Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 09.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема По ли се чупят Вектри Б от А?нови  
АвторBekA (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 19:26



Здравейте!Имам Вектра А и събирам за Вектра Б.

Някои казват че подръжката на А е много по скъпа. Има ли ниакой който да е карал и двете и да сподели дали е така.Много ли повече се чупят Б,нали е подобрена версия на Вектра?



Тема Re: По ли се чупят Вектри Б от А?нови [re: BekA]  
АвторDuChO_ (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 19:43



Отговора е ДА!Чупят се много Векрти Б преди фейслифта!Разбира се много зависи на каква ще попаднеш!По здрав мотор от класиката за Вектра А ц16нз няма така,че си прави сметката!Купи си една Вектра Б след фейслифта и си свиркай!Насочи се непременно към големите мотори 1.8 и над него!Успех!





Тема Re: По ли се чупят Вектри Б от А?нови [re: BekA]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано04.09.06 19:50



Чупят се еднакво - в зависимост от годинките и пробега.

Вектра Б е по скъпа защото частите са по-скъпи. Частите са по-скъпи защото в повечето случаи са по-модерни и по-сложни технологии.

Горе-долу цената на подръжката Б спрямо А е по две.



И още: Вектра Б не е подобрена версия на Вектра А. Нищо общо нямат, освен името.

Един съвет от мене - проучи и поразпитай повече преди да пазаруваш, като гледам в момента нещата още не са ти ясни.



Тема Абе...нови [re: Bat Jorko]  
Автортapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 22:13



От мене съвет: ако си намериш новичка ВектраА, взимай, хич не ти трябва ВектраБ. И аз си търся такава, ама няма. Все стари, мамка им.



Тема Re: По ли се чупят Вектри Б от А?нови [re: BekA]  
Авторпpocтaka (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 02:21



Имах Вектра А 1.6 карбуратор 92-ра. Карах я 1 година - 20000 км. Никакви проблеми.
Продадох я и си купих Вектра Б X18XE 97-ма. Вече година и половина, 25000 км пак никакви проблеми.
Подръжката е двойно по скъпа но разликата в колите, усещането и лекотата при каране, визията на колата е съвсем друга.

Вземай Б след 96-та и в никакъв случай 1.6



Тема Re: По ли се чупят Вектри Б от А?нови [re: пpocтaka]  
Автор a_mann (нека да е лятоо)
Публикувано05.09.06 08:54



Това е толкова разисквано вече, че.... и мненията са все едни и същи, и някой разбирачи са пак много категорични кво да се купува и кво не.
Бат Жорко най-добре го е написал май.
А до моя скромен опит, и двете съм ги имал, първата почти 3 години (70-75х км)сега ОВБ - почти 2 години (около 50х), наистина е трудно да се прави аналогия между двете коли - те са просто различен клас автомобили, може би единственно последния фейслифт на А (94-95г.) се доближава до ОВБ като оборудване, екстри и т.н.
Коя се чупи повече е нещо мноооого разтегливо като понятие, зависи от начина на стопанисване на първия/предишния/те собственик/ци, стила каране, условията при които е експолатирана и много др., докато поддръжката е определено по-скъпа за втората вектра, но това е нормално обяснимо (по-нови технологии и системи, повече електроника и т.н.).
В интерес на истината имат си някои "вродени " слабости първите ОВБ, но всички автомобили си имат такива, а до фейслифтната втора версия след 99-00г., те просто са все още сравнително новички и техните кусури вероятно тепърва ше се появяват.
Така че за кой ли път го казвам тук, купуването на second hand кола си е лотария, точно като избора на булка.....
Така, че успех и мноооого късмет





Тема Re: По ли се чупят Вектри Б от А?нови [re: a_mann]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 09:31



забрави да кажеш за прасето - и то ни са избира и не са знай каква свиня ша стане хех





Тема Re: По ли се чупят Вектри Б от А?нови [re: roro]  
АвторB_Bordo (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 10:28



Съгласен съм с a_mann!
Въпрос на това,колко парички имаш,колко можеш да дадеш за кола,и на късмет,както и с В,така и с А,виждал съм перфектни и от двата модела,както и такива,да ги оплачеш!Но-късмет,а лично аз съм с Вектра Б,от най-оплюваната-1996,1.6,16Vi,дето всеки ще те посъветва да не си купуваш!Ами вече 5 месеца всеки ден я карам и ЕДИНСТВЕНИЯ проблем е,яе ми хапва масълце,но,за мен,лично за мен това си е съдба,и не ми пука особенно,карам си я и съм доволен,макар че,ако се вгледам с лупа попрения ръб по капака на мотора има леко петънце от ръжда!Колкото микроб,но ще стане голямо колкото чиния след 2-3 години!





Тема Re: По ли се чупят Вектри Б от А? [re: B_Bordo]  
АвторPULSAR (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 10:54



Абсолютно съм съгласен! Аз също съм собственик на Vectra Б 96 1.6 от няколко месеца. Противно на съветите да не си купуваме такава Вектра, досега нямам никакъв проблем, че даже и с маслото - за 4000 км. няма и половин литър да е намаляло. Не съм се возил на Vectra A но смятам че двете коли са много различни. Действително са си от различен клас. Возията на Б е много добра. Моето мнение е, че е по добре да се дадат малко повече пари и да се вземе Б Вектрата - удоволствието от карането на тази кола е несравнимо.



Тема Re: По ли се чупят Вектри Б от А?нови [re: PULSAR]  
Авторxapи (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 11:03



Не гледай Вектра Б с цена 7000 лв. насочи се към 8500 - 9000 лв., но си приготви начален резерв от още 2000 лв. /застраховка, масла, ролки, ремъци и др./ Между Вектра А и Б няма никаква прилика освен слонността към ръжда говоря за ОВБ 95 до 97 03. месец. е не ръждясва като старата но още страда от този проблем. Най добре търси 1998 г. - 1999 г. или Х18ХЕ или ДТИ 101 к.с. но ако си приготвил малко пари и искаш да си гъзар но по тънката лайсна те чака дебела тояга след покупката. Хари




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.