Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 27.07.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема починал инвалид  
Автор Mитko1912 (астра фен)
Публикувано14.10.06 19:14



Значи колата ми е вкарана на инвалид(баща ми) тази година Април.Обаче той почина внезапно.Аз имам генерално пълномощно за колата.Едни приятели ме посъветваха да си трая докато изтекът трите години.Искам да разбера и вашето мнение,трябва ли да обявявам в митницата и да плащам митото или да си трая.Благодаря предварително на отзовалите се и се извинявам ако темата е била обсъждана преди!



Тема Re: починал инвалиднови [re: Mитko1912]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано15.10.06 11:33



Колега съболезнования за случилото се...Темата е обсъждана но при теб нещата стоят по друг начин , ти си наследник на тази кола.Но моето мнение е да изчакаш да дойде Европата и при нас и да видим какво ще стане.Дори и да има някаква санкция няма да е някаква сума за няколко месеца.Така че изчакай...Поздрави...



Тема Re: починал инвалиднови [re: Mитko1912]  
Авторoтkaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 11:20



Има срок за прехвърлянето на автомобила на името на наследниците, но не помня какъв. След това ще има глоба.



Тема Re: починал инвалиднови [re: oтkaтa]  
Автор Mитko1912 (астра фен)
Публикувано16.10.06 11:31



Ами ако някой знае да каже какъв е срока и горе-доло колко е глобата?



Тема Re: починал инвалиднови [re: Mитko1912]  
Автор Любитeл2 (лукав благинар)
Публикувано16.10.06 11:54



По принцип дължиш цялото мито

след не помня колко месеца почват да текат наказателни лихви. И тъй като това вече ти е задължение, опрощава го само давността, която пък е 5 години след годината в която е настъпило задължението за плащане, т.е. твърде много време. Е мойта давност почти изтече, ама да видим... На скоро чух че хора в твойто положение завеждат дела и ги печелят, че този дълг не се наследява. Абе объркана работа. Бих изчакъл все пак, да видя на къде дуфа ветера.



Тема Re: починал инвалиднови [re: Mитko1912]  
Автор Pichaga (завеян)
Публикувано16.10.06 12:45



6 месеца е срока да заявиш наследството
сори за случката



ВАКАНЦИЯЯЯЯЯ

Тема Re: починал инвалиднови [re: Pichaga]  
АвторLaguna (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 20:05



Мисля че колегата е прав за срока от 6 месеца, но в закона май пишеше 6 месеца от момента в който разбереш че имаш наследство. Най-добре прегледай законите, зашото така написано можеш да твърдиш, че си разбрал преди два дни примерно.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.