Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:57 01.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Трака?!нови  
АвторB_Bordo (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 20:31



Тази сутрин,като запалих Вектрата,Б,1996,Екотек 1,6,се чува леко тракане,като сякаш има разхлабена ламаринка,обаче такава не намирам,като си позагря-спря,или е по-скоро като почукване и не постоянно,а само през неравни интервали!Какво ли може да е?Промени в работата на двигателя не отбелязвам!





Тема Re: Трака?!нови [re: B_Bordo]  
АвторDuChO_ (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 20:58



Повдигач!С какво масло си?





Тема Re: Трака?!нови [re: DuChO_]  
АвторБ_Бopдo (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 23:25



Маслото е Лемфвиордер,15В40,полусинтетика,перпоръчаха ми го в един добър търновски сервиз.
А тракането е по-скоро леко почукване,неритмично,сякаш има някаква вибрация и е поставена някаква монета или нещо друго и почуква,тихо и ако си поработи така,изчезва.И ако е повдигач,опасно ли е,за какво служи този повдигач?Как мога да разбера?И ако е опасно,какво да направя?Понеже не знам какво е повдигач,за какво е той?
Благодаря за инфото предварително!





Тема Re: Трака?!нови [re: Б_Бopдo]  
АвторDuChO_ (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 11:51



Дам тракането на повдигача е точно това,на студен мотор като запалиш и потраква и после като загрее и се оправя!Това се получава от по-гъсто масълце,по-трудно се разбива и докато се разбие потраква!Няма да се плашиш,не е опасно просто е досадно това тракане,предполагам,че зимата ще се засили още щото е студенко!





Тема Re: Трака?!нови [re: Б_Бopдo]  
Автор vlvas (непознат )
Публикувано10.09.06 12:41



Смени го с 10W40 и нещата ще се пооправят!!!Миналата година си купих Vectra B 1.8 16V Ecotec и аз и налях 15W40 и почти веднага хидравличните повдигачи се обадиха!!! Смених го с 10W40 и всичко утихна!!!

Аре чао!!!



Тема Re: Трака?!нови [re: vlvas]  
АвторБ_Бopдo (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 12:58



Ами така ще направя,ще го сменя като дойдат 10-те хил.км.щото сега съм на 4 от смяна:-)
Инъче до сега съм чел тук из клуба де що е писано за тия повдигачи.На някои колеги такива проблеми са им се случили,че направо ми се повдига!Хех,ама ще слушам съветите,и да си призная,от както съм в клуба,доста неща научих за колите:-)
А все пак,някой ще ми изнесе ли лекция,какво е "повдигач" и за какво служи?
И не ми се подигравайте,аз съм художник,ако искате да ви нарисувам нещо яко на колите,само кажете,но ако требе да ме питате нещо по двигатела,мани,ще ми се смеете.А като избирах Вектрата,ония от къщата не дадоха да я закарам на майстор,доведох го на място,ами седмица мислих,гледах,слушах двигателя.така че сега е вече късни,карам и тва е!



Тема Re: Трака?!нови [re: Б_Бopдo]  
Автор vlvas (непознат )
Публикувано10.09.06 19:26



Прочети тук

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?showtopic=10978&hl=%F5%E8%E4%F0%E0%E2%EB%E8%F7%ED%E8+%EF%EE%E2%E4%E8%E3%E0%F7%E8



Тема Re: Трака?!нови [re: Б_Бopдo]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано12.09.06 11:56



15W40 си е минерално масълце
10W40 е полу-синтетика



Тема Re: Трака?! [re: boxer]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано12.09.06 14:20



Виж сега след като звука е неритмичен не е съвсем сигурно че е повдигач , трябва да отидеш да ти погледнат дали просто нещо не се е разкачило, тогава би трябвало да се усеща на по-ниски обороти.
Повдигачите не се разтракват ей така извенъж особено след като отдавна си направил смяната. Самите повдигачи служат за отваряне на клапаните и са вътре в двигателя - общо взето.
Масло 15в-40 полусинтетика има, но много рядко, малко фирми предлагат такъв вискозитет полусинтетика, обикновено е минерално, както има и 10-40 пълна.
Незнам кой те е излъгал че колата ти е толкова стара че да е за 15-40 масло, това е евтино , но неудачно решение, сложи си 10-40масло.



Тема Re: Трака?!нови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторB_Bordo (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 16:19



Така и ще направя аз!10 от 40




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.