Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 19.04.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Често задавани въпросинови  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано06.07.05 10:09



Нека да облекчим новите членове!

Пишете само неща които сте проверили и смятате за важни.

Поствайте линкове само с обяснение за какво става дума.

Темите които не са по темата ще ги трия - не си правете труда да ги пишете. Въпроси се задават във форума а не в тази тема - не я разводнявайте!


Редактирано от imitev на 06.07.05 10:20.



Тема Да си прочетем сами грешките на ЕКУнови [re: imitev]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано06.07.05 10:09



"Метода на кламера" е описан от руснаците доста изчерпателно:






Тема Re: Често задавани въпросинови [re: imitev]  
Авторc14nz (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 10:40



Технически ръководства на руски:

http://www.opel-club.ru/instruction.htm

Забележка: TIS2000 на този сайт съдържа само ел.схеми за модели след 2001г.
За по-старите модели виж .pdf ръководствата



Тема Дрънкащ покрив на Вектра Бнови [re: c14nz]  
Автор ossie (непознат )
Публикувано11.01.06 21:14



Може да ви се стори дреболия, но ето кратко описание на един досаден проблем, заедно с решението му със собствени усилия:

Таванът на Вектра Б, особено като понатрупа годинки, или при удар (дори детска топка е достатъчно понякога) започва да дрънчи доста досадно. Това е резултат от отлепването на две ламаринени подпори, които поради поредно странно инженерно решение в този модел, са залепери със силикон, който остарява и се рони. После въпросните ламаринки се тресат и при вибрация са доста музикални.

Решението съм приложил собственоръчно, следвайки инструкциите на един руски форум, към който не пазя линк (и сега се налага да творя преразказвайки). Уверявам ви, че не е много трудно, но е пипкаво и затов скъпо, ако го правят в някой сервиз. А ако ще е някой "майстор", по-добре опитайте сами. (За сведение, в най-добрия, съответно най-скъп оторизиран сервиз на Опел, искаха 6 часа работа плюс 30-40 лева за материали)

Целта е да се свали кората на тавана и да се залепят подпорните лайсни обратно към ламарината на тавана. Първо се сваля облицовката на предните колони - държат се на метални щипки, така че дърпайте смело. После трябва да се свалят (поне от горе) облицовките на средните колони. Там по-внимателно - пак са щипки, ама някак по клпави пък и коланите са там да ви пречат. Облицовката от зад не е проблем - 3 винта и пак метални щипки. (Моят опит е с хечбек, и това е по-лесният вариант, за комби не знам, но на седана сигурно е по-трудо). Предните сенници се свалят (отвиват се болтове и се откачат жиците за осветлението на огледалата), свалят се дръжките за пътници и лампите за осветление на купето (методите са логични и нище не се счупва :)

После идва интересната част. При хечбек коата се изважда назад през багажника. Според някои не се налага да се вади и е достатъчно да се снижи колкото да имате достъп до лайсните, за да ги залепите. Все пак ако имате късмет да карате хечбек, препоръчвам изваждане - много внимателно, с леко извиване, но без опасност от прегъване или пречупване на кората.

После следва лепенето. Аз лично ползвах строително лепило на ацетонова основа (дето леко прилича на хелми, но е немски и по бледо, не помня марката, май нещо като Бизон. Сигурно има и по-подходящи, аз сам доволен - една година мина без разлепване. Маже се мезду ласните и тавана, където по принцип има милиметръ-два, но положението е гъвкаво. После се притиска докато залепне. Аз лично ползвах патериците на дядо, за да подпра лайсните плътно към тавана за 12 часа. Може би със силикон е по-различно, но да му мислят тези с вектра Б седан, там така или иначе би било невъзможно да се извади кората навън и да се ползват патерици за подпиране ;-(


Сглобява се в обратен ред - първо кората се слага в колата и после облицовките, дръжките и огледалата. Като изключим времето за изчакване лепилото да стегне, процедурата ми отне около 6 часа (както предвидиха в официалния вносител), но пък струваше 7-8 лева за лепило, пък и аз нямам претенции да съм квалифициран сервизен работник :) Благодаря на руснаците и на интернет търсачките за помощта. Надявам се някой да има полза от преразказа по-горе.

Един бонус: Ако чистачките ви почват да пръскат със закъснение, макар че има поне литър течност, значи едно глупаво клапанче е сдало багажа. Целта му по принцип е да задържа течност в маркучетата (то там е и клапанчето). Информация отново от руски форум, но пак линк, който не съм запазил.



Тема TIS, EPC, Autodata - всичко на едно мястонови [re: imitev]  
Авторc14nz (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 21:55



http://moonlord.demonnet.org/opelclub/
http://opelclub.co.nr/



Тема Re: TIS, EPC, Autodata - всичко на едно мястонови [re: c14nz]  
Авторgigabait (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 14:06



Ами сега,когато Autodata не работи съвсем я вапцахме.Ако има линк за друг сървър,водещ към основния сайт ще съм благодарен да го получа





Тема Re: TIS, EPC, Autodata - всичко на едно мястонови [re: gigabait]  
Авторc14nz (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 22:09



тук пише, че има Autodata:





Тема Re: Често задавани въпросинови [re: imitev]  
Автормaч (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 09:51



колеги някой зареждал ли е 95н карера по добър ли е от 95н





Тема Re: TIS, EPC, Autodata - всичко на едно мястонови [re: c14nz]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 12:19



qko



Тема Re: Често задавани въпросинови [re: imitev]  
Авторsen (Нерегистриран)
Публикувано26.08.08 14:58



корса 1 12v 1988г има ли ел серво???




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.