Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:41 30.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Опел астра 1.6 16v 05г - покупканови  
Автор shpeki (изпреварващ)
Публикувано01.12.08 16:45



Сигурно ще си взема Астра (мисля, че G се водеше) от 2005 година с двигател 1.6 16в. Преди имах вектра А с c16nz и тогава бях чел, че тоя двигател имал проблеми с по бързото износване на стените на цилиндрите. Сега като почетох малко видях, че става въпрос за предната астра. Та ако някой който го има може да ми сподели някакви впечатления за него ще му бъда благодарен. Как е като возия, какъв му е разхода, окачването здраво ли е като на Вектра А, и каквото се сетите. Чуда се дали си заслужава от сегашната ми кола да си преместа ГИ-то или нов да сложа. То сигурно ще трябват нови инжектори и тръби. Кажете нещо. :)



Тема Re: Опел астра 1.6 16v 05г - покупканови [re: shpeki]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано02.12.08 00:24



Всичко е до късмет.

Само здравината на вектра А, Кадет и Астра Ф няма да я има...

Моята Гка е 1,6 моно (Х16SZR).




Тема Re: Опел астра 1.6 16v 05г - покупканови [re: imitev]  
Автор shpeki (изпреварващ)
Публикувано02.12.08 09:19



Здравината по отношение на какво - окачване, двигател или ? За късмета е ясно но колата е на под 20к км така , че се надявам късмета да е на моя страна. Иначе и пак исках ц16нз в тази астра ама нема вече :(



Тема Re: Опел астра 1.6 16v 05г - покупканови [re: shpeki]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано02.12.08 13:06



Щом е под 20к мотора поне до 200000 ще я докара.

Вземай смело...




Тема Re: Опел астра 1.6 16v 05г - покупканови [re: imitev]  
Автор shpeki (изпреварващ)
Публикувано03.12.08 09:04



Така мисля да направя, мерси.



Тема Re: Опел астра 1.6 16v 05г - покупканови [re: shpeki]  
Автор shpeki (изпреварващ)
Публикувано07.12.08 12:41



Добре покарах я 3 дена. Доста добре върви и всичко е окей обаче ми даде разход около 11 бензин омв 100. От София съм и не знам това много ли е малко ли е за тоя мотор/модел . Нека някой собственик сподели.



Тема Re: Опел астра 1.6 16v 05г - покупканови [re: shpeki]  
Автор f1O4 (непознат )
Публикувано07.12.08 19:28



Това нищо не ни говори и е много относително. 11л/100 ако е в градски цикъл в зимен месец в задръстванията на София е отличен резултат.
Засечи я при извънградско при около 90-100 км/час по равен път, равномерно движение без резки изпреварвания и тогава трябва да ти даде данните от книжката - около 6л/100!



Тема Re: Опел астра 1.6 16v 05г - покупканови [re: f1O4]  
Автор shpeki (изпреварващ)
Публикувано08.12.08 10:06



Аз си я карам по същия маршрут по който си карама А6-та, а тя ми дава 12-13 газ. Аудито ми е а6 ц5 1.8т с ГИ. Нещо не ми се връзва затова питам. Иначе съм съгласен, че е относително но и затова питам как е харча при другите.



Тема Re: Опел астра 1.6 16v 05г - покупканови [re: shpeki]  
Авторdjssss (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 21:18



колега,аз карам астра г
тоест от няколко години карам само опели
и доста ги разбирам,не взимай 1,6 16 в този мотор е доста зле относно харчене на масло относно слагане на газ инжекция и тн
насочи се към 2.0 16 това е мотора другия е 1,4 16 но той е твърде слаб/поне за мен/



Тема Re: Опел астра 1.6 16v 05г - покупка [re: djssss]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 09:32



Колегата вече си я взел. Харченето на масло е за двигател X16.....
А 2005 вече е twintop




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.