Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:20 27.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Новите моделинови  
Автор6565 (Нерегистриран)
Публикувано18.01.09 19:02



Имам почти 30 годишен стаж като шофьор и доста неща са ми се случвали. Искам да споделя какво ме изненада напоследък. В един от снежните дни с непочистени улици ми се наложи да карам новата Вектра 1.9 CDTI с летни гуми - направо съм шашнат от неадекватното действие на всичките ABS, TC... и прочие системи за контрол на стабилността/както му викат/. Колата се държи супер неадекватно и нестабилно, оборотите са ограничени, при упорство с включен тракшън започва да се движи напречно/стига се до 180 градуса завъртане ако улицата има наклон и се движиш нагоре/. Да не говорим че спирането с ABS, който не може да се изключва - просто няма спиране. За да не удължавам излишно постинга искам да кажа в заключение, че считам прекаляването с такива екстри от страна на производителите направо вредно и опасно за всеки случай в който дори за момент колата излезе от стандартните условия за каране.



Тема Re: Новите моделинови [re: 6565]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано18.01.09 22:53



Хайде сега...

Чак толкова...




Тема Re: Новите моделинови [re: imitev]  
АвторHepaзбиpaщ (Нерегистриран)
Публикувано18.01.09 22:57



За всички тези описани есктри от значение е сцеплението, което при летни гуми и сняг (много зависи и шарката) няма как да стане. А и това е кола, която тежи към 1400 кг.



Тема Re: Новите моделинови [re: 6565]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано19.01.09 08:36



Ами като не със зимни, барем с меки всесезонни да беше колата. Щото с истински летни гуми в тия условия си като с пластмасови колела от детска играчка. Да не говорим, че за лед със сняг отгоре няма особено голямо значение с какви галошки си.



Тема Re: Новите моделинови [re: 6565]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано19.01.09 12:36



ми, батка, ти направо да беше седнал на задната седалка с вързани очи да караш.

то системи, системи, ама със законите на физиката как ще се бориш?



Тема Re: f(x)dxнови [re: f(x)dx]  
Автор6565 (Нерегистриран)
Публикувано19.01.09 13:43



Батка, топло ... ти общо взето разбра какво ме изненадва. Системи много но ефекта лош - така са ги натоварили, че все едно си на задната седалка





Тема Re: f(x)dxнови [re: 6565]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано19.01.09 15:34



То гроздето не е зелено ... кисело е



Аз пък нямам 30 години шофьорски стаж, а само 20 ... и въпреки това в твоя случай не бих пустосвал системите за сигурност, а задкормилното устройство, подкарало тежката кола с летни гуми в тия условия.

Само за твое сведение горе долу в същия период ми се наложи да демонстрирам пътно поведение на Омега Б на един познат (също човек с доста шофьорски стаж). Не за гевезлък, за защото човекът е решил да си купува такава кола, но никога не е сядал в такава. Е честно ти казвам, увисна му ченето като му казах накрая, че и аз и той току що сме карали кола, обута с всесезонни гуми Барум (не зимни, но не и летни и в добавка - тоя модел Барум е от доста мека смеска, пък и гумите са на няма една година нови от магазина).

Тъй че, колега ... не си плюй на стажа и на възрастта - демек не подценявай нито гумата, нито настилката. Че после да няма "Кой ми с*а в гащите"

Поздрави

В.

П.С. Тоя пост го приеми от веселата му страна



Тема Re: Новите модели [re: 6565]  
Авторamutafov (Нерегистриран)
Публикувано19.01.09 22:29



намери бушона на АBS -а и го изключи. когато не работи ABS-a не работи и ТС



Тема Re: Новите моделинови [re: amutafov]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано19.01.09 23:33



Аа без абса ше се утрепе.
Между другото с хубави летни гуми в зимни условия може да се утрепеш дори с 30км/ч - от личен опит го казвам.



Тема Re: Новите моделинови [re: 6565]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано20.01.09 12:56



"В един от снежните дни с непочистени улици ми се наложи да карам новата Вектра 1.9 CDTI с летни гуми - направо съм шашнат от неадекватното действие"

Задаваш въпрос и си отговаряш сам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.