Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 16.04.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Astra GTC, кой автоматик е по-добър?нови  
Автор Attack (непознат )
Публикувано18.06.07 12:18



Здравейте колеги:)
Според вас коя автоматична кутия и с кой двигател е най-добрия избор при покупка на астра gtc. Вариантите са:
1.6 115 коня 5-степенна Еаsytronic c Active select
1.8 140 коня 4-степенна чист автоматик
1.3 дизел 90 коня 6-степенна електронна Tiptronic

Колата ще се кара основно градско, събота-неделя понякога извън града. Дизела го дават много минимален разход, но тези 90 кончета не са ли малко са тази кола





Тема Re: Astra GTC, кой автоматик е по-добър?нови [re: Attack]  
Автор Любитeл2 (минаващ)
Публикувано18.06.07 16:24



Определено 1.3 дизела. Хич не са му малко, защото която и да вземеш, ще я караш основно до 3000 оборота, а там конете на дизела са повече... 6-те скорости също помагат за по-доброто поведение. Само гледай и цената, че ако имаш 3-4К разлика, не си заслужава.



Тема Re: Astra GTC, кой автоматик е по-добър?нови [re: Любитeл2]  
Автор Attack (непознат )
Публикувано18.06.07 16:30



Аз и на това съм хвърлил око. 6.2 разход градско му дават. Притесняваха ме единствено 90-те кончета. Другия вариант ми е 1.8 бензин, но там под 13-14 градско няма да мина. 1.3 дизел 30 000 лв с доста богато оборудване, 1.8 бензин 33 000 лв излиза.
Мерси за мнението:)

Редактирано от Attack на 18.06.07 16:32.



Тема Re: Astra GTC, кой автоматик е по-добър? [re: Attack]  
Автор Любитeл2 (минаващ)
Публикувано18.06.07 17:30



Ами виж, конските сили са равни на оборотите по въртящия момент по константа. Ако гледаш внимателно предполагам на 1.3 мах. мощност е към 4К оборота, а на бензина при 6. Това означава че ако бензинката не я търкаляш в 4,5К+ оборота, определено няма да усетиш разлика. Но щом се чудиш - искай тест драйв с двата матора, независимо дали е автомат и сам ще усетиш....




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.