Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 27.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Струва ли си ремонта или продажба?  
Авторпaлaмap2 (Нерегистриран)
Публикувано09.12.07 11:45



Здравейте.Имам нужда от съвет от колеги с опит, за това и се обръщам към форума на Опел. От три години имам Корса А, 89 год. До сега съм я карал с масло 10W40, основно за да чукат по-малко клапаните. След последната смяна, започнах много да доливам. За 10 хил.км. съм долял 3 литра. Забелязах, че започна да пуши от ауспуха, но като я карам не усещам промяна в мощността. Потърсих майстор.Измери компресията- 1 /9/, 2/9/, 3/4/, 4/8/.Според него, ако отвори двигателя само за работа ще вземе около 400 лв.- вътрешно почистване, смяна на гумички и т.н. Сигурно цената е такава, но не знам дали си струва да се инвестират пари в толкова стар автомобил. Въпраса ми е мога ли да карам така?Посъветваха ме да сменя маслото с 15В40 и да сложа една добавка на Лики Моли за масло.Как мислите струва ли си?



Тема Re: Струва ли си ремонта или продажба?нови [re: пaлaмap2]  
Авторtkd.mart (Нерегистриран)
Публикувано09.12.07 11:53



аз лично бих си задал следните въпроси колко работа ми е свръшила колко хиляди си минал с нея за тези години и от това бих си направил извод дали да я права или не аз лично бих я карал докато се развали така че да трябва много сериозен ремонт и после за части.



Тема Re: Струва ли си ремонта или продажба?нови [re: пaлaмap2]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.12.07 12:19



Най-вероятно имаш строшени сегменти, не си написал какъв е двигателя.

Тази компресия 4 е изключително ниска, не че на останалите е висока.

Ако продължиш да караш така ще смениш двигателя. А смяната на двигателя е по-евтина от ремонта на стария, само трябва да намериш читав 2ра ръка.




Тема Re: Струва ли си ремонта или продажба?нови [re: пaлaмap2]  
Автор palamar2 (непознат )
Публикувано09.12.07 18:52



Моторът ми е 1,3i.А колко ли може да струва същия мотор, долу-горе?И дали ако сменя маслото и сложа добавка ще има някакво подобрение, дори и малко. Аз и без това трябва да сменям маслото.Забелязах, че почва да го харчи след 7хил.км.



Тема Re: Струва ли си ремонта или продажба?нови [re: palamar2]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.12.07 20:25



Ако до 7000 км не го гори а после почва - смени си маслото. Препоръчвам Опел или Fuchs. Проверено е.

Ако имаш 4 компресия на единия цилиндър това значи че има клапан който не държи.


Редактирано от imitev на 09.12.07 20:27.



Тема Re: Струва ли си ремонта или продажба?нови [re: palamar2]  
Автор javor_k (ентусиаст)
Публикувано09.12.07 21:36



Защо на тия Корси все трети цилиндър е с малка компресия. Значи за 1.0 S мотора се хванахме с един приятел, снехме главата и я занесохме за профилактика. Профилактика на главата около 120 лева със сменени три клапана, гумички, за водачи не помня ама май и там имаше проблеми. Но всичко със шлайф, напасване, нови клапани дойде към 120 лева. После едни нови сегменти Гьотце за към 60-70 лева, някоя друга гарнитура за главата, картера и капака на клапаните и така. Компресията преди 10 10 4 10. Когато я сглобихме колата запали от четвърт и имах чувството че и монета да поставя на двигателя нямаше да падне. Само че има един проблем че трябва колата да се разработва 1000 км до 2000 оборота!

Та в крайна сметка май спестихме към 100 лева за самия ремонт и според мен 400 е леко много. За 330 може



Тема Re: Струва ли си ремонта или продажба?нови [re: javor_k]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.12.07 23:14



Taka e защото е износено леглото на клапана и да го пасваш файда няма, той се отърква, отърква се и леглото, но не държи.

Затова клапаните се наливат с разредител или тепентин като ги закопчееш, ако не протекат поне 2 часа са огън.




Тема Re: Струва ли си ремонта или продажба?нови [re: imitev]  
Автор palamar2 (непознат )
Публикувано10.12.07 19:36



Благодаря за инфото.Мисля да сменя маслото и да сложа 15W40 на Опел или Delphi, такова намерих.Чудя се има ли смисъл да слагам добавки-за подобряване на работата след смяна, а също и за вътрешно почистване на двигателя преди смяната на маслото? В каталога на L Moly пише, че втората почиства много добре повдигачите. До сега на съм слагал добавки, тъй че нямам никакъв опит и май няма да го правя. На този етап съм решил това да е инвестицията.
Питах на две места за смяна на масло като цена и ми казаха 10-12 лв.Наистина ли е толкова, миналата година ми взеха 5 кинта?



Тема Re: Струва ли си ремонта или продажба?нови [re: palamar2]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано10.12.07 20:20



Аз съм от Русе и си сменям маслото почти сам



Добавки не съм слагал досега.




Тема Re: Струва ли си ремонта или продажба?нови [re: imitev]  
Автор palamar2 (непознат )
Публикувано10.12.07 20:40



Аз живея в София. Проблемът е, че не мога да намеря канал.Преди имаше правени почти във всеки квартал, сега са изчезнали.
Като няма отзиви за добавките няма да ги слагам. Сменям маслото и каквото сабя покаже.
Благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.