Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 01.07.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ДИМ?!нови  
АвторEмил (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 11:13



Колеги привет!
От доста време чета редовно форума,но за пръв път пиша!
Та днес сутринта карах жена си на работа,двигателя е работил около 20 мин,стигна работна температура,даже се включи перката,щото 1-2ра,коли,задръстване/нормално ли е/,но имаше от ауспуха бял дим,като от цигара,и мирише на нещо средно между пара и печено,прегоряло,ама като паркирав в гаража,цял се одимя.Нямам проблеми с колата,тя е Вектра Б,CD,1.6Ekotec.
Какъв е този дим,малейй,защо така!





Тема Re: ДИМ?!нови [re: Eмил]  
Авторopeldzia (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 11:42



Eй пич, ти да не си от Търново?



Тема Re: ДИМ?!нови [re: Eмил]  
АвторEмил (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 12:11



От Горна съм,живея в Лясковец и от 2 години я карам тази машина.Много съм доволен,но тоя пушек е смути,колата е едно нагласено черно седанче,с много яки джанти,но....винаги има по нещо в тия коли!
ПС:В търново не съм ходил от 2 месеца,макар че ена 10км,ако не се мине през прекия път,ама той е в ремонт!





Тема Re: ДИМ?!нови [re: Eмил]  
Автор a_mann (нека да е лятоо)
Публикувано13.10.06 12:40



ХА ха ха


тук май вече те бъркат с един твой земляк, че не съм сигурен, май и адаш леко ти се пада, с една бордо като твойта от Търново.
Та къде е тоя трафик дет го споменаваш...в Лясковец, или Горна???????

Ако не си я прегрявал и не ти смесва масло и вода, ако не прекъсва, не губи вода, най-вероятно е конденз, вече сутрин взе да става хладно, а за миризмата - ми зависи кви блъвочи си и заредил и в кво състояние ти е катализатора.
Ама поогледай и по др. теми и форуми точно днес има няколко такива
Айде успех



Тема Re: ДИМ?!нови [re: a_mann]  
АвторEмил (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 20:58



Добре,аз съм чувал,че ако катализатора е зле,колата не върви и се дави,и се издънвал или режел,и се слагало резонаторно гърне.Обаче ако си е там,що пуши,там си е,днес на канал го гледах аз.А земляка не го знам,трафик има як,ту към едното кафе,ту към другото,я по центара да лъзнем малко....обаче дими,днес в Горна,на центъра,леко подавам газ,и оня зад мен си включи фаровете,за да ми се подиграетолкоз дим излезе,опита се да ме изпревари-Фиат Брава,ама аз настъпах вектрата,пушек не пушек,яде ми ....,за секунди 2-3-4,100км.
Само за глоба,ама не обичам да ми се подиграват!Ще си включва фарове той...





Тема Re: ДИМ?!нови [re: Eмил]  
АвторRM (Нерегистриран)
Публикувано15.10.06 15:27



Иначе колата върви ли? Има ли мощност? Нещо да си правил по спирачките? да ти е свършвала спирачната течност?



Тема Re: ДИМ?!нови [re: RM]  
АвторEмил (Нерегистриран)
Публикувано15.10.06 17:24



Да,върви,има мощност,не духа от капачката,нито от щеката,170 км/ч ги подрържам лесно,какво и двигателя на свободен ход си мърка,като си влезе в работен режим,обаче след 5 мин.работа и сетне ако го форсирам-дим,еми може да е гумички,може да е всичко,знам ли,ама ще карам за сега така!
Все пак,ако има хора с този мотор,нека пишат как са си решили проблема,щото мога да дам и 1000 лева по майстори,и само по-зле да стане,а колата си е супер наточена,баце!


Ама ....



Тема Re: ДИМ?!нови [re: Eмил]  
Авторbryan (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 12:41



сложи си една добавка в маслото valvoline около 10 лв струваше аз така си реших проблема ако не стане на гуми4ки отива работата успех!!!



Тема Re: ДИМ?!нови [re: bryan]  
АвторEмил (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 20:18



Колега!
Сякаш съм прочел мислите ти!
Сложих снощи точно тази добавка,която е много интересна по състав,лее се,не е като другите.И когато я сложих и покарах 50-60 км. сякаш колата се промени,но което е най-важното,спря да дими,макар че по указание дават поне 500км да се изминат,за да има пълен ефект!Ама не ми е ясно що спря,едно майсторче до нас вика-кофти масло,издухвало го през ауспуха!
Айде,безавариина!
А ти колега имаше ли големи течове,харча колко ти беше,пушилка имаше ли?Сподели,ще ми е интересно!
Благодаря!





Тема Re: ДИМ?!нови [re: Eмил]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано18.10.06 21:29



Има една добавка - СОБЛ или сегменти, основни и биелни лагери.



Щото дето е текло - пак ще тече... маслото де...





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.