Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 21.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Водна помпа ???  
Автор yoyo1 ()
Публикувано10.09.06 01:28



Колеги имам съмнения, 4е водната помпа иска да се уволнява / издава един особен звук и нещо запо4нах да доливам вода/. Въпроса ми е как може да се разбере преди да се спука / до сега ми се е слу4вало два пъти на други коли/. Колата е опел корса 97г. Благодаря.



Тема Re: Водна помпа ???нови [re: yoyo1]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано10.09.06 09:52



Тя не се пука. Огледай за теч покрай нея.




Тема Re: Водна помпа ???нови [re: imitev]  
Автор yoyo1 ()
Публикувано11.09.06 01:36



Те4ове не виждам, но този звук / като виене / ме притеснява много.



Тема Re: Водна помпа ???нови [re: yoyo1]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано11.09.06 09:12



Въпрос с понижена трудност - къде отива антифриза ???




Тема Re: Водна помпа ???нови [re: imitev]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 09:50



ами къде - на земята отива

хех .



Тема Re: Водна помпа ???нови [re: gogo]  
Автор yoyo1 ()
Публикувано12.09.06 23:22



Не знам къде, но за 2-3 седмици долях над половин литър ?!? Утре ще я огледам отново, но този път докато работи.



Тема Re: Водна помпа ???нови [re: yoyo1]  
АвторDexBG (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 19:31



Споко, аз на седмица доливах по 1 литър преди да я сменя.



Тема Re: Водна помпа ???нови [re: yoyo1]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано14.09.06 23:44



При мен изведнъж започна да "харчи " вода водната помпа, ама разхода и беше жесток, към литър за 150-200км градско каране.
А интересно че самият и лагер нямаше почти никакво износване, само че явно е протекло някакво уплътнение - разбих я с един чук да я разгледам..





Тема Re: Водна помпа ???нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано15.09.06 00:27



Течовете на помпите по принцип се явява след повреда на фибара този фибър служи да не допуска вода до лагера . А помпата има отвор до лагера така че когато се случи фибара да пусне вода та изтече и да загреее и да се спре иначе ако работи лагера с вода заклинва блокира и къса ангренажен ремък и най малкото което може да се случи е да останете на пътя.



Тема Re: Водна помпа ???нови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторSaho (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 13:21



Здравейте,

Като сме отпочнали темата и аз да питам

. При мен се случва нещо много странно, доливам антифриз до чертата и след около 200-300 км нивото пада около 1 см надолу. Отново доливам и отново същото. След като спадне нивото, няма загуби. Все едно че има преливник някъде.

Така си беше откакто съм взел колата. Вече на му обръщам внимание, но някой да има идея от какво може да се получава? Водната помпа дали играе роля в случая?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.