Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 24.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема Въпрос за температарата?....нови  
АвторASTRATA (Нерегистриран)
Публикувано31.10.08 21:03



Здравейте колеги!
Имам малък (надявам се) проблем с указателя на температурата, датчика му или може би термостата. Но незнам кое от всичкте е?... Колата е Астра 1993г. с x16sz мотор.
Вчера карайки извънградско - около 150 километра ми направи впечатление, че стралката на температурата непрекъснато играе около 80-те градуса (ако са толкова на първата чертичка под 90-те). На всеки 3-4 минути прави по 4-5 колебания от около +/-5 градуса. Преди несъм забелязъл такова нещо. Пролетта смених термостата с нов "BEHR".
Междувременно дадох клемата на датчика на маса на блока на двигателя и стрелката отиде в карайно дясно положение което ме води на мисълта, че указателя е ОК.
Въпроса ми е имал ли е някой такъв проблем? Към какво да се насоча щото не ми се почва наред по метода на изключването.



Тема Re: Въпрос за температарата?.... [re: ASTRATA]  
Автор Tarambuka35OO (пристрастен)
Публикувано31.10.08 21:21



ако показва вярно, значи най-вероятно имаш въздух в системата



Тема Re: Въпрос за температарата?....нови [re: ASTRATA]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано01.11.08 01:25



Да ти имам проблемите...

Не смяташ ли че е нормално стрелката да се мести по малко - примерно караш по баир, по инерция, зад камион ?




Тема Re: Въпрос за температарата?....нови [re: imitev]  
Авторdrawmaster (Нерегистриран)
Публикувано01.11.08 18:25



а на всичко отгоре, моята и на равното се мести...обяснявам си го с работата на термостата






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.