Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 28.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Omega Bнови  
Автор axxxelll (минаващ)
Публикувано12.09.07 23:18



Здравейте.Наскоро се сдобих с Omega B като преди това имах( и все още имам вектра). Радостта ми обаче малко се помрачи след като засякох разход на масло около 350 гр на 1000км. Предния собственик -един мазен адвокат уверяваше че не гори грам ама...Както и да е. Нека ако някой има същия проблем да коментира. Карам с Castrol 10w 40.Дали ако сложа 15 W 40 нещо ще се промени? Освен това температурата ми почти винаги е около 95 градуса-това дали е нормално? ААА- и все пак да спомена-Омегата е с бензинов двигател -136 коня.



Тема Re: Omega Bнови [re: axxxelll]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано13.09.07 08:13



Ами за маслото - ако е на 1.000, а не на 10.000 км - наистина е множко. Но независимо какво ти е казал мазния адвокат, разход от 350 грама на 1.000 км се издава от отлагания на масло в ауспуха. Ауспухът няма да каже нищо, ако става въпрос за теч, а не за харч. Тъй че това с маслото си е лично твой автогол.

Какво ще стане ако сложиш минерално масло - ами виж първо харч или теч. Щото ако е харч ... в нааай-лекия случай гумички клапани. 350 на 1000 е като 3.5 литра на 10.000 км ... а това при харч значи РЕМОНТ, при теч - може и някакво минимално ремонтченце ... според зависи.

За температурата - между 92.5 и 95 е нормално.

Я сега пък ти кажи, дали случайно не си с ксенони, че ако ДА, то аз ще имам въпрос (но ще се включа най-вероятно утре).

Поздрави

В.



Тема Re: Omega B [re: VladoR]  
Автор axxxelll (минаващ)
Публикувано13.09.07 12:46



Благодаря ти за отговора. Ами за отлагания по ауспуха макар и със закъснение проверих и няма нищо-компресията измерих -оказа 14.5 на всички цилиндри-сега ми остава да гледам за теч някъде.
Що се отнася за фаровете-ами да ти кажа нямам представа дали съм с ксенонови-как се познава?



Тема Re: Omega Bнови [re: axxxelll]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано13.09.07 23:56



Прозрачни стъкла на фаровете, лупи на късите светлини (като очи на златна рибка

) и нормални халогенни крушки за дългите светлини. Също така без врътка за ниворегулиране на фаровете от блок-ключа за светлините.



Тема Re: Omega Bнови [re: axxxelll]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано14.09.07 00:49



Колега сигурно си се объркал при измерването - колата е била я топла, я под наклон...

Тоя разход или ще прави локви, или ще маже ауспуха...




Тема Re: Omega Bнови [re: VladoR]  
Автор axxxelll (минаващ)
Публикувано14.09.07 02:20



Ами имам врътка за регулиране на фаровете така че явно не са





Тема Re: Omega Bнови [re: imitev]  
Автор axxxelll (минаващ)
Публикувано14.09.07 02:28



Не съм се объркал -аз го мерих вече няколко пъти.Всъщност преди да я купя тази кола доста изчетох из форумите за този модел.Много хора се оплакваха от висок разход на масло.Аз за това си имам и обяснение. Значи аз освен тази имам Вектра с двигател C20 NE. Значи Вектрата се движи със 150 км при 3000 оборота.Просто се усеща как този двигател няма никакво натоварване и може да изкара вечно.Но при Омегата при скорост 150 км оборотите са 4000 и аз поне усещам разликата в натоварването сравнение с Вектрата. Освен това още преди бях чел че за двигателите на Опел на ремонт се отива при разход над 700гр на 1000км. Тази тема беше дискутирана много отдавна в клуба и тогава имаше хора които извадиха данни отнякъде че това е така. Но така или иначе разхода на масло си е притеснителен

. Ако остане такъв няма да е проблем но на мен ми е любопитно дали ще се повишава и как?



Тема Re: Omega Bнови [re: axxxelll]  
Автор corsa16v (новак)
Публикувано14.09.07 09:48



колега, само да споделя опит отпреди 1 седмица - вектра а x16sz - и на мен ми гореше почти толкова масло. закарах я за смяна гумички на клапани, обаче като я отвориха

сегменти, биелни лагери, клапани и т.н. сега колата върви осезателно по-добре и гори по-малко, а и имам гаранция от 100К км.
успех



Тема Re: Omega Bнови [re: axxxelll]  
Автор maistorabg (GSIманияк)
Публикувано14.09.07 14:36



Колега не се занимавай с експерименти,ами събери парички за ОР
Мога да ти кажа ориентировъчно на една друга омега излезе близо хилядарка.
Преди интервенцията собственика какви ли не фатки прави за да намали разхода,но крайният резултат винаги е един и същ





Тема Re: Omega Bнови [re: maistorabg]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано14.09.07 17:57



Ами ако е теч? Не мога да си предствя разход от 3.5 литра от смяна до смяна без следи в ауспуха. Лошото е, че такъв теч без маслени петна под колата също не мога да си представя ... Въобще - мисля си, че колегата пропуска да види поне едно от двете. А тогава диагнозата ще ясна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.