Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:58 21.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Цени на коли на старо !!!????  
Автор pm228O (Стреля точно !)
Публикувано11.06.08 21:45



Уж, като влязохме в ЕС цените на колите на старо щели да падат, неееееееееее точно обратното! Обиколих поне 50 борси във Варна!Ето резултатите
1.Няма коли от малък клас напр. Пежо 206 след 2000 г. под 8600-8800 лв.
2. Голям брой таралясници по на 15 год.които никой не купува
3.И да имаш 15-18000 лв. просто няма какво да вземеш-колите след 2002-2003 години са над 20000 лева. Има само 3 бр.Нисан примрера 2002 година по на 18000 които обаче са 2.2TDi, но тоя мотор бил проблемен! Моля за мнения! Ако някой е в час с цените другаде в България, примерно в Сф, моля да пише!



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: pm228O]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано11.06.08 22:21



Опел Астра Г след 2002 - около 10000 - 12 000 лв.

Опел Астра G нова - цени от 23000 лв.

Справка - мобиле.бг

Аз лично ако ще давам 15000 лв. кеш за кола след 2002 -> ще си купя нов Шевролет за 20 000 на лизинг. Или Шкода или Логан...


Редактирано от imitev на 11.06.08 22:23.



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: pm228O]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано12.06.08 09:35



тая глупост с по-ниските цени след влизането в ЕС е поредният пример за журналистическа глупост.
Всъщност това, което отпадна е плащането на ДДС и мито, т.к. вече сме (теоретично) една страна.

Обаче цената на един автомобил не се определя само от мито и ДДС. тук влияние оказва фундаменталният принцип за съотношението между търсене и предлагане. Трябва разбира се да се отчита фактът, че от година на година стандартно в колите се вкарват неща, които допреди бяха опции. Например АБС. а това също струва пари.

Лично аз също съм на мнението на митев - ако имаш 15 хилки, по-добре си вземи нещо ново. За Авео не съм чувал добри отзиви, най-малкото сглобяват се в Русия. Но Логаните ги хвалят. А и Меган не е на лоша цена, че и новата Астра, Шкодите, Фиат Линеа ...



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: f(x)dx]  
Автор resistor (25 Ohms)
Публикувано12.06.08 16:54



няма такъв филм. аз броих за 10 годишна мазда 1.8, 6000лв... поне има всички екстри и климатик. ако съм склонен да вярвам и на цифровия километраж е на 109000 км

Astra F C16NZ Caravan.


Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: f(x)dx]  
АвторЛoraн=koлa (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 17:05



Логан за кола ли го броите? Та това вътре е по-гадно от дъртата Вектра 1989 дето имах. Евтини пластмаси, технологии на рено на 10+ години......компромис със всичко. Да - нова е, що-горе здрава, ама не е кола.......



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Лoraн=koлa]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано12.06.08 19:23



Хайде да го сравним с Астра Г на 10 години ?

А с твоята вектра от 1989 г. въобще не може да се сравнява като интериор!

Логана си е добра покупка за парите си...




Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: imitev]  
АвторЛoraн=koлa (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 22:13



Качвал ли си се на Логан?

Това е компромис отвсякъде и освен че е ново друго не му бива - заспали мотори, технология 1995 година, долнопробни пластмаси за интериор, повече от грозен и непретенциозен екстериор.

Относно Астра Г - карал съм и хич не съм впечатлен, кара се доста трудно и неудобно за кола 2000 година (спрямо другите дето съм карал), Логан не съм карал за да ги сравня как са като управление.



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Лoraн=koлa]  
Автор pm228O (Стреля точно !)
Публикувано12.06.08 22:19



Е, бива ли чак толкова полярни мнения ???



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Лoraн=koлa]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 22:34



Спрямо кои други ? Според мен трудно се кара кола, таблото с бутоните и уредите са неподходящо разпложени или неудобно за достъп.



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Лoraн=koлa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано12.06.08 22:34



ми кола си е. Ако ти трябва нещо дето ще те закара от точка А до точка В, сигурно и сравнително комфортно какъв е проблемът?.

Да, пластмасите са евтини. Голям праз, ще кажа аз. Относно интериора - според мен е сравним с този на астрата ми 92-ра. То си е субективно. пък и трябва все от някъде да дойде по-ниската цена все пак.

Да, двигателите са старички, но тя колата е направена точно за хора, които така или иначе имат пари за 10-годишни таралясници.

има си 3 години заводска гаранция, 5 години безплатна пътна помощ. Някои дистрибутори предлагат и заместващ автомобил.

както каза Митев - за парите си - добър избор




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.