Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 24.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема изчезва водатанови  
Автор transporter1 (непознат )
Публикувано11.10.06 19:37



Здравейте

. Имам ебати странния проблем и мистерия с колата. Тя е Вектра C16NZ. От извесно време става така че постоянно изчезва антифриза от казанчето.По принцип имах теч от радиатора и водната помпа, които смених. В последствие смених и маркуча, който отива към радиатора за парното, защото течеше. И си мислех че съм решил проблема. Да ама не - с едно каране по София и казанчето е абслолютно празно. Мислех си да не е гарнитурата на главата, но нито ми меша маслото, отзад не пуши нито бяло, нито синкаво, нито черно - нищо. Нещото, което ми прави впечатление е, че от извесно време като седна на да я карам, паля я и като давам газ вътре в купето се чува едно шуртене, все едно тече вода. Като потегля след извесно време спира да се чува. Дали проблема не е в радиатора на парното. Изкажете мнение и съвет къде е проблема и какво да направя - радиатор, ли двигател ли ( дано да не е ), нещо друго ли.



Тема Re: изчезва водата [re: transporter1]  
Автор maistorabg (GSIманияк)
Публикувано11.10.06 21:56



Приятелю,99,999999999999 процента съм сигурен че е гарнитура глава.Мммннооого позната картинка,тръгва се по една дъъългаа пътечка(смяна радиатор,ВП,водни съединения...................)докато се стигне до същноста на проблема.Няма да бъдеш нито първия,нито пък последния.
Ако си прегрявал моторетката,със затворени очи можеш да познаеш за какво е





Тема Re: изчезва водатанови [re: maistorabg]  
Автор transporter1 (непознат )
Публикувано11.10.06 22:12



Добре де по какво да позная че е гарнитурата на главата. Колата си върви пушка. Нали ако е главата ще смеси антифриз с масло. А маслото е чисто.



Тема Re: изчезва водатанови [re: transporter1]  
Автор javor_k (член)
Публикувано11.10.06 23:14



пипни маркучите преди и след радиатора - дебелите. Ако са много твърди (камък) значи е гарнитурата. Ако е радиаторчето на парното ще ти тече вода в купето и ще подгизне. Другото е при студен двигател да видиш дали ти се образуват мехури в разширителния съд като дадеш газ.

Може и да не е гарнитурата



Тема Re: изчезва водатанови [re: javor_k]  
Автор yoyo1 ()
Публикувано12.10.06 03:01



И аз имам същият проблем с Корса / из4езва антифриз, но много по малко / и се 4ува " едно шуртене, все едно тече вода. Като потегля след извесно време спира да се чува. " Какво трябва да гледам / марку4ите или / ? И ако може да ми кажете къде е тази гарнитура и колко и струва смяната / горе-долу/?



Тема Re: изчезва водатанови [re: yoyo1]  
Автор zfen (турист(че))
Публикувано12.10.06 07:20



Това шуртене се чува когато има въздух в системата. Най-вероятно е гарнитура на главата. Гарнитурата се намира в двигателя, там където свършва чугунената част и започва алуминиевата. Но след като задаваш въпроса къде се намира гарнитурата по-добре не се занимавай а ходи в сервиз-там ще ти кажат цена навсякъде е различно но труда е до 100лв.



Тема Re: изчезва водатанови [re: transporter1]  
Автор speed77 (Racing)
Публикувано12.10.06 09:32



100% garnitura na glavata priatel4e,smeniaii dokato e po vreme danete boli glavata posle kato is4aka6.Uspeh





Тема Re: изчезва водатанови [re: javor_k]  
Автор speed77 (Racing)
Публикувано12.10.06 09:34



Priatel,pri zatvorena kapa4ka na kazan4eto niama na4in da niama naliagane v sistemata kogato zagree,po princip rabotnoto naliagane e 1-1.2bara vatre,taka 4e niama na4in danesa koravi ako ti e ispravena kapa4kata de i ako i rabotiat klapanite





Тема Re: изчезва водатанови [re: speed77]  
Автор transporter1 (непознат )
Публикувано12.10.06 12:13



Сега слизах до колата. Запалих я отворих, казанчето, давах газ, но мехури не излизат. Изчаках я да загрее и верно маркучите се втвърдиха, но в никакъв случай не бяха камък. А отначало това шуртене пак се чуваше вътре. Между другото забелязах че има капки вода около маркуча, на мястото , където е хванат за двигателя след термостата. И под термостата долу имаше капки вода. Натегнах маркуча, но ми се струва дори и да капе по малко от него и от термостата цяло казанче за 15-20 км градско да изтече ми се струва множко.Но все пак възможно ли е само от там да изтича.
Мисля да викна един приятел дето разбира повече дапогледне и той, че незнам вече.



Тема Re: изчезва водатанови [re: transporter1]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано12.10.06 15:00



Даже и да не бълбука ако си променя нивото пак имаш гарнитура.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.