Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 29.09.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Шел-добавкинови  
АвторЧичo Toни (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 00:01



Ще пътувам доста тия дни,та си мислех дали да не заредя на "Шел".Имат ли някакъв бензин с добавки за почистване на инжекциона/колата е Вектра Б,1.8 Екотече./?
Ако някой знае,какъв да кажа да ми сипят и дали въобще го има този бензин?
Благодаря!





Тема Re: Шел-добавкинови [re: Чичo Toни]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 00:12



Бате недей налива на Шел . Цистерните им по принцип наливат в базите на ЛУКОЙЛ . По добре си купи друга добавка - в ОМВ например има богат избор .
Веднъж пътувах до София и налях на Шел . Нямах карта в колата и викам в Шел ша има тъкмо ( тогава не карах още Опела и нямаше Омв Лукойл ) и към Търново
на колата не и стига бенца върви на 5 та със 100 и не ще . Какво се оказа - запушен горивен филтър . От тогава на шел не съм слагал ..... И маслата им не ги харесват колегите . Може от тогава да са се променили нещата ама мен ме загубиха завинаги като клиент .





Тема Re: Шел-добавки [re: gogo]  
АвторЧичo Toни (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 00:24



Добре, ще заредя на OMV,но коя добавка да сложа,например,на 30 литра 95 безоловен?Препоръчайте някоя?И колко да сложа на тази сума литри?



Тема Re: Шел-добавкинови [re: Чичo Toни]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 01:37



STP например . Отзад си има етикетче с User guide на колко литра колко се сипва .
Преведено е на български





Тема Re: Шел-добавкинови [re: gogo]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано20.09.06 01:53



Че какво му е на Шелския бензин ??? Бензин като бензин...




Тема Re: Шел-добавкинови [re: imitev]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 07:44



Да бре да . Само дето и той от Лукойл ама с 5 ст по скъпо го дават - за рацери по 2 лв на примоция

. А това да успееш да умориш японски матор от 80- то години да не върви , Както казах в горния пост може да са се променили нещата ама за мен няма значение ....



Тема Re: Шел-добавкинови [re: Чичo Toни]  
Автор vlvas (непознат )
Публикувано20.09.06 07:45



Здравей! Аз карам същата Вектра като твоята!!! Сипвал съм и добавки, просто профилактично!! STP, SNAP, REDEX!!! Единствено с Redex усетих малко по добра работа на двигателя! Можеш да я намериш на всяка бензиностанция Лукойл!



Редактирано от vlvas на 20.09.06 07:46.



Тема Re:добавкинови [re: Чичo Toни]  
Автор a_mann (нека да е лятоо)
Публикувано20.09.06 08:47



Е точно в момента пък на ОМВ горивата са им най-скапани и това е не само мое мнение, не че Шелските са нещо супер, ама......



Тема Re: Шел-добавкинови [re: Чичo Toни]  
Авторb.m. (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 09:04



и аз имам като твоята каручка. аз лично гледам да сипвам в голяма бензиностанция.сипвам само на шел, понеже ми е най-удобна.сипвал съм и на омв но не видях някаква разлика, даже ми се вдигна разхода. сипвам на шел само обикновен 95 и си слагам добавка на кастрол или има една добавчица българска на хелиос за 20л. и за 50л. но мисля че нея е няма в шел. но смятам че горивата тук в бг за големи боклуци и задължително трябва да се слага добавка.от личен опит - ако не си сложа дбавка и ауспуха ми става черен ама черен



Тема Re: Шел-добавкинови [re: Чичo Toни]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано20.09.06 10:27



Колега,

какви оплаквания имаш, че искаш да слагаш добавки? Колата не върви, дави се или?
За 80k км не съм сипал кьорава добавка. Колата си беше пушка (сега я кара баща ми, аз карам друго) и продължава да си е ок.
Та не ми е ясно за какво ти е да се набутваш с разни добавки. Слагай хубав бензин (доколкото това е възможно в Бг) и по-внимателно. Добавки слагай като има проблеми.

Поздрави

PS: Какво означава "Ще пътувам доста"? 100, 1000, 10000 км?


So What?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.