Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 21.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема Оригинални части.нови  
Автор specnaz (непознат )
Публикувано27.10.08 16:42



Купих си Корса!

Колеги,от къде мога да пазарувам качествени авточасти за Опелчето?



Тема Re: Оригинални части за ...нови [re: specnaz]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано27.10.08 17:50



Кой модел и с какъв двигател е Корсата, 3 - 5 врати?



Тема Re: Оригинални части за ...нови [re: Tarbox]  
Автор specnaz (непознат )
Публикувано29.10.08 13:09



С 5 врати, 1.4 моноинжекцион 60к.с



Тема Re: Оригинални части.нови [re: specnaz]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано30.10.08 07:51



Всички части и консумативи са евтини за теб, ще ти спомена само някои марки, добри по съотношение цена - качество : ремъци Gates, обтяжна ролка INA, водни помпи HEPU, Ruville, хидравлика и сп. цилиндърчета Metelli, термореле за радиатора и комутатор EPS, дистрибуторна капачка и палец Intermotor, свещи Bosch, задни лагири SKF, термостат BEHR, кабели към свещите Tesla, филтри Mahle, предни накладки Ferodo Premier.
За това се сещам, което съм изпробвал, колегите могат да добавят нещичко, а за магазини - не съм от София, мисля, че Косер са в по - големите градове и са директни вносители, може би и с най - ниски цени, оттам купувам.



Тема Re: Оригинални части.нови [re: Tarbox]  
Автор specnaz (непознат )
Публикувано30.10.08 11:52



Благодаря за полезната информация.
А какво мислиш относно чип тунинга,заслужава ли си по принцип,а за тази Корса /60к.с. /струва ли си 550лева за чип...?



Тема Re: Оригинални части.нови [re: specnaz]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано30.10.08 12:08



Предлагаха ми за 250 лв, но се отказах да съкратя живота на мотора заради моментна мощност, (от 45 к.с. става 59 к.с ). Простичко казано - вдига се на 100% капацитета с работа на обогатена смес. Карай си така, няма да ти липсва мощност при изпреварване, която при моята се усеща, особено след 100 км/ч.,(C12NZ).
Двигателят ти е доста корав, един от най - сполучливите и икономични.



Тема Re: Оригинални части. [re: Tarbox]  
Автор specnaz (непознат )
Публикувано31.10.08 09:07



ОК,ще си карам така,а догодина ще си купя Астра,Корсата ще е предоставя на жена ми...

Астра 1.8 /125 к.с. след 2000г./ или 2.0 /136к.с./ е по -удачният двигател?



Тема Re: Оригинални части.нови [re: specnaz]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано31.10.08 10:52



След като ще оставяш Корсaта на жена си, вероятно си мислиш, че Астрата ще Ви е и семейният автомобил?

Ако съм познал, то едва ли е далеч денят, в който ще трябва да мислиш, и Астрата на кого да оставяш.

Виж, ако си търсиш бегачка, то тогава ... обемът има значение, или както казва Мечо Пух - колкото повече, толкова повече

Умната с избора



Редактирано от VladoR на 31.10.08 13:57.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.