Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:06 20.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Термостат ?!нови  
Авторvalkov (Нерегистриран)
Публикувано11.01.09 01:12



Здрвейте колеги,

Моля изкажете своето мнение по следният въпрос - коата е Зафира 2002г. 2.0 DTI. По принцип ми прави впечатление, че загрява по бавно, но от миналата седмица почти не загрява - пример - 40 минути с софийското задръстване, а стрелката на температурата не е помръднала. Отидох на "доктор" и ми казаха, че е запекъл отворен тремостата. Хукнах да другия ден да го копувам, аколата вдигна тампература - около 85 88 градуса, но не и 90 както обичайно достига и поддържа. Оставих я да работи около 30 мин на място, но температурата се запази без промяна.ю
Възможно ли е термостата да е сработил отново или друг детаил, датчик да дава грешна информациа към стрелката за температура на таблото ?
Мерси преварително за споделеното :)



Тема Re: Термостат ?!нови [re: valkov]  
Автор belenskia (непознат )
Публикувано11.01.09 15:45



не пипай термостата колата ти е добре как искаш да вдигне 90 гр. навън е минус 10



Тема Re: Термостат ?! [re: belenskia]  
АвторИИИ (Нерегистриран)
Публикувано12.01.09 14:23



здравейте,

моята кола е същата, същият мотор и при мен при каране градско 25 километра в София не загрява ИЗОБЩО. На дълъг път всичко е ок. Дали е термостата?



Тема Re: Термостат ?!нови [re: ИИИ]  
Авторvalkov (Нерегистриран)
Публикувано12.01.09 14:50



Миии, аз не съм особено сигурен, че невдигането на температура се дълги на студовете. Врно, че преди това си отиваше на 90 градуса и си стои там.
А и незнам до колко е уместно, но имам и омега - бензинова и тя си отива с лекота на 90 градуса и толкова. Именно това ме съмнява, че е заминал термостата.

Знам ли ........



Тема Re: Термостат ?!нови [re: valkov]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано12.01.09 21:14



При каране надълго повече от 5-6км, ако пада стрелката значи е термостат, 30-40 минути задръстване и да не качва 90 значи не е наред, но първото е по-сигурно като признак.



Тема Re: Термостат ?!нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано13.01.09 06:43



Ако темп. датчик за таблото не отчита добре то е константно и е + или - градуси спрямо реалните. По скоро е ту работещ, ту не, термостат, по добре да се смени.



Тема Re: Термостат ?!нови [re: valkov]  
АвторZhorko (Нерегистриран)
Публикувано13.02.09 18:12



колега, азимам Астра със същия двигател и имах същия проблем. забелязах, че колегите споделят , че и през зимата при студен двигател, охладителната течност циркулира по малко и през радиатора, даже и когато термостатът е затворен. Аз смених два термостата. По-точно смени ги майстор и аз наблюдавах. При моята астра 20ДТН термостатът се състои от термостатен патрон и металното тяло с разклонения , където е поместен патронът. По-евтиният вариант е да се смени само патрона, както е при повечето стари автомобили. Чистои просто най-обикновен термостатен клапан.Само, че на много малко места продават само патрона. Обикновено продават целия комплект за съвсем немалка сума. та при мен проблемът се състоеше, че и при нов патрон, пак имаше пробив. Става с един прост тест като го надуеш с уста и от другата страна не трябва да излиза въздух се установяваше , че не е затворен напълно. Оказа се , че вследствие на многократна употреба термостатният патрон си беше издълбал нещо като улей в метала. Там не може да се сложи гума или нещо друго като уплътнение.. опират се метал в метал. Наложи се да закупя нов цял термостат и сега вече водата циркулира само в малкия кръг докато загрее. За съжаление процепът е толкова малък и неудобен, че, не може да се изпили или изравни равномерно, а трябва да се купи нов термостат.
Сега през студовете колата пак загрява бавно, но това е очарованието да караш трактор през зимата. Каляваш си тялото.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.