Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 16.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Да вадим ли зимните гуми веченови  
Автор x16xel (непознат )
Публикувано16.10.06 14:53



Кога е най добре да сменяме летните гуми със зимни?Рано ли е още?Вие сменихте ли ги?

Лек път на всички





Тема Re: Да вадим ли зимните гуми веченови [re: x16xel]  
Автор Любитeл2 (лукав благинар)
Публикувано16.10.06 16:33



мдам, още в четвъртък ;) Гледам е хладно вече, че и за утре сутринта има некакви цифрички с минуси в прогнозата.



Тема Re: Да вадим ли зимните гуми веченови [re: Любитeл2]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано16.10.06 19:42



Не, не е време за зимни гуми!!!
Защо ли, ами защото първо температурите първо не са чаак толкова ниски - трайно и второ заради последните тестове на Авто Билд който етох аз преди година. (нали все пак трябва да слушаме мнението на специалистите)
Тат там при тест на 10тина марки зимни гуми и една лятна за сравнение се бяха получили озадачаващи резултати от сорта:
Мокро време т на въздуха около 0градуса, напълно мокър асфалт зимната гума има спичачен път 50метра, лятната 43метра - ташак.
Подобно нещо важеше и за страничното ускорение при завой - пак при ниски темеператури и мокър асфалт.
Когато обаче стане въпрос за киша или сняг зимните гумя бяха в пъти по-добри от лятната - разбитра се.
Но все пак резултатите от този тест ме озадачиха.



Тема Re: Да вадим ли зимните гуми веченови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторAnibal (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 21:59



Рано е още. За сега температурите не падат под 0 /или поне не през деня/, а и в началото ще е главно мокро. Летните гуми са по стабилни при аквапланинг сравнение със зимните.
Аз лично зимни ще сложа някаде в началото на ноември.



Тема Re: Да изчакаме!нови [re: Anibal]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 00:04



В автоцентър за гуми ме посъветваха да изчакам подмяната докато температурата на асфалта не падне трайно под 12 гр/С. Дори да се кара дълго при такава температура, интензивно износване нямало да има, по - високите градуси изпичали и износвали повърхностния слой и гумата не изпълнявала предназначението си както трябва на сняг. Съгласен съм с колегата Анибал, че е рано още, най - добре началото на ноември, пък и се чака голямо затопляне след няколко дни!



Тема Re: Да изчакаме!нови [re: Tarbox]  
Авторb.m (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 09:03



бях започнал да пиша критично мнение но се отказах. да време е -слагай гумите. не да кажеш после типичната за българите реплика- олеле майко зимата пак ни изненада и ни свари по бели гащи.като гледам около 60% от колите са вече със зимни гуми.а ако чакаме и дневните температури да са под нула и да караме в киша и в сняг по - добре да си караме с летните



Тема Re: Да вадим ли зимните гуми веченови [re: x16xel]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 09:48



Миналата година в брошурка на Michelin четох, че смяната на летни със зимни гуми се прави, когато среднодневните температури трайно паднат под 7 градуса по Целзий. Зимните гуми работят добре под тази температура, летните над-нея. Възможно е това да важи само за техните гуми, но не си спомням да е имало такова уточнение.



Тема Re: Да вадим ли зимните гуми веченови [re: x16xel]  
Автор БaтeBeco (Vectra & A4)
Публикувано17.10.06 10:02



Според мен е твърде рано! Особено ако нямате път по планините. Дават го затопляне над 20 градуса в следващите дни. При тия температури зимните гуми просто си се изпичат и после като дойде баш зимата, няма да имат достатъчно добро поведение. Винаги сменям първата половина на ноември, тогава вече може да завали сериозно сняг. И да завали снежец по-скоро, за 10 минути съм ги сменил, няма какво да ме изненадва зимата.

Всичко е въпрос на гледна точка!


Тема Re: Да вадим ли зимните гуми веченови [re: БaтeBeco]  
Авторdankatar (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 10:19



Според мен колегата го объркахте тотално

, то излезе че ако сложи зимните гуми с 2 седмици по- рано ще се пребие , всеки да слага когато смята за добре ............и какво ще трябва да чакам Любка Кумчева да каже "ще праска сняг" слагайте гумите.



Тема Re: Да вадим ли зимните гуми веченови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор Любитeл2 (лукав благинар)
Публикувано17.10.06 10:26



Абе вие сте интересни хора - 10 часа е, а навън е 2 градуса, хасфалта и той там нейде. И какво, да им казвам на гумите - ама защо се пързаляте ве, среднодневните температури още са около 10 градуса. Пък това че карам сутрин в 8-9 и вечер в 7-8 и тогава сме далеко от впечатляващите 13 градуса, които прогнозират за днес, сигур пак не е важно. Гумата ще се изпече ако поне при 20 градуса се сурнеш по магистралата с по-висока скорост, иначе просто няма да загрее, особено пък в градски условия. Колкото до доброто поведение на летните гуми в гранични условия - има го, ама още към края на 2-рия им сезон е заминало отдавна, а ако е 3 или по-страшно - 4-ти, забрави - шейна.
И един не маловажен + за смяната сега - няма опашки






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.