Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:35 30.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Разход на газ? Астра Ф - ГИ?  
Автор frec (непознат )
Публикувано07.12.07 09:50



Карам Астра Ф - комби - 95г - екотек 1.6.16V.
сложих му ГИ на Фобос и съм доста доволен, ОБАЧЕ :)...
(защо винаги има обаче), новата цена на газта ме кара да се замисля по сериозно дали не ми е голям разхода.
бензин - извънградско - 7, градско - 10,
газ - извънградско, 8,5 - градско 12.
някак ми се струва малко в повечко, макар и колата да варви като самолет на газ спрямо бензина.

Ще съм бладогарен да споделите мнение дали е много разхода и дали си струва да ходя да ми настройват ГИ. филтри сменям често. дори миналата седмица смених и газовия.



Тема Re: Разход на газ? Астра Ф - ГИ?нови [re: frec]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано07.12.07 10:50



Omega B 98 г екотек 2.0 16в, комби, ГИ Фобос

Колата върви много добре. Ама Фобос-а има 3 режима: нормален, икономичен и спортен. На нормален колата е самолет, на икономичен ... бива, добре е, губи се само резкия старт, на спортен режим никога не съм я пробвал, според мен на него моторът ще се дави. Разликата в разхода между икономичен и нормален режим е минимална/нищожна.

Градски разход: 11.5-12.5 бензин и 12.5-14 газ, извънградско при константна скорост 130-140 - 11.2 газ. Ама това 130-140 не е пикова скорост, а константна средна, щото Пловдив-София съм го взел за час и 5 минути.

Според мен едва ли ще го свалиш чувствително разхода.

Къде ти поставиха ГИ?



Тема Re: Разход на газ? Астра Ф - ГИ?нови [re: VladoR]  
Авторfrec (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 10:57



ходих направо в плевен, за да е в техния сервиз, стори ми се най-добре като вариант.
и аз видях, че няма разлика почти между нормален и икономичен режим и също мисля че на спортен ще се дави. като гледам % на увеличен разход - бензин - газ е същият като моя почти, което значи че е добре. няма да пипам нищо тогава.



Тема Re: Разход на газ? Астра Ф - ГИ?нови [re: frec]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 11:09



Не разбирам какво те притеснява в този разход. 1,5-2 л над бензин е напълно нормално



Тема Re: Разход на газ? Астра Ф - ГИ?нови [re: frec]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано07.12.07 11:09



И аз като видях твоите данни си направих същия извод!

Пък и отдавна си мисля, че тия ала-бала, дето на газовия инжекцион литровия разход бил като на бензин, са абсолютни измишльотини. Газта е с по-високо октаново число, но е по-некалорично гориво и фантазиите няма как да излязат верни. Или законът за запазване на енергията не е верен.

Моят ФОБОС го монтира един много препоръчан колега от Рено-форума в Пловдив. Като гледам ... постигнал е същите параметри като във фирмения сервиз - значи нещата са ОК.

---------------------------------------------

След Фобоса си сложих допълнително и аванскоректора на Джетро и сега елстичността на мотора в ниските обороти ме кефи страшно.

----------------------------------------------

Колко минути след стартиране на мотора сутрин (в последните дни) моторът ти превключва на газ?



Тема Re: Разход на газ? Астра Ф - ГИ?нови [re: Lamer]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано07.12.07 11:11



За обикновена газова да, ама за ГИ се ширят едни други легенди и митове, че разходът в литри газ е едва ли не като този на бензин ...



Тема Re: Разход на газ? Астра Ф - ГИ?нови [re: VladoR]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 11:33



Айде , айде. И аз съм с ГИ от около месеци половина.
Карам в София предимно нощем, карам като пенсионер.
Разхода ми на бензин беше 9ка, че дори съм засичал и 8,5 при галене на педала (като се има предвид че карам основно след 9 вечерта , а през деня не в най-пиковите моменти).
Откак си сложих ГИ колата определено въобще не върви като на бензин, а разхода ми е 12,5газ.
Правете си сметка колко ми е далаверата.
Ако някой тук ми покаже ГИ който да му харчи почти колкото на бензин или 5-6% повече, му давам 100лв на ръка веднага

.
Определено съм разочарован.



Тема Re: Разход на газ? Астра Ф - ГИ?нови [re: aнoнимeн]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано07.12.07 11:42



Чети, колега, чети!!!
Нали това съм писал - разход като на бензин = легенди и митове
Двамата с колегата frec даваме свръхразход на газ към 20%.

Виж обаче, ако на теб колата ти не върви, тогава освен другото и не си случил на майстор. И аз като тебе съм от София и ми се наложи да си разходя задните части до Пловдив, защото не намерих по-близо по-препоръчан майстор. Не съжалявам за разходката.

Не си споделил също нито с каква кола си, нито с какъв ГИ. Ние двамата с колегата frec поне сме с един и същ тип мотор на един и същ производител и с един и същи ГИ.

При теб с тоя свръхразход (от 9 до 12.5) ... зад колата сигурно мирише на недоизгоряла газ ... или пък имаш все още добър катализатор.

Редактирано от VladoR на 07.12.07 11:45.



Тема Re: Разход на газ? Астра Ф - ГИ?нови [re: VladoR]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 11:47



Малко глупост ще напиша, но


Ако разхода ти на газ в лева е по-нисък, така че да можеш да си избиеш ГИ-то за около 15К, то тогава пей сърце



Тема Re: Разход на газ? Астра Ф - ГИ?нови [re: Lamer]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано07.12.07 11:49



Защо да е глупост?! И аз така си мисля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.