Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:45 27.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Светлининови  
АвторHoвak (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 10:12



Нов съм и имам един въпрос. Гледам много коли са с бели светлини на фаровете и габаритите и много ми харесва. По стари шофьори казват, че служителите на КАТ правят актове, ако светлината не е обикновената жълта. Мярнах някъде в закона, че автомобила трябва да е с бяла или жълта светлина. Та искам да попитам къде е истината. По магазините съм виждал комплект от две лампи Н4 за 10 лева. Ако някой ги е пробвал, моля да сподели.



Тема Re: Светлининови [re: Hoвak]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 16:10



Така и не разбрах какво всъщност питаш ??? Отиваш в Метро Практикер или в някоя по-голяма бензиностанция и си купуваш 2 крушки Осрам - каквото пожелаеш - от 8 до 15 лв крушката и си свиркай .



Тема Re: Светлининови [re: gogo]  
АвторHoвak (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 16:19



Питам дали е разрешено карането с бяло светещи крушки. Харесах си едни на кутията пише Xenon Н4 и струват 2 броя 10 лева. На цвят са сини, но дават бяла светлина. В приятелски разговор някой спомена, че от КАТ правели актове за бели крушки, друг каза, че това се отнасяло за сините и хептен ме объркаха.
Та конкретно - Може ли да се кара без опасност от санкциониране от КАТ с бяло светещи крушки на фаравете и габаритите.



Тема Re: Светлининови [re: Hoвak]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 16:22



За фаровете или за габарите ? На габаритите не са H4



Тема Re: Светлининови [re: Lamer]  
Авторv5rov (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 16:56



Тия дето си ги гледал са си най-обикновени ментаци, дето нощно време осветяват по слабо от обикновените крушки. А истинските ксенонови светлини струват доста повече стотинки. Четох в Аутобилд, че най евтините са някъде 800 лева. Самите крушки са по 12-13 лева, но високоволтовите трансформатори дето вървят към тях са скъпи. Пък като тези дето си ги гледал те кефят толкова слагай ги, ама да знаеш, че ще осветяват пътя доста по-слабо през нощта.



Тема Re: Светлини [re: v5rov]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано14.10.07 14:49



Не знам какво си прочел точно, но 800 лева вероятно е цена за ксенонов фар, който при всички случаи е капсулован.
Аз специално предпочитам да купувам NARVA. Много съм доволен и друго не ми трябва.



Тема Re: Светлининови [re: Hoвak]  
Автор251OO5 (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 01:24



tezi belite koiyo si gi gledal sa nai obiknovenni i naistina swetqt po slabo no ako tolkowa ti hareswat slagaj nqma problem sas polociata



Тема Re: Светлининови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторHoвak (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 11:57



Четох, че при тия лампи вместо халогенен газ ги пълнят с газ ксенон и затова светят бяло. Иначе Н4 са 60/55 вата и ми се струва, че светят по-силно от халогенките. Може и да е зрителна измама. Съседът от един месец кара на фарове и още не са изгорели!!!



Тема Re: Светлининови [re: Hoвak]  
Автор Любитeл2 (минаващ)
Публикувано23.10.07 12:59



Ксеноновите светлини използват крушки, които работят с газоразряд (подобно на луминисцентните лампи), а не с нажежаема жичка както халогенните и обикновените. Стандартно в твоя орел седят халогенни крушки. Във фаровете за мъгла ("халогенките") също има халогенни крушки. Няма защо да ги сравняваш кое как свети - просто си имат различно предназначение, както личи от имената им.

OFFTOPIC: фаровете и стоповете за мъгла сес ползват при мъгла, а не са просто джиджани лампички дето светят по таблото.



Тема Re: Светлининови [re: Hoвak]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 13:45



Ако съседът ти започне да кара на газова лапма ти ще го последваш ли ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.