Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 29.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Термостат и ремъкнови  
Автор javor_k (член)
Публикувано31.07.06 08:56



Колеги, смених термостата на С14НЗ. Сложих го с пружината в големия кръг, а гумичката към маркуча за радиатора. Правилно ли е ЗАЩОТО МИ ОТваря по късно след средата. Ремъкът ми вибрира - агренажния. Той няма 10000 км. Дали е от ненатягане или има друга причина? Сервиз в София кажете че вече ми призля!!!!!



Тема Re: Термостат и ремъкнови [re: javor_k]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано31.07.06 10:03



Термостата не можеш да го сложиш обърнат.

Гумичката му е сцепена и се надява на перферията. Като свали стария не го ли огледа ?

Ако нямаш обтяжна ролка ремъка се обтяга чрез водната помпа.




Тема Re: Термостат и ремъкнови [re: imitev]  
Автор Mumko (Човек)
Публикувано31.07.06 15:04



Ааааа може, аз съм виждал термостат обърнат наобратно!!! трябва да е с пружината към главата, и термостата се продава с две гумички, едната се надява а другата се хвърля... надежда за нея няма!
Митко



Тема Re: Термостат и ремъкнови [re: javor_k]  
Авторkeith (Нерегистриран)
Публикувано01.08.06 18:05



Пич, нормалната работа на термоста е тогава, когато отваря на делението на което ти се включва перката за принудително охлаждане. Щом стрелката стигне до тази черта трябва рязко да падне на средата или малко под средата и да не мърда от там, освен когато висиш по задръствания или по много големи баири

Успех!



Тема Re: Термостат и ремъкнови [re: javor_k]  
Автор javor_k (член)
Публикувано03.08.06 21:57



Затегнаха ролката. Ремъка е опънат но не е супер опънат сега. Нещо ролката не била добре.

Махнах термостата, сложих антифриз.Сега няма надуване на маркучи изобщо.



Тема Re: Термостат и ремъкнови [re: javor_k]  
Автор Mumko (Човек)
Публикувано04.08.06 16:30



Добре си направил но ще ти е студено като застудее. покарай така засечи разхода след това сложи термостат и ще го свалиш с около 1 литър.
Термостата е нещо нужно и важно за колата.
Иначе няма проблем засега си се спасил.
Митко



Тема Re: Термостат и ремъкнови [re: imitev]  
Авторbean (Нерегистриран)
Публикувано21.10.06 15:34



Добре, като неможе да е обарнат , ште ми кажеш ли как се поставя термостат които има една дупчица на периферията която се затваря от сачма, но стои затворена само ако термостата е поставен с пружината нагоре, ако е надолу сачмата незатваря тая дупчица и дефакто си минава вода през нея, Кажете ми ако знаете за какво е тая дупчица и тя затворена или отворена трябва да баде.
Имам едно преположение че ако термостата е поставен с пружината навън,с активния агент изван главата и тои е с данни за отваряне при 88 градуса, значи ще отваря когато в ризата водата е достигнала по висока от 88 градуса температура, понеже ште засича отваншната страна, но незнам дали като отваря напално дали няма да опре горе в кожуха на термостата



Тема Re: Термостат и ремъкнови [re: bean]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано22.10.06 15:51



Ако мислиш че ще може да го сложиш наобратно си в грешка. Само в едната посока се събира.




Тема Re: Термостат и ремъкнови [re: imitev]  
Автор Mr_Bean (непознат)
Публикувано22.10.06 16:30



тая дупчица закакжо е на периферията и защо е отворена когато термостата е с агента надолу. И още нещто искам да питам. На помпата ми има стрелка с посоката на водата, ако гледам тая стрелка то значи водата минава парзо през радиатора и после през термостата се влива в ризата. така ли е или греша





Тема Re: Термостат и ремъкнови [re: Mr_Bean]  
Автор javor_k (член)
Публикувано22.10.06 21:24



Обратното - първо е отворен само малкия кръг, когато не е отворил термостата. След това като отвори се влива и в големия




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.