Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 27.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Харч на масло?  
АвторDancho (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 16:44



Колеги,аз съм от Габрово и на скоро се сдобих с една Вектра Б!Екотек,1.6,16Vi.CD-X!
Имам един въпрос:Забелязвам,че маслото си отива доста,в смисъл че на около 1000км. си отива 100-200гр.в зависимост от градско/извънгадско.Уплашиха ме,че съм взел издухана кола.
Аз,обаче не съм от гората хванат и виждам,че няма други проблеми а и изчетох доста мнения тук,и си мисля,че ако са до 2 литра на смяна,да не пипам нищо.Вие как мислите?Няма течове,няма мазен двигател,няма загуби на антифриз.Налям съм Хеликс 15 от 40!Наляха ми,щото майстор сменя ремък и масло.А инъче съм доволен от колата!



Тема Re: Харч на масло?нови [re: Dancho]  
Автор БaтeBeco (Vectra & A4)
Публикувано06.09.06 18:26



Колега, не се притеснявай! Мисля, че харчът на масло е нормален за този двигател. След като си попрочел старите теми сигурно си наясно защо. Карай си с кеф!

Всичко е въпрос на гледна точка!


Тема Re: Харч на масло?нови [re: БaтeBeco]  
АвторDuChO_ (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 19:16



Значи колега виж сега какво ще ти кажа!Тоя двигател така е устроен,да си харчи масълце така,че не се притеснявай изобщо!Карай си колата със здраве кат няма никакви кахъри и си свиркай!

П.С. Аз съм на мнение,че всяко друго масло е по-добро от Шел!!!





Тема Re: Харч на масло?нови [re: DuChO_]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 00:15



Сложи друго, по възможност оригинално масло, може ида падне харча малко. Дучо, защо не одобряваш маслата на Шел?



Тема Re: Харч на масло?нови [re: Tarbox]  
Автор Sawa (®)
Публикувано07.09.06 01:43



Щото Шел са голямо дърво. Нито маслата нито бензините са им стока в БГ. Нека да си налее масло Опел от някой фирмен сервиз или представителство и съм сигурен, че разхода ще му падне. Сега зимата да сложи 10В40, а ако не е за смяна другата година пролетта да налее 15В40 и няма да има грижи.





Тема Re: Харч на масло?нови [re: Sawa]  
АвторDuChO_ (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 08:46



Sawa е много прав,точно така се прави!Когато ти гори от полусинтетиката доливаш минерално от същата фирма и си ок!Tarbox от опит не ги одобрявам и то най-вече и само минералното и полусинтетиката!Преди имах Лада 1500С,слагал съм и червен шел,шел специално за коли с газ и т.н.,резултата беше 1л. на 3000км.,а Кастрол/Бял-15В-50/-не го пипна за 10000хил.км.!Успех!





Тема Re: Харч на масло?нови [re: DuChO_]  
Авторб.м (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 11:01



искаш ли да ти кажа защо това на кастрол не ти го е пипнало - защото просто е 2 пъти по-гъсто от 15/40 маслото. аз 5 години съм карал самара и съм го карал с м10д и ми е горяла 0.5 а шел-а по принцип си е малко по-редичък от другите аналози масла.



Тема Re: Харч на масло?нови [re: б.м]  
Авторxapи (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 15:11



Да беше чел преди да я купиш. Сега само ще доливаш.



Тема Re: Харч на масло?нови [re: xapи]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 15:34



колега - изхода е основен ремонт така да се каже . Карай докато върви и това е .
А на колегата по-горе : Много тъпо изказване - немам думи





Тема Re: Харч на масло?нови [re: gogo]  
АвторDancho (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 20:18



Колега хари,може и да не съм чел,но аз като обикалях да търся кола,не си носех лап топа,разбираш ли...А и четеш-не четеш,едно ще е,друго не ще е,тоест,ако не харчи масло,ще излезе друг кусур!Така че,каквото е такова.А машинката си я бива.И сам да я бях докарал,те и по чужбината се изучиха и вече израза "докарах си я лично от едикъде си" не е мерило за хубав и запазен автомобил!На всички изказали се,благодаря!



Тема Re: няма страшно!нови [re: Dancho]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 23:50



Карай си колата и доливай по малко и редовно, за ОР от Опел препоръчват когато разхода на масло превиши 1л/1000 км. Моята не гори и грам, въпреки това преди всяко излизане проверявам нивото, всичко може да стане, просто навик от друга марка, която ми гореше 1л/50 км!



Тема Re: няма страшно!нови [re: Tarbox]  
Автор javor_k (член)
Публикувано08.09.06 10:17



Няма страшно. 100-200 гр. на 1000 км нищо не е. Мойта гори и много повече. А и това си е фабричен дефект на твоя модел.

Някой ползвал ли е от маслата на FUCSH или AGIP??



Тема Re: няма страшно!нови [re: javor_k]  
АвторДaнчo (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 13:15



Ами и аз снигам до този извод,не наблюдавам никакви промени,само харча на масло.Та така,и го споделям с колегите,явно е дефект,но нищо.А колегата дето му е харчела на 50км 1литър каква е била колата?



Тема Re: Харч на масло?нови [re: Dancho]  
Автор bicubic (непознат )
Публикувано08.09.06 18:19



и аз съм с такъв двигател и харчи 300г на 1000км но върви без грешка.В упътването на колата дават разход за всички екотеци до 70г на 100км.С оригинално масло опел 10в40 съм в момента.



Тема Re: Харч на масло?Re:bicubicнови [re: bicubic]  
АвторDancho (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 20:02



Ами и моите изчисления са такива-градско и яко 2-ра,3-та:150-250 гр.
Извънградско-4-та.5-та,на 1000-София-Габрово-Варна-150 гр.И върви и тихичко си мърка,като котенце.:-)
Ама нали съм наплашен от старата кола...





Тема Re: ами да отговоря!нови [re: javor_k]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 00:06



Малко късно, но ме нямаше. За харча - беше на Лада 1500, на 23 г., от 70 000км почна да гори масло, на 200 000 стигна 1л/1000км, а на 496 000км - тия 1л/50 км. Значи - тръгвам за Русе от Шумен, в Разград наливам 1 л., в Русе още един, на връщане пак в Разград и преди Шумен на завоите пресветва пак лампата за ниско налягане - за момент всмукателят на маслената помпа остава без ниво. На всеки 50 км. подменях комплект свещи. затваряха се от сажди полюсите и прекъсваха по два цилиндъра понякога! Отделно, че правеше димна завеса 200 - 300м отзад, ауспуха почти бе запушен от сажди, които отвреме - навреме се самозапалваха, вечер искрите излизаха като фоерверки. Налагаше се вече монтаж на искрогасител, за да не опожаря житата на хората, но с един ОР за 225 лв. двигателят заспа на втори ремонт цилиндров блок и първи колянов вал. За следващите 70 000 км., които направих, не изгори и грам масло от смяна на смяна!
А за Явор - повечето тимове в рали шампионата карат с Agip. Формулите също, мисля. че е най - доброто и за нашите автомобили. Моята Корса дойде от Южна Италия, в жабката бе останало тънко тефтерче, в което старият собственик бе писал разходите си за консумативи - бе наливал само Agip. Въздушният и маслен филтър, които подменях при обслужването, също бяха Agip, не знаех, че произвеждат и тях. Сега съм с ОРЕL - 10w40, доволен съм много, Agip e много скъпо!



Тема Re: няма страшно!нови [re: javor_k]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.09.06 02:29



Fuchs - с такова съм в момента 10W40 полусинтетика. Нямам забележки. Тъкмо направих 2рата смяна с него.

AGIP - добро масло, много ментета.




Тема Re: няма страшно!нови [re: imitev]  
АвторDuChO_ (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 17:30



Да не пускам поредната изтъркана тема за маслата,би ли ми казал на каква цена е минералното на Фукс и коя фирма е официален вносител и дистрибутор?Моята кола дойде с такова от Германия и кво да ти кажа разкошна работа на мотора,сега съм с Q8 Formula и съм си доволен от него,ама Фукса тогава ми направи такова впечатление,че искам пак да сложа от него!





Тема Re: няма страшно!нови [re: javor_k]  
Автор mp13 (непознат)
Публикувано10.09.06 10:42



Да аз вече трети път наливам FUCSH Titan 10 w 40. Братовчеда ми го препоръча той се занимава с коли цял живот има си сервиз и той ми вкара опелчето. За 5 000 км. даже ме е срам да кажа колко долях (200 гр. и се вдигна нивото ) цвета му почти не се е променил, а и цената му е сносна аз го взимам за 38лв. 4л.



Тема Re: няма страшно!нови [re: mp13]  
АвторDuChO_ (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 11:46



Мерси колега,то змачи минералното ще е 30-тина лева!На мен за 3000км. ми изчезнаха 200гр. масълце,което смятам,че си е нормално плюс това в най-адската жега колата се караше нон стоп,а и на мен ккрачето ми тежи!





Тема Re: няма страшно!нови [re: DuChO_]  
АвторDuChO_ (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 17:08








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.