Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 07.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема запалване при Корса  
Автор palamar2 (непознат )
Публикувано13.10.07 20:00



Имам Корса 1,3i 89 г. След 300 км. извънградско, от които последните 100 валя дъжд спря да пали.Преди около година имах проблем с паленето, но смених комутатор и запали. Сега я закарх в сервиз и майстора след прегледа отсече- бензиновата помпа е за смяна. Предложиха ми Бош за 200.00 лв., но предпочетох да потърся и нещо друго. Намерих AC Delco за 150 лв., обаче ме предупредиха, че оригиналната можело да бъде друга. Ако е Бош имало няколко системи.Не знам какво да правя, дали може да сложа различна помпа от оригиналната?
В някои от темите прочетох, че може алармата да е причина за непаленото. За да съм сигурен, че не е от алармата какво да направя-да я изключа ли?От както карам Корсата не съм сменял бензинов филтър, възможно ли е това да е причината? При последното зареждане сложих 98 и вървеше добре.



Тема Re: запалване при Корсанови [re: palamar2]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано14.10.07 00:12



Ако алармата е блокирала помпата, няма да чуеш при подаване на контакт първоначалното и жужене при нагнетяване. Убеди се, че достига ток до клемите и, ако всичко по ел. захранването е добре, разкачи маркучето към моноинжекцията и провери при контакт изхвърля ли струя бензин 500 - 600 mm. в някоя туба. Ако е по - слаб дебита, смени бензиновия филтър. При липса на струя, вади помпата и провери за разкъсване по гуменото маркуче - сонда. Смяната му е почти без пари, не е късно никога да вземеш нова помпа и да установиш, че на старата и е нямало нищо.



Тема Re: запалване при Корсанови [re: Tarbox]  
Автор palamar2 (непознат )
Публикувано14.10.07 11:26



Благодаря за съветите!Захранването се оказа в час-при контакт достига ток до клемите на помпата. От маркучето до моноинжекцията при завъртане на стартера не изхвърля бензин. Сега се сещам, че помпата заглъхна преди да започне да върти стартера. Ще пробвам да сменя филтъра и да сваля самата помпа. Само че, дали с това ще се справи любител като мен?



Тема Re: запалване при Корсанови [re: palamar2]  
Автор palamar2 (непознат )
Публикувано15.10.07 21:55



Ето какво стана при мен. Тъй като не чувах помпата да работи при подаване на контакт, реших да я сваля. Не забелязах, да има други означания освен АС и два номера един под друг. Аз си мисля, че това е марката-АС Делко, ама дали е така?
Не забелязах по маркучето някакви пукнатини, продухах помпата и я монтирах. Зарадвах се, че чух гласа й при подаден контакт за проба.Колата запали.На другия ден без проблеми преминах около 15 км. и след едно спиране не можах да я запаля.Отново помпата спря да жужи.Дали това вече означава, че е за смяна?От някъде знам, че се случва помпата да блокира, но дали това подсказва, че е за смяна или може да се поправи? Ще ми бъдат от полза още съвети, тъй че предварително благодаря.



Тема Re: запалване при Корсанови [re: palamar2]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано15.10.07 23:35



Според мен имаш проблем с релето за блокировка на запалването на алармата.




Тема Re: запалване при Корсанови [re: palamar2]  
Автор PPP (една)
Публикувано16.10.07 09:55



Очевидно това е слабото място на Корсите, защото и при нас, а и при един познат е абсолютно същия проблема. Може ли да ме насочите към свестен сервиз, в който да направят диагностика на колата. Обаждахме се във фирмения в Бояна, ама там казаха, че само нови коли обслужват...





Тема Re: запалване при Корсанови [re: PPP]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано18.10.07 01:23



При съмнения в помпата в се сменя горивния филтър и ако тогава е пак така, може да се гледа за клапан за регулиране на налягането, проверява се реле горивна помпа и се мери налягане (в атмосфери според каталог) и дебит (1,5л/мин или в зависимост от куб. на двиг.) на помпата. И ако са зле и няма пробиви или въздух по горивната система се мисли за нова помпа.

ПС: Въздуха се гонел като се държат 1 мин. на празен ход 3000об./мин.



Тема Re: запалване при Корсанови [re: Astra1.8iGT]  
Автор palamar2 (непознат )
Публикувано21.10.07 00:21



Смених горивния филтър и колата запали веднага.Струва 10 лв. на Delphy. След свалянето на стария филтър, успях да прочета Bosh, made in Spain, което ми подсказва, че най -вероятно е оригинален.Колата е над 200 хил. и не би следвало до сега да не е сменян, ама... Явно за 10 или 30 лв. икономия, човек може да си докара по-голяма беля. Или просто не се гледа сериозно на тези малки смени. В сервиза порваначално ми казаха да сменям бензиновата помпа-около 150-200 лв. За момента проблема е разрешен за 10 +10 лв.
Смятям, че имаше полза от влизането ми в този форум. Благоддаря за съветите!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.