Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 02.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема HELP! Моля спешна помощ.нови  
Авторalex_ad (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 17:27



Става въпрос за кадет с C16NZ мотор и газова уредба.На газ работи перфектно,но от вчера не иска да запали въобще на бензин.Палих на газ,малко по-трудно когато е студена и винаги паля на бензин и има 10тина литра в резервоара Но вчера след като запалих на газ, опитах да обърна на бензин,но без успех. Бензиновата помпа въобще не се чува и за това й измерих напрежението.Такова нямаше,мерих го в момента на даване на контакт. Обадих се в сервиза в който ми слагаха газовата и от там ми казаха,че ако е повреден ключа или изгорял бушона на газовата система , колата ще работи автоматично на бензин. Извадих въпросния бушон,но резултат нямаше. Някой има ли идея какво може да е. Явно ще се ходи в сервиз,но уредбата ми е слагана в Пловдив, а аз сега съм в София и мисля когато се прибера да отида там,защото все си мисля,че е нещо свързано с нея. Моля дайте някакви идеи, какво може да е. Благодаря предварително.
П.С. Има ли значение какъв е поляритета на буксата на бензиновата помпа,защото като я свалих,за да измеря напрежението ,не съм 100% сигурен дали съм спазил този поляритет като я закачих обратно, а няма маркер и влиза и в двата варианта.



Тема Re: HELP! Моля спешна помощ.нови [re: alex_ad]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано25.10.06 21:23



Буксата не можеш да я объркаш

Щом нямаш напрежение най-вероятно ти се е прецакало релето блокировката на алармата или това което спира помпата при работа на газ.




Тема Re: HELP! Моля спешна помощ.нови [re: imitev]  
Авторalex_ad (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 21:46



Алармата спира бобината,а според газаджийте бензиновата ми помпа трябва да работи и на газ,така били я направили. Кое е релето, с което инжекциона контролира бензиновата помпа,как мога да го провера него? Блгагодаря много.



Тема Re: HELP! Моля спешна помощ.нови [re: alex_ad]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано26.10.06 00:50



Колегите с астрите да кажат къде точно е това реле. Аз карам кадет.




Тема Re: HELP! Моля спешна помощ.нови [re: imitev]  
Авторdrawmaster (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 07:42



предната пасажерска седалка в дясно до контролера - поз.1
http://mail.dir.bg/~drawmaster/Fuel Pump Relay.tif



Тема Re: HELP! Моля спешна помощ.нови [re: imitev]  
Авторalex_ad (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 10:43



Ами то и мойта нали е кадет. Благодаря на колегата със схемата ще погледна.



Тема Re: HELP! Моля спешна помощ.нови [re: alex_ad]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано26.10.06 14:12



Опа - сори :)

Отпред от пасажерската страна в моторния отсек виси до октанкоректора на стената зад двигателя.

На астрите не е там...




Тема Re: HELP! Моля спешна помощ.нови [re: imitev]  
Автор NetBuster (Bad Mada facka)
Публикувано27.10.06 00:20



В двигателния отсек близо до бубината, има едно реленце-копеленце за бензиновата помпа, дето и на мен ми прави номера. Пръсни му клемичките със контактен спрей като за начало. При теб това реле може да е на друго място.



Тема Re: HELP! Моля спешна помощ.нови [re: NetBuster]  
Авторalex_ad (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 15:50



Ami , mai go namerih - do oktankorektora v liavo kato zastanesh pred kolata. Vidimo izglejda zdravo , no znae li chovek. Kak moga da go proveria dali raboti? A nai-strannoto e,che kato poraboti kolata kym 30-40 min na gas i trygva i na benzin i to normalno. Moje bi kato pozagree releto se opravia, znam li... Izvinete me za maimunskia ezik,no tuk niamam nikakva kirilica.



Тема Re: HELP! Моля спешна помощ.нови [re: alex_ad]  
Автор Любитeл2 (непознат)
Публикувано27.10.06 16:22



имах главоболия с такова реле, дето му се огъваха контактите от студа и не ще, ама сега не е толко студено :(




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.