Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 02.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема обем на масло  
Авторcjboland (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 23:06



Колко масло събира двигателя на Опел Астра 1.6 ми. 1994г.с номер C16NZ.
Какво масло ми препоръчвате да сложа като марка (Mannol , Lyqyi Moly , Ac Delco)
Колко масло приблизително сабира скоростната кутия и какво масло като вид трябва да се сипе.
Благодаря



Тема Re: обем на маслонови [re: cjboland]  
Авторaлkoxoлa (Нерегистриран)
Публикувано18.06.08 00:10



Колко масло събира двигателя на Опел Астра 1.6 ми. 1994г.с номер C16NZ.
3,6 литра
Какво масло ми препоръчвате да сложа като марка (Mannol , Lyqyi Moly , Ac Delco)
АЦДелко 10В40
Колко масло приблизително сабира скоростната кутия и какво масло като вид трябва да се сипе.
1,6литра. По принцип не се сменя.
Благодаря
Моля.



Тема Re: обем на маслонови [re: aлkoxoлa]  
Авторcjboland (Нерегистриран)
Публикувано18.06.08 09:21



Колко масло приблизително сабира скоростната кутия и какво масло като вид трябва да се сипе.
1,6литра. По принцип не се сменя.

Какво значи това не се сменя ?
Ако събира толкова малко масло (1,6 литра)Ще се прежаля и ще го сменя.



Тема Re: обем на маслонови [re: cjboland]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано18.06.08 10:02



Не се сменя значи че може да го караш 20 години и 500000 км и няма да имаш проблем с кутията.

Поне аз на кадета не съм имал...




Тема Re: обем на маслонови [re: cjboland]  
Авторaлkoxoлa (Нерегистриран)
Публикувано18.06.08 20:24



Абе да си призная аз съм го сменял. За кво? И аз не знам. Нито тръгна по-добре, нито скоростите взеха да влизат по-лесно. Бяха ми пуснали мухата, че нямало начин след 80000 км да няма паднали стружки и затова първа влизала трудно. Нямаше никакви стружки естествено.
Всъщност маслото за скоростната кутия е 75В90, което не се намира във всеки автомагазин. Та ако все пак си решил да го сменяш, вместо да се тормозиш да обикаляш в тази жега да търсиш масло за скоростна кутия, просто отиваш в сервиза. Там най-вероятно имат наливно. Предимство - ще те накарат да платиш точно колкото ти сложат 1,6 литра, иначе в магазина 2 литра. Съвсем ориентировъчна цена на маслотото - 50-60 лева за 1,6 литра.



Тема Re: обем на маслонови [re: aлkoxoлa]  
Авторcjboland (Нерегистриран)
Публикувано18.06.08 23:35



Не мога да повярвам на учите си.
Предишната ми кола беше рено.Когато я купих преди 1.5 години като проверявахме маслото в скоростната нивото беше ОК .
След една година при проверка си личеше , че нивото беше спаднало значително.При доливане побра 0.700 литра.Маслото струваше 10-15 лева литъра.Не знам колко литра събира скоростната кутия на реното , но със сигурно е някъде 2 пъти повече от 1.6 литра.Другото интересно беше , че от никаде не личеше да тече.
Никакво понятие си нямам от коли изобщо , но излиза , че Опел въпреки недостатъка им като курозия на ламарините са май светлини години по напред от Рено по отношение на техническата част.



Тема Re: обем на маслонови [re: cjboland]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано19.06.08 08:19



Ако опела беше и неръждаем досега да са фалирали



Опелската кутия просто няма от къде да изтече...




Тема Re: обем на маслонови [re: cjboland]  
Авторficho (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 11:45



учите си, курозия, от къде. Аман от неграмотници.



Тема Re: обем на маслонови [re: aлkoxoлa]  
Автор javor_bg (ентусиаст)
Публикувано23.06.08 13:47



Първа и на мене не ми влиза лесно при движение с малка скорост, само че при отпуснат съединител като подам малко газ и след това веднага се опитам да я вкарам си влиза без проблем много убаво






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.