Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:29 11.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема още един ОПЕЛ в клуба  
Автор cooler64 (непознат )
Публикувано06.02.09 10:40



Вчера смених вярно служилия ми Опел Вектра 1,6 моно 1988г. със Опел Зафира 1,8 16v 116 коня 2000г. Благодаря на всички във форума за изказаните мнения за този автомобил, които ми бяха страшно полезни. Извинявам се, само за това че устисках да търся 125 коня, но в Пловдив рядко се намират. Това ,че тази кола беше перфектна и без никакви забележки наклони везните. До сега бях само пасивен читател на форума, от днес се надявам да вземам по-активно участие според възможностите ми. Още веднъж благодаря помогнали ми в избора ми.



Тема Re: Честитонови [re: cooler64]  
АвторBapнeнeц (Нерегистриран)
Публикувано06.02.09 11:10



Честито за избора. Да ти служи вярно и да не те оставя на пътя. Нещо повече за колата - изминати км, цена, външен вид и техн.състояние



Тема Re: инфо за колатанови [re: Bapнeнeц]  
Автор cooler64 (непознат )
Публикувано06.02.09 12:41



Колата е внос от Швейцария 2000г на 205 000 км (реални- колата беше със ссервизна книжка навсякъде стикери за сменените консумативи, даже съм решил за сега да не сменям нищо). Нямаше никакви забележки нито отвън, нито отвътре (мисля,че две драскотини по 10см като от карфица не се броят и 1см липсваща лайсна на дясна предна врата без нарушена боя)

. На компютърна диагностика всичко в ред, с изключение на генератора при включени консуматори заряда пада до 12,9в. Това да му е. Цената 10900лв.+180 екотакса и +номера. Остана по съветите на колегите от форуmа един ГИ (мисля BRC) и идилията се заформя



Тема Re:и едно въпросченови [re: cooler64]  
Автор cooler64 (непознат )
Публикувано06.02.09 12:45



Колата е карана с полусинтетика 10w40, с такова ли да продължавам да я карам? Благодаря ви предварително и някой ако има съвети към мен по експлоатацията да казва, да не откривам топлата вода

.



Тема Re:и малко смяхнови [re: cooler64]  
Автор cooler64 (непознат )
Публикувано06.02.09 12:58



Най- смешното във случая е, че излязох до Метро. Не бях тръгнал да търся кола. Тя беше предвидена за април- май, но когато птичето кацне на рамото трябва да се улови, а не после да се гони Михаля ( мое мнение ). И добре, че жената слуша (като и казах по GSM-а - отговора беше добре и сделката беше одобрена )





Тема Re:и едно въпросченови [re: cooler64]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано06.02.09 13:02



Да, карай с 10W40.



Тема Re: инфо за колатанови [re: cooler64]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано06.02.09 13:02



колега, ти на нашего брата автоджамбазина вяра да нямаш. Дори и да ти казва "добро утро", пак си провери часовника дали не е вечер.

с други думи на тази сервизна книжка не се доверявай, ами за най-сигурно си смени ремъци, филтри, течности. Да не стане за 500-600 лева да береш ядове за хиляди.
Но ти си знаеш де.

иначе като човек, който е оглеждал доскоро, да те питам - как вървят опелите. Астра, Вектра, Зафира 2000-2002 година.
Например, тази цена 10,900 някакво изключение ли е за свястна Зафира или е горе-долу средна аритметична?



Тема Re: инфо за колатанови [re: f(x)dx]  
Автор mocker (непознат )
Публикувано06.02.09 15:08



Колега ще казеш ли какъв е редът при купуване на кола от автокъща. След като си минал по този ред скоро ще ми бъдеш много полезен да ми кажеш през какви процедури (опашки) се минава.



Тема Re: за f(x)dxнови [re: f(x)dx]  
Автор cooler64 (непознат )
Публикувано06.02.09 15:33



Аз търсих само бензинова с ръчна скоростна кутия и за такива имам поглед върху цените (основно в нета - мобиле и още 3-4 сайта в последни 3 месеца). Варират в зависимост от колата примерно 1999г- 8500... 10500; 2000г-9000....11000,2001-10000...12000 и така нагоре, като винаги има и по-скъпи от това и по-евтини в зависимост и как му е легнала цената внос и дали не е лекувана тук или в чужбина. По автокъщи само в Пловдив съм видял 3-4 коли и то на път, защото имах около 4500 лева и до банка още не бях стигал за парички. Цените общо взето според мен падат, явно няма големи продажби. Както беше писал някой колега - ти като я видиш твоята то се усеща -дано любовта ни е взаимна.
Благодаря за съвета за смяната на консумативите, но реших да се доверя на прегледа който извършиха приятелите ми монтьори и на това, че продавача ми е под ръка.





Тема Re:за mockerнови [re: mocker]  
Автор cooler64 (непознат )
Публикувано06.02.09 15:35



колега няма проблем ще казвам , но сега ми се налага да излизам. Довечера ще напиша по-подробно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.