
Публикувано05.04.09 22:09



Колега гражданската ми струваше 150лв., а каското по 120лв. на тримесичие. Няма смисъл от годишно плащане на каското защото няма отстъпка.
Няма какво да чакаш , ако имаш парите вземай колата е много добра. Разбирасе намери твоята

. Мога да ти кажа че и сложих ГИ и сега ми гори 9 газ смесено, а в по-студеното 10. На дълъг път може би пада до 7,5-8. Едно уточнение не карам като на рали, настъпиш ли по- стабилно разхода се вдига все пак при мен са 115 кончета.
Един съвет - потърси с темпомат (cruise control) .
Успех ти желая по-бързо да се обзаведеш с по-нова кола.

Живота е борба да си осигуриш мързела

Тема Re: Разходи - регистриране на Зафира в КАТ и данък2009нови [re: cooler64]  
Автор Maлkaтa cekиpa (непознат)
Публикувано07.04.09 17:05



Благодаря.
Бях си харесал една с метан, на 6 години, добро състояние. Питам търговеца: Колко е бензиновия резервоар? и той ми вика: Нормален - 60 л.
Бабината ти трънкина. Проверих в нета, после отидох да видя упътването за колата - 14 литра. Е, хубаво, с 20 кила метан ще стигна някъде къде Белград, ама после метанстанции има чак в Италия. Значи 1000 км трябва да спирам през 100 км да зареждам. Аре не на мене


Ще обиколя да потърся още.



Тема Re: Разходи - регистриране на Зафира в КАТ и данък2009нови [re: Maлkaтa cekиpa]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.04.09 19:37



Ако караш извънградско на бензин ще ти гори 7/100 макс. Т.е. ще спираш на 200 км да зареждаш, иначе казано на 2 часа...

Голяма работа...





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.