Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:43 01.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема x1.6xel check engine svetiнови  
Автор chow (непознат )
Публикувано22.01.09 12:12



привет! наскоро смених вартбурга с астра 96 г. х1.6хеl и все още съм като чукча в камаз. понякога светва лампата за проверка на двигателя и на ниски обороти с малко газ се чува тракане - ако беше москвич щях да кажа, че чука аванса. усеща се и загуба на мощност на ниски обороти. ако изгася двигателя и запаля отново лампата не светва веднага. понякога светва още при студен двигател а друг път след 30-40 км. смених свещите и кабелите - същото. първа и трета свещ са по-черни от другите. някакви съвети и идеи?



Тема Re: x1.6xel check engine svetiнови [re: chow]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано22.01.09 13:18



Върви да ти прочетат грешките. Процедурата се казва диагностика.




Тема Re: x1.6xel check engine svetiнови [re: imitev]  
Авторchow (Нерегистриран)
Публикувано23.01.09 10:52



в един сервиз вече се пробваха. ако знаете добри майстори на опел в и около габрово?



Тема Re: x1.6xel check engine svetiнови [re: chow]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.01.09 15:30



Не ги знам дали са добри - сервиза на Опел в Търново.

Поне ще ти прочетат грешките






Тема Re: x1.6xel check engine svetiнови [re: chow]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано23.01.09 16:11



Колега, то няма какво да се пробват - или могат да прочетат грешката, или не могат. Моженето не означава, че са добри по принцип, а само, че имат необходимата техника.

Грешка, която е накарала лампата да светне, се пази в компютъра дори и 20-на стартирания на мотора, след като грешката е изчезнала (и лампата вече не свети).

Тъй че потърси из нета по ключови думи "самодиагностика", "опел",
"кламер" - НЕ СЕ БЪЗИКАМ!!! Доста интересни неща ще намериш.



Тема Re: x1.6xel check engine svetiнови [re: VladoR]  
Автор maistorabg (GSIманияк)
Публикувано23.01.09 17:46



х16хеl e с 10 пиновата букса,с кламера няма да стане нищо





Тема Re: x1.6xel check engine svetiнови [re: chow]  
Авторcooler (Нерегистриран)
Публикувано23.01.09 18:53



Колега аз имах подобен проблем с Опел Вектра 1,6 моно. Закачиха компа и показа грешка в комутатора ( зачистване клеми и се разминах с 25 лв.) Така че на компютърна диагностика. Ладите ги продадохме отдавна.





Тема Re: x1.6xel check engine sveti [re: maistorabg]  
Автор alex_ad ()
Публикувано26.01.09 13:46



Защо да не стане? Аз съм Х16SZR с 16 пинова букса и укъсявам 5 и 6-ти крак и започва да мига. Само че кода е 3 цифрен. Вижте този сайт http://www.opelastra.cz/technika/zavady.htm и аз не им разбирам езика, но от картинките става ясно как се прави. Успех.



Тема Re: x1.6xel check engine svetiнови [re: alex_ad]  
Авторfrec (Нерегистриран)
Публикувано26.01.09 14:44



колега, ти си прецени но аз това го имам като проблем отдавна, както на газ така и на бензин. като паля сутрин няма проблем, обаче ако гася и паля на загрят двигател понякога светва тази лампа, не мога да разбера къде е точно проблема, но все ми се струва, че когато са пуснати повече консуматори като паля, примерно - фарове, касетофон и парно, има по-голяма вероятност да светне лампата.
затова засега съм в момент на наблюдаване, докато открия точно каква е причината.
същото се получава и когато с паленето пускам и фаровете, не знам защо съм хванал такъв навик :)



Тема Re: x1.6xel check engine svetiнови [re: alex_ad]  
Автор maistorabg (GSIманияк)
Публикувано26.01.09 15:34



Тва е OBD букса


И кой код ти изписва




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.