Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 04.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Странен проблем с паленето на Асконанови  
Автор free_will (непознат )
Публикувано17.12.08 17:30



Здравейте !, Имам следния проблем с Аскона С 1.8 i :
Четвъртък я оставих всичко беше ОК . Петък валя цяла нощ и събота валеше , тогава ми трябваше реших да запаля ама не ... когато въртя стартера не ще като върна и пробвам пак направо спира двигателя и така и груъмна един два пъти и проби и гърнето ... както и да е подадоха ми ток запалих я след това пробвах няколко пъти пак - няма проблем . на следващия ден пак направи същия номер като е запалих е държах 20 - тина минути (викам ако нещо се е намокрило да изсъхне ) и така я оставих пробвах два дена така да я паля студена - запали си
днес пак запали обаче като я изгасих и пробвах да я запаля пак пак го направи този номер . А беше загряла ,иначе като е запалена вече ,няма проблем работи си нормално .
Та според вас може ли нещо да се е цакнал ключа за запалване или нещо друго прави мизерий .
Ще се радвам някой да ми отговори ,защото трябва да правя и гърне ама не искам преди да разреша този проблем иначе пак ще се пробие .
Колата е пълна инжекция ако не стана ясно .
Благодаря предварително !



Тема Re: Странен проблем с паленето на Асконанови [re: free_will]  
Автор purko78 (непознат )
Публикувано17.12.08 20:50



zdravei!spored men klucha ti za zapalvaneto niama obshto v tozi problem !shom ti e grumnalo gurneto bi triabvalo da se poluchi ot ne dobre napravena cetrovka niama pulno izgariane i se vusplameniava gorivoto v gurneto!ogledai si kabelite sveshtite i elektronikata po dvigatelia1delkoto moje da ti pravi iadove ogledai dobre!a za startera -moje da sa chetki ili vtulki na rotora!spored men imash 2-3 problema v edno!s dve dumi si ogledai zapalitelnata sistema!i nai vajnotoi centrovkata!
askonata si e starichuk avtomobil iska poveche vnimanie!


leka i bez avariina!



Тема Re: Странен проблем с паленето на Асконанови [re: purko78]  
Автор free_will (непознат )
Публикувано17.12.08 23:03



Благодаря ти за мнението !
И аз преди малко като си мислех се сетих ,че бях мърдал разтоянието на свещите
защото на по малко разтояние не работеше добре .. сега разтоянието е около 1 см. при положение ,че го дават 0.8 мм възможно е заради не особено добрия акумолатор и при стартирване да не може да прехвърчи искра и от това да се пълнят цилиндрите с бензин и при повторното палене някак си да продължава горенето и в следващия такт където буталото трябва да почне да сгъстява ...
А за ключа си мислех ако не подава 5 - те волта на управляващото у-во и когато го включи при размърдването на ключа у-вото да се ошашва и да впърсква бензин със закъснение ... ама явно не е от това .
Центровка не виждам как ще се измести ... все пак колата е пълна инжекция
ама така или иначе като запали си работи нормално .Мислех в началото за прескочил ремък ама няма как да е прескочил , защото последно беше на обороти когато я изгасих и всичко и беше ок , а и ако беше прескочил нямаше да работи нормално и след запалването .
за четките на стартера не виждам какво общо могат да имат ..
Пак повтарям какво прави ...
при първо въртене ако не иска да запали спирам да въртя и като завъртя втори път двигателя спира ... това заради запалена смес при такт сгъстяване - вероятно . и така няколко пъти , докато запали .
някои път не го прави този номер .



Тема Re: Странен проблем с паленето на Асконанови [re: free_will]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано18.12.08 00:31



1 мм предполагам имаш предвид.

Според мен имаш проблем с акумулатора или стартера...




Тема Re: Странен проблем с паленето на Асконанови [re: imitev]  
Авторfree_will (Нерегистриран)
Публикувано18.12.08 17:58



Баш сантиметар си е да съм по - точен около 7- 8 мм
електродите са изкривени назаде вече .... определено така вървеше по добре.
акумулатора не е много хубав ама защо ще го прави и като е топла .?
и при това не всеки път и на пали вече като се е изхабил съвсем
итересното е че като върна ключа за момент припалва аз си мислех , че това е понеже се индуцира в бубината магнитното поле и за момент дава силна искра .



Тема Re: Странен проблем с паленето на Асконанови [re: free_will]  
Автордядo мpaз (Нерегистриран)
Публикувано18.12.08 19:01



Баш сантиметар си е да съм по - точен около 7- 8 мм
Ако разстоянието между електродите ти е 7-8 милиметра, сигурно е че искрата въобще не прескача между тях, а кой знае къде прави пробив. Твърде е вероятно даже искрата да прескача извън цилиндъра даже, примерно в лулата. Със същият успех можеш да изпилиш целият външен електрод.
А изкривените назад електроди за много двигатели направо си удрят челото на буталото - може и искрата да прескача натам.



Тема Re: Странен проблем с паленето на Асконанови [re: дядo мpaз]  
Автор free_will (непознат )
Публикувано18.12.08 19:39



Извинявам се за погрешната информация. Преди малко се върнах от долу и свалих свещите, около 2 до 2,5 мм беше разтоянието просто зрително съм се излъгал сторило ми се е прекалено голямо. Сега направих малко над 1 мм разтоянието, запали без проблем. Ще я тествам тия дни ...
дано да е било това причината .

Един страничен въпрос Дядо мраз :
дали не е по - добре да е по - голяма искрата (по дълга и по мощна) ,особено при високи обороти където времето за запалване и изгаряне на сместа ,трябва да е нищожно .
Благодаря !



Тема Re: Странен проблем с паленето на Асконанови [re: free_will]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано18.12.08 21:05



"дали не е по - добре да е по - голяма искрата (по дълга и по мощна)"



Младежо, прочети малко физика и електротехника!!!! За да пробие тази искра каква бобина и какво напрежение ти трябва???

Те "онея" не са идиоти (все пак кола са направили) и са сметнали какво е пробивното напрежение и какво трябва да е разстоянието между електродите...




Тема Re: Странен проблем с паленето на Асконанови [re: imitev]  
Автор free_will (непознат )
Публикувано18.12.08 22:32



Човек , незнам какво толкова се нервиш .Питах съвсем теоретично
и защо всеки в тея форуми само се кара и дава препоръки да се чете .
ами нали за това е дискусията да си говорим да си помагаме които знае повече да каже на тези които знаят по - малко ...
На 32 съм за младеж едва ли минавам :)
По скромните ми познания по физика и електротехника смятам ,че това разтояние което са дали от завода производител би трябвало да е оптималното - такова ,че хем да дава максимална дъга , хем да е достатъчна силна искрата както и сигурна и всичко това е съобразено с сгъстяването в горивната камера , както и с изолации на кабели , бобини и така нататък .
О още по - скромния ми опит с ДВГ съм остановил ,че при сгъстяване в цилиндрите трябва по - малко разтояние или по - голямо напрежение за да се произведе искра . навън е по - лесно . Влияние в това би трябвало да има и температурата ... като при по високи температури молекулите в газа ще имат по голяма енергия респективно ще е нужна по - малка такава за да се разкъсат врръзките им и по лесно да проведат тока за искрата .
Пак повтарям знам и съм сигурен ,че инжинерите са сметнали всички неща по най - добрия възможен начин и са дали оптималното разтояние ( макар , че то е посочено за нов двигател който има по - голяма компресия ) .
Просто питах съвсем теоретично .
Извинявам се ако съм обидил по този начин умните хора тук .
Със здраве и Благодаря на всеки който реши да ми отговори .
Защото аз се пинкам сам да си оправям всичко и ми е ясно какво значи помоща от някой .. с радост ще помогна на друг , стига да мога .



Тема теорията [re: free_will]  
Автордядo мpaз (Нерегистриран)
Публикувано18.12.08 23:48



Без да се интересувам кой знае колко от ДВГ, случайно съм чел няколко статии с минималният необходим брой формули и изчисления и повече картинки. Та от тях съм разбрал някои работи за които преди това съм бил доста заблуден, както и теб те виждам, че си с погрешни впечатления.
1. И най-високите обороти на един средностатистически бензинов двигател не са чак толкова високи, че да не успее горивото да изгори. Скоростта на горене на горивната смес е много по-висока. По-важно е гориво-въздушната смес да е хомогенна.
2. Високооктановият бензин е по-добър не поради някоя друга причина, а точно поради по-бавната ( не е грешка - по-бавната ) си скорост на горене. Идеята е горе долу следната ( надявам се имаш елементарни познания по термодинамика и геометрия ): някъде около мъртвата точка, при максимално сгъстяване, когато се подава искрата, коляновият вал е в такова положение, че много малка част от силата се предава във въртеливото движение, съответно 90 градуса по-късно вече цялата сила от буталото се предава на вала. При бързогорящите нискооктанови горива по-голяма част изгаря бързо след мъртвата точка и КПД-то е ниско. При високооктановите горенето е бавно и по-голяма част изгаря чак към 90градуса. Отделно че по-късно може да се подаде искрата без опасност от детонации. Така, противно на първата мисъл която му идва на човек, че дългата и мощна искра и бързото горене са нещо полезно, всъщност е точно обратното.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.