Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 29.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Скоростен Лостнови  
АвторПeтpoв (Нерегистриран)
Публикувано06.01.09 15:11



Здравейте,
автомобилът ми е корса 1.7д 1998г и миналата зима забелязах нещо странно, което онзи ден се случи отново - докато карах сутринта, забелязах, че скоростният лост се движи много свободно, т.е. карам например с около 20 км на 2ра и при натиснат съединител без никакви проблеми лостът влиза на 5а, например (държах натиснат съединителя, не съм го отпускал превлкючвайки от 2ра на 5а). Значи, това е нещо, което при нормални условия не може да стане, просто ако карам с 20км, настъпя съединителя и се опитам да включа на 4та или 5а или път обратното от 4та на 1ва - то лостът не иска изобщо да влезе в съответния канал. Водещото е, че този проблем явно по някакъв начин е свързан със студа, защото се беше появил миналата зима, появи се и онзи ден на големия студ.
Дайте съвет, дали трябва да направя нещо? Не знам, това сигнал за повреда ли е или нещо с маслото на скоростната кутия, което никога не съм сменял (около 40000 км от как я взех 2ра ръка)?



Тема Re: Скоростен Лостнови [re: Пeтpoв]  
Автор f1O4 (непознат )
Публикувано06.01.09 15:32



Не знам какво означава това, но за мен е нормално при натиснат съединител да си включваш всички скорости свободно и от 1 на 4 и на 5 и обратно.



Тема Re: Скоростен Лост [re: Пeтpoв]  
Автор f1O4 (непознат )
Публикувано06.01.09 15:37



Според мен в студеното време скоростите ти се включват както трябва. Може би нещо ти се свива от студа въжето и променя хода на съединителя. Регулирай си хода на съединителя, така че по всяко време при натиснат съединител да превключваш свободно предавките!



Тема Re: Скоростен Лостнови [re: f1O4]  
АвторПeтpoв (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 03:00



Пропуснах да напиша, че миналата зима също смених и съединителя, което явно не се отрази по никакъв начин на проблема?..



Тема Re: Скоростен Лостнови [re: Пeтpoв]  
Автор f1O4 (непознат )
Публикувано07.01.09 13:15



Повтарям - нормалното е при натиснат съединител лесно да се включват всички предавки, без значение от поредността. Обратно, ненормалното е да не искат!!!



Тема Re: Скоростен Лостнови [re: f1O4]  
АвторПeтpoв (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 15:54



Благодаря ти за отговорите!
А в такъв случай мислиш ли, че трябва да вземам някакви мерки при положение, че това не пречи на шофирането и явно е доста стар проблем, защото така или иначе не бих включил от 5та на 1ва, карайки с 90км/ч, например?..



Тема Re: Скоростен Лостнови [re: Пeтpoв]  
Автор f1O4 (непознат )
Публикувано07.01.09 18:09



Карай без да се плашиш, но като се стопли бих ти препоръчал да си поиграеш малко с хода на съединителя. Може да се подобри ситуацията





Тема Re: Скоростен Лостнови [re: f1O4]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 19:23



На таз кола дал се регилира съединетеля ?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.