Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 15.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Цени на коли на старо !!!????  
Автор pm228O (Стреля точно !)
Публикувано11.06.08 21:45



Уж, като влязохме в ЕС цените на колите на старо щели да падат, неееееееееее точно обратното! Обиколих поне 50 борси във Варна!Ето резултатите
1.Няма коли от малък клас напр. Пежо 206 след 2000 г. под 8600-8800 лв.
2. Голям брой таралясници по на 15 год.които никой не купува
3.И да имаш 15-18000 лв. просто няма какво да вземеш-колите след 2002-2003 години са над 20000 лева. Има само 3 бр.Нисан примрера 2002 година по на 18000 които обаче са 2.2TDi, но тоя мотор бил проблемен! Моля за мнения! Ако някой е в час с цените другаде в България, примерно в Сф, моля да пише!



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: pm228O]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано11.06.08 22:21



Опел Астра Г след 2002 - около 10000 - 12 000 лв.

Опел Астра G нова - цени от 23000 лв.

Справка - мобиле.бг

Аз лично ако ще давам 15000 лв. кеш за кола след 2002 -> ще си купя нов Шевролет за 20 000 на лизинг. Или Шкода или Логан...


Редактирано от imitev на 11.06.08 22:23.



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: pm228O]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано12.06.08 09:35



тая глупост с по-ниските цени след влизането в ЕС е поредният пример за журналистическа глупост.
Всъщност това, което отпадна е плащането на ДДС и мито, т.к. вече сме (теоретично) една страна.

Обаче цената на един автомобил не се определя само от мито и ДДС. тук влияние оказва фундаменталният принцип за съотношението между търсене и предлагане. Трябва разбира се да се отчита фактът, че от година на година стандартно в колите се вкарват неща, които допреди бяха опции. Например АБС. а това също струва пари.

Лично аз също съм на мнението на митев - ако имаш 15 хилки, по-добре си вземи нещо ново. За Авео не съм чувал добри отзиви, най-малкото сглобяват се в Русия. Но Логаните ги хвалят. А и Меган не е на лоша цена, че и новата Астра, Шкодите, Фиат Линеа ...



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: f(x)dx]  
Автор resistor (25 Ohms)
Публикувано12.06.08 16:54



няма такъв филм. аз броих за 10 годишна мазда 1.8, 6000лв... поне има всички екстри и климатик. ако съм склонен да вярвам и на цифровия километраж е на 109000 км

Astra F C16NZ Caravan.


Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: f(x)dx]  
АвторЛoraн=koлa (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 17:05



Логан за кола ли го броите? Та това вътре е по-гадно от дъртата Вектра 1989 дето имах. Евтини пластмаси, технологии на рено на 10+ години......компромис със всичко. Да - нова е, що-горе здрава, ама не е кола.......



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Лoraн=koлa]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано12.06.08 19:23



Хайде да го сравним с Астра Г на 10 години ?

А с твоята вектра от 1989 г. въобще не може да се сравнява като интериор!

Логана си е добра покупка за парите си...




Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: imitev]  
АвторЛoraн=koлa (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 22:13



Качвал ли си се на Логан?

Това е компромис отвсякъде и освен че е ново друго не му бива - заспали мотори, технология 1995 година, долнопробни пластмаси за интериор, повече от грозен и непретенциозен екстериор.

Относно Астра Г - карал съм и хич не съм впечатлен, кара се доста трудно и неудобно за кола 2000 година (спрямо другите дето съм карал), Логан не съм карал за да ги сравня как са като управление.



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Лoraн=koлa]  
Автор pm228O (Стреля точно !)
Публикувано12.06.08 22:19



Е, бива ли чак толкова полярни мнения ???



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Лoraн=koлa]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 22:34



Спрямо кои други ? Според мен трудно се кара кола, таблото с бутоните и уредите са неподходящо разпложени или неудобно за достъп.



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Лoraн=koлa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано12.06.08 22:34



ми кола си е. Ако ти трябва нещо дето ще те закара от точка А до точка В, сигурно и сравнително комфортно какъв е проблемът?.

Да, пластмасите са евтини. Голям праз, ще кажа аз. Относно интериора - според мен е сравним с този на астрата ми 92-ра. То си е субективно. пък и трябва все от някъде да дойде по-ниската цена все пак.

Да, двигателите са старички, но тя колата е направена точно за хора, които така или иначе имат пари за 10-годишни таралясници.

има си 3 години заводска гаранция, 5 години безплатна пътна помощ. Някои дистрибутори предлагат и заместващ автомобил.

както каза Митев - за парите си - добър избор



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Лoraн=koлa]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано12.06.08 23:36



Ако става дума и на яхта съм се качвал, там материалите са доста по-качествени от на логана, че и от на аудито... Само дето гореше 450 литра нафта на час...

По твоята логика всичко различно от S класа е боклук...

Новите корси щото вътре интериора е просто прекрасен и пластмасата е перфектна... Или новите пежа или рена ???

ЕВТЕНДЖОС иска клиента!!!

По-добре дърта S класа или А6 за 25-30000 лв от колкото нова октавия ??? Типично бедняшко разсъждение...




Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: pm228O]  
АвторZZZ (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 11:41



Наскоро преди 3-4 месца взехме Шкода Фабия служебна 2-ра ръка от дилъра на Шкода 7800лв. 2002г. бензин 1.4 на 130 000км. има и някой екстри досега проблеми няма, а са и навъртени около 9-10 000км. мисля че е доста добра за класа си.



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: imitev]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 19:16



Въпроса остава:
1. Нова кола, нисък клас, компромиси отсякъде, "вечно твоя"
2. 4-5-6 годишна, от по висок клас. След 5 години, техническото и състояние е по-добро от това на "новата"
Е?



Тема Истината за Логана - според мен.нови [re: ZZZ]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано13.06.08 19:44



Логана си е доста добра кола за цената на която идва.
1-во технологиите - под технологии имам предвид двигател, окачване, пасивна безопасност - те са на абсолютно високо ниво.
Двигателите покриват РЕНО произведено в наши дни.
Окачването не знам точно, но да кажем че като стабилност е на ниво.
Пасивната безопасност - като на кола в периода 2000-2005 - т.е. съвсем на ниво.
Инатериор - 2ка. Съвсем сериозно, не може на таблото да няма никаква мека материя, твърда отвратителна смърдяща пластмаса. Волана задира по кожата като го пипаш, пластмасите на вратите дори не са добре прилепнали, ако се вгледате има пролуки там където пластмасата се свързва с вратата.
Като седнете на шоф мястото и отворите вратата погледнете я вляво долу, ще видите че пластмасата на вратата е хваната с едно винтче-рапидка като за гипс картон, все едно на някой стройтелен работник му се е разхлопала вратата и с винтоверта на бърза ръка е оправил работите.
Седалките, една идея по добре от на ладите - т.е. ужасни с потенциал да се налага да се сменят след 10тина год употреба.
Нивото на качеството на материалите не достига астра Ф.
Разбира се интериора изглежда значително по-новаторски, но е евтино пластмасов.
Иначе аз лично бих си купил такава кочина, особено ако ми изпадне на 2-3години за 6-7000лв, ама не ги дават нещо.





Тема Равносметкатанови [re: Aз]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 21:15



1 или 2 ? Зависи от цената :) Ако цените са почти еднакви, по-добре кола по-висок клас, но на 4-5 г. По-добра возия, повече екстри.



Тема Re: Равносметкатанови [re: Lamer]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано14.06.08 10:27



Мда - и като вземеш да я поправяш се чувстваш страхооотно... обеднял






Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Aз]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано14.06.08 10:31



Аз - дай на батко да покара "новата" 4-5-6 г. кола по-висок клас 200000 км за 5 г. и после говори за техническото и състояние и необходимите и ремонти на 500000 км... Особено за Ауди А6/А8 и мерцовете от високия клас... Окачването ще те просто ще те разори...

На новата кола ще навиеш 200000 без проблем.

Но всеки сам решава как да похарчи 20 000 лв.






Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: imitev]  
АвторKиko (Нерегистриран)
Публикувано14.06.08 15:59



А ако на година минавам по 10 хил.км, т.е.50 хил.за 5 години, няма ли да ми е по добре да ги мина в конфорта и екстрите на "старата"- 4-5 годишна, но от висок клас кола?



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Aз]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано14.06.08 16:20



отговорът на този въпрос всеки си го прави в зависимост, както каза imitev, как иска да си похарчи парите.

Лично моите доводи ЗА покупка на нова кола, пък било и малко по-кофти марка/клас от 4-5-6 годишна стара "висок" клас са следните:

1. някъде след 95 година колите почнаха да ги правят като детски играчки, за да са хем евтини, хем активно и пасивно безопасни, хем да се карат от шофери-гламари, хем да им е комфортно на пътуващите. Вследствие на това кола дето да изкара без сериозни проблеми 10 и нагоре години вече няма. Някак си така ги правят, че да изкарат 5-6 години (200,000 километра) безпроблемно и после ... се сриват. В тази връзка гаранция, че след 5 години старата от "висок" клас ще е в по-добро техническо състояние от новата от "нисък" клас няма.

2. Пак следствие от горното - новите коли са бъкани с електроника, която струва скъпо да се поддържа, да не говорим, че не може да се ремонтира от всеки майстор. Моят хазяин има Астра Г, 2001-ва (бяло комби

). Преди месец се разговорихме и човекът сподели как на магистралата му отказва. Спира и до там. Пътна помощ да го вдигне - 500 лева, оригинална част (електронен блок някакъв) - 2000 лева. Труд - 250 лева. сменени още някакви джаджи на принципа "колега, така и така е в сервиза" - 300 лева. "Нито да я хвърлиш, нито да не я правиш" вика човекът. С новата кола вероятността да ти се случат подобни щуротии е доста по-малка. А в случаите когато ти се случат - имаш гаранция.

3. Всъщност гаранцията е доста сериозен довод. макар че си е нож с две остриета - карат те да ходиш само в оторизиран сервиз. Но да речем под влиянието на конкуренцията на пазара, това ще създава все по-малко и по-малко проблеми.

4. Аз от коли не разбирам. Нито имам достатъчно доверен човек, който да разбира. При това положение рискът да взема някой боклук, дето ще си го троша на главата драматично нараства. Не знам доколко са верни слуховете, че 80% от колите на старо, внасяни у нас, са претърпели някаква сериозна катастрофа и са умело ремонтирани впоследствие.

5. Финансовата част. Аз 20 хиляди лева на куп нямам, следователно ще се купува на кредит. А много по-лесно и евтино се взима нова кола на лизинг, отколкото стара с кредит от банка. Лихвите по лизинга са 2-3% по-ниски от тези по потребителския кредит, което прави 500-600 лева икономия на лихви за година. Отделно никой не те кара да се занимаваш с поръчители, регистрация в КАТ, застрахователи и прочее щуротии. Носиш си личната карта и евентуално документ за дохода, чакаш Хикс дена и отиваш да си вземеш колата. Това разбира се е в някакъв идеален случай. Все пак сме в БГ и усложнения възникват всякакви.

6. Каквато и да е една нова кола все ще изкара 3-4 години без да създава сериозни проблеми. А аз точно толкова и смятам да я карам преди да я сменя.

7. Старата кола си е стара кола - седалката е оформена по задника на друг, тапицерията все някъде е задрана, често вътре е пушено, а миризмата на цигари ме побърква. Абе малко като бира отворена снощи. Това разбира се си е чисто субективно мое усещане и въобще не е най-важният критерий при избор на кола.

8. В крайна сметка при пазарната икономика най-добрата оценка за каквато и да е стока дава пазарът чрез цената. И щом една Нова кола, нисък клас, компромиси отсякъде, "вечно твоя" струва колкото една 4-5-6 годишна, от по висок клас, то значи сборът от плюсовете и минусите на едната и плюсовете и минусите на другата е един и същ и изборът вече зависи от конкретните предпочитания на купувача.

Това е. Успех на всички с купуването



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Kиko]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано14.06.08 16:23



абе я за да не си говорим напразно, дай пример за 4-5-6 годишна от "висок" клас и нова от "нисък" клас.

Примерно Октавия, Астра Н и Меган нисък клас ли са? Или всички сте се вторачили тука в Логан и Хюндай Атос и ги сравнявате с пет годишна А осмица?



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: f(x)dx]  
Авторoпaтa (Нерегистриран)
Публикувано14.06.08 22:45



Аде да сравняваме:

18000лв. Нова Дачия или Нисан Алмера 2003г?
28000лв. Нова Октавия или Мерцедес C220D 2002г?
45000лв. Нова Пежо 307SW или Ауди А4(б7) 2005г?



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: oпaтa]  
Автор3лaтaн (Нерегистриран)
Публикувано14.06.08 22:59



Ами добре, ето пример:
Дачия Логан, която е Рено, ама не съвсем, дизайна е като на кола отпреди 20 години, пластмасата по интериора е като кутийка от ТикТак,а самия интериор е грозен и неергономичен, с тромав(ама икономичен) двигател, с климатик, предни ел стъкла и БЕЗ ел огледала НОВА излиза около 18 000 лева.
За същите пари може да си вземете Тойота Корола/Пежо 307/Пасат 4/Вектра С .Наистина на 5 години, ОБАЧЕ тия колици си имат цял списък с екстри.



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: 3лaтaн]  
Авторoпaтa (Нерегистриран)
Публикувано14.06.08 23:21



Това за новата кола е комплексарско мислене. Аз имам 2 нови коли но "старото" ми Ауди А6 3.2FSI 2004г. някъкси е като Боинг 747 пред волска талига ако го сравним с НОВИТЕ. Колите са Астра Н Седан и Пежо 307SW от магазина. Понеже ми е много да дам в "Порше България" за чисто нова като мойта 100641лв. аз си я купих от Италия за 27000 евро и ми излезе барабар с 4200лв акциз и всичко пак с едно 35 бона долу.



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: oпaтa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано14.06.08 23:27



абе заеби тая работа с комплексарското мислене. Всеки си взима кола каквато смята, че му пасва най-добре. Нова, стара, немска, френска, опел, аЛуди - взимаш там и караш.

що клавиши са потрошени да се обяснява кой е по-голям тъпак щото си взел ново вместо старо, ама златно и обратно



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: oпaтa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано14.06.08 23:29



както вече казах - пазарът си ги е сравнил. Щом са на една цена - значи в общи линии един дол дренки. Едното е престижно и комфортно, ама скъпо за поддръжка. Другото еФтинко, ама дървено.

Всеки сам си преценява. Аз лично съм за новото. писах по-горе и защо.



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: f(x)dx]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано15.06.08 16:09



Мда, найстина тука някой хора много им се иска с 20000лв да си купят някое ауди и да се прасвят на кисели гъзета (мутри) и да гледат лошо по соф кръстовищата.
Другият им вариант разбира се е нещо ново като логана. Абе това е нещастна история - изобщо как може найстина да сравняваме кола която харчи 10/6 гр/извънградско с висок клас кола която харчи 18/11, кой ще и сипва бензин на тази кола.
Най-добриа вариант според мен - търсиш си кола на 2-3 години за 12-15000лв с екдтри,, от добре марка, ГОЛФ,АСТРА,КОРОЛА.



Тема Re: Равносметкатанови [re: imitev]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано15.06.08 16:22



Кой говори за ремонтиране ? Избираш такава, която няма да се наложи да я ремонтираш



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: pm228O]  
Автор filidor ()
Публикувано15.06.08 19:25



Момци , мнения разни. Аз едно ще ви кажа - всеки се простира според чергата.
Който няма парици /като мен / и на старо Жигули ще се радва.



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: imitev]  
АвторЛoraн=koлa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 10:14



Виж сега, не говорим за S-класа, говорим че Дачия са недъгаво направени коли.
Има хубави нови от среден клас - Тойота, Шкода да речем, но не и Дачия.

И никой не може да ме убеди да дам 18000 лева за недъгаво направена кола (неуДачия), с много по-куц мотор и с по-малко екстри от 10-годишното ми Ауди, дето струва на половина, и дори с прословутата си "Скъпа поддръжка" пак трудно ще стигне 18 000 лева.

Качвах се в няколко такива Дачии и просто ме отблъсква миризмата на пластмаса напечена то слънцето, очевадно кривите сглобки.....

Но всеки си има мнение и да кара каквото иска и смята за добре:)



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Лoraн=koлa]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.06.08 20:08



Тойота, Шкода дали струват 18000 лв ? Че ми се струва същия клас минава 27-28000...

Иначе ми е все тая кой какво ще кара






Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: imitev]  
АвторЛoraн=koлa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 23:36



Това ми беше идеята - хубавите неща струват пари и за да струва 18к тая кола са направени куп компромиси с комфорт, визия, екстри и т.н.

Това е просто непретенциозна и евтина да те закара от т.А до т.Б да речем 3 години без да имаш главоболия и ходене по мастори:)

Спирам да спамя:)



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Лoraн=koлa]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.06.08 23:40



А ти какво имаш купено ?




Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: imitev]  
АвторЛoraн=koлa (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 10:12



Ауди А4 1.8Т 1998 година доволно оборудвано с всякакви глезотии.

Преди да ги купя бях пред дилемата нова кола за 20к или стара за 10к и после да наливам пари да я поддържам. Толкова беше сумата която мога да отделя за кола - макс 20к (предварително казвам че не съм фен на заеми и лизинги, вече изплащам един апартамент).

Е пробвах и двата вариянта, тествах Шевролет Авео, Дачия Логан, Шкода Фабия.

Единствено Фабията не беше лоша, но за 20к трябваше да я взема или с много базов мотор или окастрена откъм екстри.

Пак казвам че по управление, стабилност, усещане за комфорт, екстри и визия Авео-то и Логан-а страшно много отстъпват на добре оборудвана 10-годишната А4-ка.

Королата да речем е друга бира, ама там и парите са други:)



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Лoraн=koлa]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано17.06.08 11:59



Дано авудито да не ти прави проблеми, че ще ти побелее главата с това 1,8Т...




Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: imitev]  
Авторoпaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 14:57



Пичлета, всичко е до възможности. Аз не винаги съм имал пари, сега ми е потръгнало вървят нещата, НО не разбирам хем пари няма хем иска лукс еми не става. Аз лично ако съм с ограничени финанси за кола бих взел нещо непретенциозно грозно дървено но ново от колкото да скачам на коли извън категорията на финансиите ми само защото са на по 3-4 до 10 години и мога да си ги позволя. В крайна сметка всички сме различни и доходите ни са различни не може всеки да кара АУДИ МЕРЦЕДЕС С-класи и единственото по което да се различават финансовите възможности на собствениците да е годината на производство. В чужбина всички карат нови коли, но богатите и бедните карат различни марки и модели това е мойто мнение.



Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: imitev]  
АвторЛoraн=koлa (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 15:02



Ами обажда се тук там по нещо, ама не е страшно, в смисъл цените на частите не са много по-скъпи от на всички други автомобили от този размер и година.

Скъпото само е турбината ако сдаде, инак мотора като механика е уникално здрав.
Сега с чип на 195 коня и 280 НМ при 1750-4600 оборота - няма такъв кеф:) И харчи срамно малко за толкова мощен и приятен за каране мотор.

А и както казах преди това - дори да давам пари за ремонт имам доста докато стигна цената на нов Логан

Ама това е много офтопик, спирам наистина да спамя вече, че това изобщо не е по темата





Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: Лoraн=koлa]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано17.06.08 20:55



Тук дойдохме до 2 извода:

- Новите коли са предимно престиж и гъзария, отколкото икономия



- Скъпа кола на старо от висок клас е признак на гъзария и не можене да си правиш сметката





Тема Re: Цени на коли на старо !!!????нови [re: imitev]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано18.06.08 09:16



аз бих казал, че разумната покупка на нова кола е по-скоро удобство и комфорт, за което човек си плаща малко повечко.
но то мнението е като задника - всеки си има




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.