Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 02.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема C16NZ - X16SZнови  
Автор alex_ad ()
Публикувано16.12.07 13:58



Въпроса ми е до колко двата двигателя съвпадак от механична гледна точка. Знам че се разлчават в бобината ЕРГ клапана и няколко други електронни компонента, но дали механиката на клапани, бутала и сегменти е променена. Въпроса ми е породен от това, че карам кадет с C16NZ и от двигателя съм много доволен,но искам да си взема по-нова астра Ф примерно 96- 97г, а при тях вече е X16SZ. Но пък все повече мнения чета от хора, който са правили основен ремонт на този двигател. Излиза ли от това, че тези двигатели са по-малко здрави от предишните и се чупят лесно. Ако е така по-добър избор ли е екотек 1.4 или 1.8 в комбинация с газов инжекцион или по-стара астра с C16NZ. Благодаря предварително за мненията и предложенията.



Тема Re: C16NZ - X16SZнови [re: alex_ad]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.12.07 14:33



Х16SZ и ремонт е по-добре от екотека... Поне АГУто ще е конвенционално.

СПоред мен проблемите се дължат на кофти детайли в сглобката (при мен мотора беше с турски бутала АЕ и имаше строшено бутало и сегменти, а основни и биелни лагери бяха като нови)




Тема Re: C16NZ - X16SZнови [re: alex_ad]  
АвторAcтpaФ (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 15:26



Според мен по-добре ако намериш запазена (прясно внесена) Астра Ф със Ц16НЗ или още по добия мотор C14SE 82HP и конвенционална уредба. C16SZ мотора 80% ще му трябва ремонт, а екотек върви с газов инжекцион и се оскъпява едно от инжекциона друго самия екотек е по-скъп за поддръжка и астрата ти ще струва повече заради него.

Ето най-добрия вариант за мен C14SE 8V пълна инжекция 60kW





Тема Re: C16NZ - X16SZнови [re: AcтpaФ]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.12.07 15:30



А аз говоря за Астра Г



Там след 2001 най-малкия мотор е Z16SE пълна инжекция 8 клапана.

Следващата ми кола ще е такава евентуално




Тема Re: C16NZ - X16SZнови [re: imitev]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 22:20



Що бре батка - страх те е да не сменяш 16 клапана ли ?
Много е куц този кон - шевролетите са май с него не фърфят ....
X16SZ да не се бърка с X16SZR е бая корава пръчка - тормоз - върви колкото са му възможностите и не се оплаква .





Тема Re: C16NZ - X16SZнови [re: gogo]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано17.12.07 00:17



X16SZ=X16SZR - само софтуера в ЕКУто е различен, механичната част е 1:1




Тема Re: C16NZ - X16SZнови [re: gogo]  
Авторoлoвoтo (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 17:51



И мене ми се струва, че става някакво недоразумение тука.
X16SZ са го турвали на астрите само през 94 и 95-та година и знам, че е здраво копеле. Имам такъв на 250к+ км, от 170к е мой ( по данни от километража ) и не се налага грам доливане на масло 10В40. Това е някаква дефорсирана версия на С16НЗ, по-нискоборотен е и вследствие на това би трябвало да има по-дълъг живот. Иначе върви като за 72 коня, не може и да се очаква друго. Газифицира се срещу по-малко от 400 лева и харчи 7/100 при 120км/ч.



Тема Re: C16NZ - X16SZнови [re: imitev]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 06:44



не е верно - поне на външен вид и смукателя е друг .



Тема Re: C16NZ - X16SZнови [re: gogo]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано18.12.07 08:37



Кой смукател ?




Тема Re: C16NZ - X16SZнови [re: imitev]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 10:16



ми дето пръска бенца и въздуха бре митев . твоя е по-голям и леко изместен назад .






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.