Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 13.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема термостат C14NZ  
АвторLeon (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 13:57



Здравейте! Карам Опел Кадет C14NZ. Четох доста неща във форума по въпроса за термостатите и разбрах, че моя е за смяна. Вече си купих нов за 16 лева на фирма BEHR - 92 градуса и ще се опитам да го сменя по метода без откачане на ангренажния ремък. Но искам да попитам последно едно нещо преди да започна - някъде по постовете ми се мярна, че термостата трябва да има малка дупка, която помага за самообезвъздушаването на системата, а новия термостат няма такава. Дали са ми продали правилния модел? Моля за съвет от хората с опит





Тема Re: термостат C14NZнови [re: Leon]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.04.07 15:55



Някой производители правят дупка, други прорязват клапата. Няма да се плашиш!

А най-лесно става със сваляне на ангренажния ремък.




Тема Re: термостат C14NZнови [re: imitev]  
Авторpinto_opel (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 11:15



Със същият двигател съм и преди 2 седмици ми смениха термостата в сервиз. За целта разглобиха половината кола и ми взеха 15 лева за термостат и 35 лева за труд. Хубаво е като покараш няколко дни да видиш нивото на антифриза. Аз доливах два пъти около 700 мл. и сега е добре.
Пожелавам ти успех!



Тема Re: Успехнови [re: pinto_opel]  
АвторLeon (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 16:55



Привет отново. На мен за смяната ми поискаха 40 лв. и затова се реших да го сменя сам. Отне ми около час и половина. В началото исках да сваля ангренажния ремък, но с инструментите които имах не можах да развия гайката на зъбното колело на разпределителния вал, явно последния път в сервиза са се престарали със затягането. Така, че минах отново на варианта без сваляне на ангренажното колело. Наистина операцията е малко пипкава, защото мястото е малко и е неудобно. Необходимите инструменти са ключ звезда 13 и камък (еврейска звезда Т30) с върток - за развиване на болтовете, които държат задния пластмасов капак към двигателя - те също ме озориха. Стария термостат беше VEHLER 92, но при теста отваря на 68 градуса. Дали е оригиналния или сменян, не знам - карам колата от 7 години и се скапа преди 2 месеца. Да видим сега новия колко ще издържи





Тема Re: Успехнови [re: Leon]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано24.04.07 16:59



Добре че не си го развил. Издърпва се ремъка навън без да сваляш колелото...




Тема Re: а...нови [re: imitev]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 00:27



Има ли значение от вида на ДВГ, дали е OHC или DOHC, първоначалната температура на отваряне на термостата? И за двата типа мотори в магазин за авточасти предлагат еднакви, 92 - 107 гр/С.



Тема Re: а...нови [re: Tarbox]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано06.05.07 07:08



Не знам, но щом в каталозите си пише че са еднакви...




Тема Re: ама...нови [re: imitev]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 23:53



В голямата книга за Корса и Тигра, в буквален превод от немски пък пише :
" Термостатът на всички бензинови ОНС ДВГ за моделите са с параметри 88 - 106 гр/С, а за всички ДОНС и дизелови двигатели 92 - 107 гр./С. " Продавачът обаче си е като кон с капаци и настоява, че каталогът му е верен като библията. Аз на какво да вярвам? Или да взема каквото даде?



Тема Re: ама...нови [re: Tarbox]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.05.07 06:58



Аз мога да ти кажа че вички бензинови OHC мотори са с термостати 92-107 градуса.


Редактирано от imitev на 07.05.07 08:09.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.