Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:48 16.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Патиланско царство...  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано13.08.08 12:15



Та ето и на мен какво ми се случи вчера...

Пърпоря си аз с астероида (1.4 моно), спирам на центъра, отивам при един френд да се видиме, и ..... след това не запали с първото цъкване на газ, и както обикновено - превключвам на бензин, за да запаля, и докато загрее малко. ... Хубаво, ама и на бензин не запали, ами почна да кюфка, кашля, пърди, абе, ужас... И едно зверско тропане откъм двигателя. ... Не я мъчих, ами ползвах жокера "Обади се на приятел"... Дойде той, гледаме, цъкаме... Втори жокер - "Помощ от публиката". Дойде и сервизен техник, бахти, такова тропане и той не е чувал. Почваме със сваляне на свещите, първата - черна, черна, по-черна от нощта... втората - и тя. Човека вика - ще да е нещо от разпределителния вал. Сваля капака - гледа, завътаме... Изглежда добре. Продължаваме със свещите. Свалям третата и......... изолатора го няма. Електродите изкривени, лудница. Тропането се разбра от какво е.

Един майстор вика - запали я на три цилиндъра, не слагай свещ на този, двигателя ще "издуха" парчетата от изолатора през дупката. Друг вика - изолатора ще се начупи на парчета, и те ще си минат през изпускателния колектор.

Днес мисля по светло да се паркирам до колата, и да опитам с нещо лепкаво да "издърпам" каквото успея през дупката на свещта. ... Нощес ми хрумна също, че вместо да отваряме главата, за да вадим парчетата - може просто да обърнем астрата наопаки, и да я тръскаме, докато изпаднат...

Някой да е имал подобен проблем?



Тема Re: Патиланско царство...нови [re: Щиpлиц]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 13:21



Част от керамиката се е забила или повредила горивната камера на главата, снемай я и прегледай за побитости и пукнатини. Станалото - станало, не въртете повече на стартер, дано не е надраскан цилиндровия блок. Оглед и на челото на буталото, малки парчета може да има и около първи сегмент.



Тема Re: Патиланско царство...нови [re: Щиpлиц]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано13.08.08 14:04



Ако от това стане кола без сваляне на главата ... ще има мноооого да черпиш



Аз обаче мисля, че черпенето ще Ти се размине



Тема Re: Патиланско царство...нови [re: VladoR]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано13.08.08 23:40



Абе, главата я свалих, но чакай да ти разкажа сега защо... ;о)

Та днес се въоръжих с тел, дунапрен, тиксо, дълга пинцета, светодиодно фенерче, туристическо столче, и много търпение, и седнах пред астероида да се пробвам. ;о) ... След известно време ровене през дупката за свещта - извадих............. болт! Е, доста посмачкан болт, но все още по формата и остатъците от резба си личи какво е било. Събрахме се четирима души да умуваме не просто откъде е този болт, а как точно е влязъл вътре. Не правих повече опити за палене, а се заех да сваля главата, но стана късно, и стигнахме с колегата само до свалянето. Утре ще огледаме клапаните (засега отдолу изглеждат добре).

Направих снимка на буталото, болта и свещта, но за съжаление не мога да си намеря кабела за фотоапарата, и ще кача снимките утре.

Лека вечер сега от мен, и ще разказвам после.



Тема Re: Патиланско царство...нови [re: Щиpлиц]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано13.08.08 23:41



П.П. Който не е чел "Патиланско царство" - моля, нека заповяда:





Тема Re: Патиланско царство...нови [re: Щиpлиц]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано14.08.08 12:56



Какво ме направи ти бре!

Тоя болт откога е там ?




Тема Re: Патиланско царство...нови [re: imitev]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано14.08.08 17:40



Днес вече свалихме клапаните, и след огледа оставам с впечатление, че болта е бил във всмукателния колектор от доста време. Шийката на клапана е надрана, и болта си е подскачал на воля там. Онзи ден му е дошла музата да се пъхне вътре на топло, и ето...

Междувременно в съседния цилиндър имаше още едно парченце метал, сплескано до неузнаваемост, и се предполага, че това ще да е било шайбата на болта. Технически погледнато - ако болта си е подскачал с все шайбата на него - ще да е бил по-широк, и шайбата може да го е крепела над клапана. Та онзи ден да са се разделили, и всеки по своя път - към проблемите. Интересното е, че буталата и главата са само леко побити, но няма абсолютно никакви други поражения. Клапаните са си добре (почти де), и двигателя е можел да си запали и върви само след изваждането на тези две парченца метал.

Все още си нямам идея откъде се е взел болта де. ;о) По дължина запознати хора казват, че много приличал на болта горе, дето държи инжектора. То там на моята ги няма и двата болта, и всичко се държи само на шпилките, но дори да е имало болт - той няма как да се извади нагоре, и да влезе във всмукателния колектор.

Главата ми не го побира. ... Мислите ли, че по принцип болт във всмукателния колектор може да стои там 20 000 км без да създаде проблеми? ... В смисъл - преди горе-долу толкова километри за последно е отваряна главата, за смяна гарнитура. Ако тогавашните майстори са изпуснали болта, да си е бил през цялото време вътре........



Тема Re: Патиланско царство...нови [re: Щиpлиц]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано14.08.08 18:43



Ебаси майсторите - да изтърват болт в колектора и да не го махнат...

Имай предвид че не може шайбата да отиде в единия цилиндър, а болта в другия. Ако погледнеш колектора ще разбереш че няма как да се върне обратно...

Горе въпросните болтове са с вътрешен шестограм - този такъв ли е ?




Тема Re: Патиланско царство...нови [re: Щиpлиц]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано14.08.08 18:44



Аз точно за да не си задавам подобни въпроси, предпочитам каквото мога да си го направя сам. В България за съжаление все още е така.



Тема Re: Патиланско царство...нови [re: imitev]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано14.08.08 19:21



Болта е дълъг колкото свещта. Ако е бил с главата напред, шайбата си е стояла на него, но с течение на времето - да се е измъкнала по стъблото назад към по-равната част на колектора. Друго обяснение нямам, понеже малкото парченце се е вмъкнало в цилиндъра по същото време, когато и голямото. Иначе щеше да се чуе много добре щтракането.

Все още нямам кабел за апарата, така че снимките - после.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.