Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 18.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Централно - замръзване  
Автор pinto_opel (непознат )
Публикувано29.12.08 18:07



Централното ми е поставяно заедно с алармата и предполагам, че машинкитее са някакви китайски. Работи си нормално, но днес, в тоя студ останових, че на предна дясна врата не работи. При включване и изключване на алармата прави опит да затвори и отвори, но неуспешен. Преди месец впръсках в ключалките течна грес и предполагам, че тя прави белята. Тъй като машинката прави опит да заключва и изключва, това означава ли, че е в ред. Мога ли да направя нещо по въпроса без да свалям кората. Например, препоръчаха ми да впръскам wd40, но не знам да не направя по-голям фал.



Тема Re: Централно - замръзваненови [re: pinto_opel]  
Автор42O1 (Нерегистриран)
Публикувано29.12.08 22:28



Колега,може да опиташ няколко пъти да ги раздвижиш без да ползваш дистанционното,т.е. ръчно.



Тема Re: Централно - замръзваненови [re: pinto_opel]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано30.12.08 08:23



Нема да се косиш. Като се оправи времето и ключалките ти ще се оправят.

Естествено - има и опцията да си перфекционист, но точно тук според мен ще се вкараш в огромно приключение, т.е. тъкмо ще оправиш една ключалка, и ще почне да ти прави мизерия следващата. Още повече, ако искаш що годе трайно решение, ше ти се наложи да разглобиш и почистиш механизма, а не само да напръскаш наслоените ла*на с каквото и да било. И накрая, ако все пак си мислиш, че с почистването приключваш на 100% - забрави - механичните износвания (колкото и малки да са те) няма как да ги компенсираш.

Аз на твоя място напролет бих отворил и почистил всички ключалки колкото е възможно, а после зимата - каквото стане.

Успех



Тема Re: Централно - замръзваненови [re: VladoR]  
Автор pinto_opel (непознат )
Публикувано30.12.08 09:28



Благодаря колега. Снощи правих няколко опита и не искаше да сработи. Тая сутрин - изненада, при -6 градуса централното работи ! Обаче пък багажника не иска да се отключи. Там нямам централно. Явно така ще е тая зима.



Тема Централно - замръзваненови [re: pinto_opel]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано30.12.08 13:56



Имаш и друга опция - София-Варна-София на включено парно до дупка - без да спираш двигателя - и няма да имаш проблеми (до следващото замразяване на ключалките). А оная гадост, която не си посмял да опиташ става и за ключалки и за ръжда - по тенекията. когато се съберат повече от 5-6 зими при такъв режим - поне една ключалка ще ти отказва и през лятото ....



Тема Re: Централно - замръзваненови [re: pinto_opel]  
Автор pinto_opel (непознат )
Публикувано30.12.08 17:14



Днес си купих wd40 и напръсках ключалките. Проблема се оправи мигновено, но ще видим утре как ще е. Дано да се е оправил за постоянно. Този препарат го ползвам за първи път, но доста съм слушал за него.



Тема Re: Централно - замръзваненови [re: pinto_opel]  
Автор NetBuster (Bad Mada facka)
Публикувано02.01.09 01:58



Пробвай с глицерин.



Тема Re: Централно - замръзваненови [re: pinto_opel]  
Автор javor_bg (ентусиаст)
Публикувано02.01.09 09:43



Добре си направил. WD = water displacement.



Тема Re: Централно - замръзваненови [re: javor_bg]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано02.01.09 13:40



И аз щях да те посъветвам с WD40, той за разлика от повечето спрейове не е на силиконова, а на бензинова основа, това в твоя случай означава, че ще почисти, гадната замръзваща смазка която си сложил и ще остави само финен мазен филм.
Така че ползвай го за ключалки и панти по вратите периодично и няма да имаш проблем.
Ако пак ти замръзват, значи влиза вода от някъде - впръскай малко антифриз, но не грес.



Тема Re: Централно - замръзваненови [re: Astra1.8iGT]  
Автор pinto_opel (непознат )
Публикувано06.01.09 10:16



Голяма работа е този препарат WD40. Още като купих колата, преди 2 години имаше проблем с ключалката на багажника. Пръсках с различни нещо, но ефекта беше минимален. Щях да ходя на ключар, ама като си помисля, че вместо добър ден вика "дай 50 лева" и се отказах. Сега като напръсках с WD40 ключалката се отключва като нова дори и при - 10 градуса. Оправи се и проблема с централното. Не правя реклама, но го препоръчвам на всички, които все още не са го пробвали. Освен това казват, че ставал и за развиване на ръждясали гайки и болтове.
Благодаря на всички за помощта.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.