Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 23.09.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Astra G vs Astra F бензин, за и противнови  
Авторlivan (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 19:06



Здравейте, разгледах форума и видях, че има много компетентни мнения относно Opel.

От 6 години баща ми има Opel Vectra А, двигател 2.0i от '89 година. Колата досега харчи само консумативи и горивни материали, използваме я като семейна и сме много доволни. Като се има предвид, че се кара достаъчно. Ускорява много добре и разхода на извънградско достига до 6 литра за 100 км - което е чудесно. Един от недостатъците е, че ръждясва много - навсякъде и лятото при голяма горещина запалва трудно - трябва да и подаваш газ, а пък мен са ме учили, че кола която се запалва с газ има проблем. Но тук не се забелязва, странно!

Сега идва ред и аз да имам собствена кола и имайки предвид горното се спирам на марката Opel и модел Astra, като избор от гледна точка на лично предпочитание и цена.

Ако трябва да избирам между между Opel Astra G и Astra F с бензинов двигател с не повече от 100 к.с. мощност и не голяма разлика в цената, коя от тях да избера? Тъй като тези които са произведени около 1998 г. имат не големи разлики в цените между двата модела, поне това виждам от обявите в интернет. Предполагам, че това са две различни поколения автомобили, но съм чувал от собственици, че Opel Vectra В дава много повече дефекти от Opel Vectra А.


Благодаря Ви предварително





Тема Re: Astra G vs Astra F бензин, за и противнови [re: livan]  
АвторDuChO_ (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 20:54



Новото си е ново!Избягвай 1,6 16в!Защо не щеш дизел,направо си е супер една Вектра Б след фейслифта с големия дизелак!Колко паре си приготвил?





Тема Re: Astra G vs Astra F бензин, за и противнови [re: DuChO_]  
АвторGTl (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 23:38



Човекът пита за Астра, не за Вектра! При смяна на модела, аз предпочитам стария, защото при по-новата модификация частите са много скъпи, липсват такива от 2-ра употреба. И цената на колата като цяло е доста по-различна. Така че аз бих заложил на F. Ако не си състезател вземай 1,4 , в противен случай 1,8.



Тема Re: Astra G vs Astra F бензин, за и противнови [re: GTl]  
Авторa_mann (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 09:49



Пич, първо се замисли и си отговори на въпросите за кво ти е кола, семеен ли си, къде основно ше я ползваш, багаж много, стоки, и т.н. товарения и т.н и т.н.
След това зависи кви кинти имаш на сърце и на джоба да оставиш за по-новичко опелче.
Имай предвид че за полицайките под 8-9х. лв. трудно ше намериш, а за F астричките ако не си семеен са си супер колици, има ги с различни мотори , по евтинки за подръжка. Това не значи че те агитирам за тях де, първо ти сам си реши кво търсиш и от кво имаш нужда, с кви пари си и доколко си склонен да правиш компромиси с това което търсиш.
И разбира се вс. е относително кво търсиш и кво има на пазара в момета и колко можеш да чакаш/избираш.
Айде късмет



Тема a_mann е много прав GTI май грешинови [re: a_mann]  
Авторrюлeтo (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 14:05



На астраФ 1,8 уж бил слабия мотор, така че ако си състезател взимай 2 литровия ( май беше 136коня ) ако гониш икономия 1.6. АстраФ + пропан-бутан за повече от 3-ма човека е малка освен ако не е комби.



Тема Re: Astra G vs Astra F бензин, за и противнови [re: a_mann]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано13.09.06 14:06



и семеен да си Астра комби е перфектна:) и ае стига плюли по 1,6 16в - по мойта каруца тва се оказа най читавото нещо... (да не чуе дявола

)


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: за ethernallнови [re: ethernall]  
Автор a_mann (нека да е лятоо)
Публикувано13.09.06 14:44



Ха, ха ха ха
и аз така смятам стига са плюли по моторчетата.

С риска да му разводним темата на човека, ама айде да вземем да си направим клуб на несправедливо набедените с мотори 1.6 16v и да се защитаваме от такива нападки, вражи, лоши и "безпочвенни" от колеги, които ни завиждат на икономичните мотори и на малкия годишен данък....


Айде успех на всички опелджии и на нас още по-голям с x16xel

P.P. A и последно, моноинжекцийки има много повече при Фките, а те се газират лесно и евтино, докато при Гте там нещата са доста по-трудни и скъпи, само една модификация аз поне знам лесна за газиране!

Редактирано от a_mann на 13.09.06 14:52.



Тема Re: за ethernallнови [re: a_mann]  
АвторPeteRHR (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 15:20



Давайте и направете един клуб, а тези които са недоволни да направят друг и да се види кой има повече членове



Аз имам познат на който си му гори масълче в повече, но на него не му пука и си долива. Говоря за 1,6 екотек, Вектра Б.

А и за данъка е както успееш да се доредиш

Този същият познат успя да регистрира BMW 318is (140 коня двигател) да плаща данък около 35лв на година.



Тема Re: Astra G vs Astra F бензин, за и противнови [re: GTl]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано13.09.06 16:19



и всеки нов модел първите 2-3 години си има "детски болести" за тва по-добре последните коли от по-стария


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: за ethernall [re: PeteRHR]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано13.09.06 16:22



е сиа като е могъл - избурил е

ма въпроса е че ние не сме бурили и пак плащаме малък данък... а иначе мойта 2,5 години още не мога да я фана дали гори масло щото таман смених за втори път датчика за маслото и спрасках картера


Колкото повече - толкова повече!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.