Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 28.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема суперразход на маслонови  
Авторkiril (Нерегистриран)
Публикувано10.06.08 16:33



Проблема ми е следния: след ремонт опела ми започна да гори супермного масло - 1л/100км. Двигателя е C14NZ, скъсах ангренажен ремък и срещна буталата и клапаните. Майстора при който отидох ми каза да взема 4 клапана (2 всмукателни и 2 изпускателни), нови гумички за клапаните, ангренажен ремък, оптягаща ролка за ремъка, гарнитура за главата и гарнитура за капака на клапаните. След 2 дни колата беше готова... Обаче след като минах 250 км. маслото ми беше паднало много под минимума. Установих че не изтича отникъде, а като се форсира двигателя от ауспуха излиза ако бял дим. На ниски обороти си работи много добре и ако карам с до 60км/ч. нямам забележим разход на масло (за 150км) но ако карам с повече от 80-90 маслото намалява за норматив... Много моля ако някой може да даде съвет на какво може да се дължи проблема за да реша какво да правя.



Тема Re: суперразход на маслонови [re: kiril]  
Автор ecotronic (непознат )
Публикувано10.06.08 17:00



На този майстор имаш ли му вяра???
Преди поразията с ангренажния ремък имаше ли такъв разход на масло?
Както и да е.........ето моят съвет:
1 - трябва да се премери компресия . Ако се окаже че компресията е над 10 то това най вероятно означава че майсторът е забравил да ти сложи гумичките на клапаните или има крив клапан (и) с разбит водач и съответно гумичка през който се стича маслото в цилиндъра.
Ако при меренето на компресията тя се окаже много ниска - под 6 - това говори за счупени сегменти.
Когато мериш компресия ако установиш ниска такава - налей малко масло в цилиндъра и пак мери. Ако не се вдигне при повторното замерване - обърни внимание на онова за клапаните, водачите и гумичките което съм писал .

Успех!



Тема Re: суперразход на маслонови [re: ecotronic]  
Авторkiril (Нерегистриран)
Публикувано10.06.08 17:15



Майстора е добър - поне така ми го препоръчаха... Преди поразията с ангренажния ремък всичко си беше ок и нямаше такъв проблем. Довечера ще погледна дали няма омаслена свещ, а до няколко дни (щото утре ме пращат в командировка) ще намеря къде да премеря и компресията. Благодаря за мнението и все пак ми е чудно - при ниски и средни обороти изглежда нормално а при високи гори масло като за световно





Тема Re: суперразход на маслонови [re: kiril]  
Автор ecotronic (непознат )
Публикувано10.06.08 17:23



Здравей отново!

Най вероятно се касае за разбити водачи на клапаните. Тези клапани които е сменял бас държа че са били изкривени. А при кривенето обикновено се разбиват и техните водачи. От там нататък от гумичките няма полза защото вече клапънът има голям луфт спрямо водача. А това за висок разход при по-високи обороти е така защото при ниски обороти масленото налягане е по-ниско. При високи обороти се увеличава количеството масло което се качва в главата и съответно тече през клапаните в цилиндрите.



Тема Re: суперразход на маслонови [re: ecotronic]  
Авторkiril (Нерегистриран)
Публикувано10.06.08 17:28



Благодаря за разяснението, явно това е проблема. Значи ако съм разбрал правилно за да си реша проблема трябва да сменя главата или има и друг вариянт?



Тема Re: суперразход на маслонови [re: kiril]  
Автор ecotronic (непознат )
Публикувано10.06.08 17:41



Не зная какви точно манипулации е правил този майстор, но след такава случка с ремъка, на твое място бих занесал главата да я прегледат и отремонтират добри специалисти (които се занимават само с това) Бих ти препоръчал за целта сервиз Джуди или нещо такова беше. Намира се в кв. Хладилника на ул Люба Величкова..........не помня номера. Скоро ползвах услугите им и съм доволен. Но провери първо компресията по начина който ти обясних.........защото има макар и малка вероятност да има проблем по бутала или сегменти.
Не е казано че трябва да търсиш нова глава.........от онзи сервиз най-добре ще ти кажат какво да правиш. Аз лично си купих глава втора употреба а те ми я направиха като нова. И така ми излезе по-тънко от ремонта на старата.....за нова пък да не говорим.

Успех!



Тема Re: суперразход на маслонови [re: ecotronic]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано10.06.08 20:06



Провери си буталата и сигментите.При удар буталото се деформира и прищипва 1ви сигмент тъй като е прекалено близко до ръба.Ако караш така може и да задере.

Днес имах един такъв.



Тема Re: суперразход на маслонови [re: kiril]  
Автор javor_bg (ентусиаст)
Публикувано10.06.08 20:18



Според мен са сегменти или само отделен сегмент. Свещите какъв цвят имат? Какво показва меренето на компресията?

Разбирасе може и да са водачите. Но колегата по-горе е писал че високата компресия може да се дължи на износените водачи. Това не ми е много ясно обаче.



Тема Re: суперразход на маслонови [re: javor_bg]  
Автор ecotronic (непознат )
Публикувано11.06.08 13:29



не съм искал да кажа че високата (нормалната) компресия се дължи на разбити водачи. Искал съм да кажа това, че ако компресията е нормална а има голям разход на масло - това най вероятно се дължи на разбити водачи, липса на гумички или кофти гумички..............



Тема Re: суперразход на маслонови [re: kiril]  
АвторPinto_Opel (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 13:40



Колега Kiril, моля те да споделиш причината за скъсване на ремъка. Ако може да напишеш на колко км и каква марка беше.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.